• içkiyi fazla kaçırıp eve dönüş yolunda binilen taksinin camından aşağı kusmak. hoş bir izlenim bırakmıyor, umurumda olmaz o ayrı mesele.
  • iki cümlenin belini kırdıktan sonra sokakta yürürken mal gibi koluna girmek büyük hatalardan biridir. daha ağırdan bu işleri yürütmeniz kafa göz sağlığınız için faidelidir.
  • eski sevgiliyi anlatmak. yav arkadaş bu insanlar mal amk. geçip karşıma eski sevgilisini anlatıyor. iyi güzel de, bana ne arkadaş? senin eski sevgilinden bana ne? şöyle bir muhabbet yaşadım. daha çok yakın bir zamanda.

+var ya, borancan bana çok kötü davrandı. yani onla evlenemeyeceğimi anladım. bıraktım onu.
    -hımmm
    +yani iyi zamanlar geçirdik tabi. ben sevmiştim sanırım onu.
    -hımmm
    +yahu sevdim de ne oldu diyeceksin değil mi? hehehe
    -yok bana ne diyeceğim.
    +nasıl yani?
    -bana ne ya? niye anlatıyorsun bunu?
    +alındın mı?
    -yahu bana anlatıp duruyorsun da beni ilgilendirmez ki eski ilişkin. sen bence onu bir an önce unutmaya çalış. sonra birileriyle yeni bir şeylere başla.
    +iyi de senle bir şeye başlıyacağım demedim ki.
    -başlayamazsın ki zaten. oturdun bana eskilerini anlatıyorsun. unutsan anlatmazsın. anlatma amk ya. başlarım senin eski sevgiline.
    +kalkalım istersen.
    -garson bey... hesap lütfen.
    +beraber ödeyelim.
    -bi dahakine sen ödersin.
  • boğaz'ın kıyısında yapılan bir buluşmaya "basmalı don" giyerek gitmek. ben uzaktan, tanımadan tiksinirken, o çocuk kim bilir neler çekti.
  • herşey gözardı edilebilir fakat yalan söylemek affedilmez hatadır.

(bkz: yalan söylemek)
  • (bkz: seks)
  • asla aşık olunası bir insan olamayacağını henüz anlayamamış* olanlar için bu hataların en başı, en kralı;
    "ilk buluşmaya gitmek"
    "ilk buluşmaya umutla, hevesle gitmek"

boşver halbuse. hiç öyle süslenip püslenmeye, hazırlanmaya falan ekstra zaman harcamana gerek yok. salla... nasılsa eski sevgililerinden bahsedecek veya telefonuyla, başka haltlarla meşgul olacak ya da aniden acil bir işi çıkacak veya sokakta yanına yakıştıramadığı için eve atmaya çalışacak ya da... veya... (bkz: böyle gider bu)
  • hayat hikayenizi başından sonuna kadar anlatmak.
  • -kızı övgüye boğmak

-hesap ödeme fetişizmi

-giysi seçiminde düşülen ofsayt

-sürekli kıza dokunmaya çalışmak

ya arkadaşım gelini düğün günü döven damat gibi ne acele ediyon amonaki.az sabret ulan.
  • konu bulamayıp saçma sapan konulardan bahsetmek.

+ ya acaba şu bayrağın hareketi bir yerden sonra kestirilebilir mi?
    - ne?
    + diyorum ki; şu bayrağın hareketini, diferansiyel denklemleri kullanarak tahmin edebilir miyiz?
    - kaç kardeşsin?
    + ben hariç bir, ben dahil iki
    - nasıl yani?
    + boşver
hesabın var mı? giriş yap