• (bkz: hı hı, evet)
  • ekonomi konuşmayalım
    millet kıraathaneleri konuşalım
    insan hayatı konuşmayalım
    şantiye konuşalım
    (bkz: seçim yaklaşıyor)
  • hükümet kriz için cover story arıyor ama bu saatten sonra ikinci bir gezi çıkmaz. belki gezicileri leşe üşüşen sinekler gibi çekebilecekleri küçük bir tiyatro gösterisi düzenleyebilirler fakat gezici kitle bunu yiyip de sokağa çıkmaz.

elektrik ve doğalgaz faturası başta olmak üzere ocak sonrası gelecek zamlar ve dövizin tutulamayacak noktaya gelecek olmasının önünü bu tür şeylerle alamazlar. gelenin kriz değil bir çöküş olduğunu halkımız yavaş yavaş anlayıp öğrenecek. ama bu süreçte halkımıza ama sahte ama gerçek bahaneler gerekli.

akp tabanının inandığı gerçek tanrı paradır. paraları kesilmediği sürece muhalif kimselere yapılan eziyetler umurlarında olmaz. ama hükümet zam veya vergi yoluyla bunları becermeye kalktığında ciyaklayacaklardır.

işte bu beyinsizlerin ciyaklamalarını azaltmak için nümayiş gerek. hükümet kontrolünü kaybetmiş gibi muhalifleri sokağa çıkarmak için bahane arıyor. ancak yine de devlet aklının galip geleceğine inanıyorum.
  • bu ülkede geziyle beraber eylem kavramının sonunu getirdiler. eylem=gezi=terör ve yıkım eşitliğini kurdular. değil 2. gezi direnişi; herhangi bir eylem, bir yürüyüşe bile anında fiziksel müdahaleye hazır bekliyorlar. bunu yaparken de bilumum medya üzerinden "bunlar siyonist, bunlar komünist, bunlar atayist..." gibi kahve ağzı propagandalarıyla haklı (!) davalarını desteklemeyi vatani görev gibi gösterip, kendilerinden olmayanı vatan haini ilan etmek için can attıklarına da eminim.
    gerçekleşme olasılığı çok düşük bir direniştir.
  • gerek kalmayacak bence. ben etrafımda en az beş kişi biliyorum bu kez cumhur ittifakına oy vermeyecek. inşallah dediklerini yaparlar.
  • her kuşu siktin bi bu kaldı derler adama. olsada az ekşin olsa diyen insanların birincisini hüsrana uğrattığı ikincisinde de (ki olamaz bu yozlaşma ile mümkün değil) aynı boku yiyeceği kesin olan boşların yersiz temennisi
  • canlarım benim. gezi direnişinin en temel özelliklerinden biri, iktidarın gündemi farklı yere saptırmaya çalıştıkça kendisi gündemde kalan ve bu zorlama gündemi reddederek nihayetinde gündemin tepesine yerleşen bir süreç olmasıydı, ki keşke ortaya çıkan taleplerin değerlendirilmesi ile sonuçlanıp pırlanta insanlarımızın canına mal olmasaydı.*

dolayısıyla, ortada fol yok yumurta yokken, iktidar zoruyla gündeme gelip ortaya çıkacak bir gezi başlıklı eylem asla ikinci bir gezi direnişi olmaz. olsa olsa ülkeyi yönetemeyenlere oy devşirme malzemesi kurgu bir iş olur. bir kere bir işe yarayın ve toparlayın şu ülkeyi bu kadar yetkiniz çoğunluk gücünüz var
  • çünkü sizi ancak bu kurtarır değil mi?
    ve bunun olması için elinizden geleni yaparsınız, siz buna muhtaçsınız artık.
    geçti o günler arkadaşlar. çoğunluk bunu dile getiremese de insanlar korkuyor artık. en ufak bir söylemle belirsiz bir süre için hapiste kalmaktan korkuyor. düşünüyorlar, değer mi ulan hayatımı adil olmayan bir kavgada heba etmeye diye. muhalifler her açıdan komik duruma düşüyor olduğu için yıldı artık. lider yokluğu, yasal olarak temsil edilememe sıkıntısı insanların elini kolunu bağladı. 24 haziran'a kadar dipdiri duran tüm inançları yerle bir edildi insanların.
    temsil edilmeyi, adaleti, hukuğu, özgürlükleri her şeyi geçtim. can güvenliği olmayan bir halk olarak bu kimsesizlikle, kimseler sokağa dökülmez. kafanızı başka sinsi planlara yöneltin, bu kitleden size ekmek çıkmaz.
    haydi bu da size kıyağım olsun: ikinci bir 15 temmuz düşünürseniz, bu konuda destek görebileceğiniz eski dostlarınız vardır onlar yardım ederler size.
  • herkes ikinci gezide, reise destek veren yuzde 50 den bahsetmiste, onlarinda oturup sokaga cikacak gucu yok ki. onlar zaten bir emirle sokaga cikip bir emirle eve girdikleri icin yuzde 50.

diger tarafta denilen gibi isinde gucunde. geziyi baslatmak istiyorsaniz tekrar, once paramparca olan muhalefeti once tek bayrak altina toplayip tekrar sikistirmaniz lazim. gordugum kadariyla chpliler liderlerine inanmiyor, ole adam yok diye veriyor, hdp nin zaten tum kadrosu icerde, iyi parti desen ne yaptigi belirsiz, erketede duran cakal misali, mhp ile akp nin kapismasini bekliyor.

kisaca oyle gezi diyince olmuyor. once muhalefeti tek blok yapacaksiniz tekrar. artik nasil basarirsaniz. e biraz verin biseyler istanbul falan. ki tekrar umut olsun insanlarda. sonra bi dahaki reis-i cumhur seciminde baslatirsiniz ikinci geziyi.
  • yanlış bulduğum yargıdır.

üniversitede lisede okuyan arkadaşlar enerjilerini bu ülkeden gitmek için yurtdışı eğitimi, staj, iş fırsatları gibi şeyleri aramaya harcasalar kendileri için daha hayırlı olacağına inanıyorum.

artık o ince çizgi geçildi. bu güzelim ülke artık düzelmez. düzelirse de iki üç kuşak geçmesi lazım, anca...
hesabın var mı? giriş yap