• herkesin hayatında, ulen keske bütün hocalar böyle olsa dediği, üç dört kişilik kontenjanı olan bir paye vardır. işte benimkinin içindedir, ilhan hoca.

dolu dolu, gerçek, kullanışlı bilgiler verdiği, blok olmasına rağmen kaçırılmayan, asla sıkılmayacağınız davranış bilimleri dersleri ile öğrencilerin gönlüne taht kurmuştur.

sitesi için (bkz: http://www.psikoteknik.com/)
  • davranış bilimleri dersinde dallas ve charlie'nin melekleri'nden örnekler vererek eğlendiren, yer yer katı tutumlarıyla ürküten profesör.
  • derste verdiği örnekleri abartıp kendi hayatından örnekler vermeye başlayan, sonradan görme olduğunu geç de olsa anladığımız, dersinden geçilmesi zor olan hoca. bir süperliğini göremedik.
  • kendisinin verdiği ve yaklaşık 200 kişinin girdiği davranış bilimlerine giriş dersinin vizesinden 20 aldığımda, bu not en yüksek puanlardan biriydi.

ilk dersinde ilk söylediği; "çocuklar yarın mezun olacaksınız, kiminize diyeceğim ki sen git şurada çalış başla işe, kiminize diyeceğim ki sen boşa okudun arkadaş kusura bakma" idi. derste sakız çiğnenmesine acayip ayar oluyordu.

ben severdim kendisini ama sadece 1 sene ders alabildim, kaldım. tekrar kendisinden ders almak istemiştim ancak emekli olmuştu o sene sanırım.

sınavlarda tükenmez kalem kullanılmasını isterdi.

derslerde sakız çiğnenmesine acayip karşıydı. direkt atardı.

acayip tecrübeliydi, bu tecrübelerini de sürekli paylaşırdı. kral adamdı vesselam.
  • istanbul üniversitesi işletme fakültesi'ndeki en kariyerli öğretim görevlisidir. bazıları uluslararası olmak üzere onlarca şirkete insan kaynakları ve kalite yönetimi danışmanlığı yapmaktadır. derslerde her 4 cümlesinden biri "ben bilmemne şirketinde danışmanken..." ile başlamasa daha sevilesidir diyecektim ama, bir de sınav sadizmi eklenince üstüne insan sempati duyamaz hale gelir. genel huyu sınavlarda 2 ila 4 soru sorup öğrenciye koca saman kağıdı doldurtmaktır. (tükenmez kalemle)
    yeni işletme öğrencilerine tavsiyem bilhassa örgütsel davranış ve psikoteknik derslerini kendisinden almamalarıdır. (zaten bu dersleri kimden alacağınızı seçebilecek konumdaysanız pek yeni öğrenci sayılmazsınız ama)
  • ilteriş türkçüler derneği kurucu genel başkanı.
  • seveni oldugu kadar sevmeyeni de cok olan bir prof. mevcut egitim sisteminden gelmis bizler icin alisilmadik bir ders anlatim tarzina sahip, derslerini teorisel, basmakalip anlatim yerine gayet eglenceli gayet anlaşılır bir üslüpla kendi hayatindan örnekler vererek isleyen ender hocalardan biri. anlattiklari o kadar güzel ki dersin nasıl başladığını ve neden bu kadar erken bittiğini hiç anlamazsınız. zaten devam zorunluluğu olmamasina ragmen amfinin doluluğu bunun en net kanıtıdır.
  • en son ntv'de okan bayülgen'in programına konuk olduğunu görünce...^^yuh artık^^ dediğim,stand up şeklinde işlediği derslerini pek sevdiğim,ders konularından çok hayatla ilgili bilgiler veren, istanbul üniversitesi işletme fakültesi efsanesi....
  • sınavlarda öğrencilerine tükenmez kalem kullanmağı şart koşan üniversite hocası.
    vardır bir bildiği ama pek kimse bilmez hikmetini.
    emekli akademisyen olan eşi fulda erdoğan ile banka kuyruğunda tesadüfen karşılaşıp tanışmıştım. hocanın talebesi olduğumu söyleyince bana ilk sözü "dersinden geçebildiniz mi bari" olmuştu.
    o anda tuhafıma giden bu sözünü aradan bir zaman geçip de psikoteknik dersinden sınıfın kahir ekseriyeti olarak kaldığımızda hatırlayıverdim ve niçin söylediğini de anlamış oldum böylece.
    tabii bunlar mazîde kaldı, efendim. hoş birer hatıra oldular şimdi.
  • #6763066 numaralı entryde bahsi geçen hocalardan biridir kendisi.
hesabın var mı? giriş yap