• mantıklıdır. zira ikea denen kurum 3 kuruşluk malzemesini 100 kuruşa satar. şekil bir tasarımı dandik malzemeye kakalar.
  • cari açığı azaltan ülkesini milletini seven aklı başında tiptir.
  • iki tane dört milim arkalık arasına amerikan kapılarda kullanılan akordeon tarzı kartonlardan sıkıştırıp masa diye satan şirkete yapılan ibneliktir.
  • annesinin "aynisini ben evde yaparim" dusturunu benimsemis mantikli kisi.
  • kar amacı gutmeyen tiptir.

biri gercegi anlatmali ve bu ulvi gorevi ben ustleniyorum.

bugun seri uretim olmayan, iscilik ve el emegi gerektiren her turlu urun daha pahali lan. yani "bizim hasan ustanin" yapacagi urun ikea denen sikindirik yerde daha ucuz oluyor. kalitesi daha dusuk oldugu gercegi var elbette ama tuketim toplumu olarak "amaaan nolcak eskidi mi yenisini aliriz degisik degisik kullaniriz" mantigi "ikeya evinizin her seyi" sloganini hakli cikarmakta.

hasan usta "medefe bu aldin mi 29 sene kullanirsin" polktikasindan vazgecmedikce ulkecenek bu krizden kurtulamicaz.
  • mobilya sektöründe çalışmış bir mühendis olarak tebrik edeceğim tiptir. öyle ki ; ikeanın tasarımları mühendislik açısında iyi sayılacak bir ergonomiye sahipken, malzeme kalitesi kötüdür. bu düşük malzeme kalitesinden dolayı avusturya, almanya gibi avrupa ülkelerinde '' kullan-at'' şeklinde bir algı oluşturmuştur.

canım ülkem insanı bu durumun farkında olsada olmasada marongoza ürettirdiği ev mobilyasının ömürlük olacağı kesindir. tebrikler valla...
  • yabancıya para kaptırıp ülkeyi geride bırakmaktansa paranın ülke içinde kalmasına sebep olan kişi.

ha yaptığında bir nevi haksızlık vardır, fikri adamlar üretmiş, o ticareti de adamlar hak ediyor.

olması gereken: ikea gibi güzel ve yaratıcı fikirlerin olduğu türk üretimi ve burdan alışveriş yapmak.

barzo gibi dolapları yan yana dizince olmuyor işte. aralara tasarımcı fotoları falan koyacaksın, elitlik katacaksın.
  • akıllıca davranmakta olan tiptir.

siz beceriksizler de monte edebilin diye dandik parçalarla birleştirilebilen kalitesiz mobilyalar diyarından tasarımı seçer, kaliteli malzeme ile uygulatır.

lakin etik değildir davranışı, tasarım anca bizimki gibi gelişmemiş ülkelerde çalınamayacak, herhangi bir değeri olmayan elementtir.

yaptığı etik olmamakla birlikte ülkenin genel davranışıdır.
  • (bkz: bas bas paralari hasan usta'ya)

(bkz: gecir bize hasan usta)

yillar evvel hasan usta'ya bir dolap kapagi degistirtmem gerekmisti, ordan biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap