• küçük bir grup temsilcisinin şuradan görülebileceği nesil. ayrıca beyaz dantel yakalar takmışlıkları da vardır. tebeşir tozuyla olan ilişkilerine değinmeyeceğim bile.
  • kendisi ortaokul ya da liseye giderken ilkokul öğrencilerinin mavi önlük ile okula gittiğini gördüğünde "vayy be biz siyah önlük ile okuduyduk, şimdi her yer masmavi olmuş" diye olayı garipseyen nesildir.
  • ilkokul 5. sınıftayken bu uygulamaya geçildiğinden, bir sene için yeni önlük almayan aileye sahip olan nesildir aynı zamanda. ayrıca da an itibariyle 30 yaşındayım. bizim okul mu geç geçti bu sisteme bilmiyorum ama benim hiç mavi önlüğüm olmadı sözlük. *
  • ilkokul ikinci sinifa kadar aralarinda bulundugum nesildir.

mavi onlugun yaptigi sukseyi de bizzat yasamistir.
  • istanbul ili için en küçükleri 1989 yılında ilkokula başlamış, takriben 1983 doğumlu nesildir.

not: 1983 doğumlu değilim.
  • kadir kıymet bilen nesildir
  • trencilik oynamıştır.
  • benim okulum tüm koca şehirdeki en marjinal okul olmaya çalıştığından 10 sene öncesine kadar siyah önlük kullanılıyordu. ilköğretimi bitirene kadar da devam etmişti.. şu an ne durumda bilemiyorum ama 20li yaşlarının başında olarak*siyah önlüğün eziyetini çekmiş nesle ucundan da olsa dahil oluyorum sanırım
  • artık ne renk giyildiğini bilmeyen nesildir.
  • mensubu olduğum nesil. beyaz yakaları düzgün görünebilmesi için kolalamak gerekirdi.
hesabın var mı? giriş yap