• aşağılama için söylenmiş olan bi sözü sahibine iade etmiş süper cevap vermiştir. herkese hakettiği yanıtı hakettiği şekilde vermek gerekir. hep naif ola ola chp bu durumlara geldi. naiflik de bi yere kadar
  • maglubiyetin kabullenilememesi
  • şahsen imamoğlu'nun bu süreci hiç fena yönetmediğini düşünüyorum ama bu dünyanın en salak duyarı... ne alakası var engellilerle falan o bir siyasi deyim.
  • bu adamın siyaseti gayet de iyi becerdiğinin göstergesidir. bu sebeple kısa bir süre içinde kendisini başka mevkilerde göreceğimize eminim.
  • eleştiren arkadaşlara sorum: kılıçdaroğlu gibi arkadaşlar böyle bir şey olabilir mi diyerek mi cevap vermeliydi bu lakayt ve kötü niyetli tavra? hayret mi etmeliydi? ay ne ayıp deyip mahcup mahcup gülümsemeli miydi kameralara? ne demeliydi bir de onu yazarsanız belki bir işe yarar.
  • ördek topal olabilir ama bir şey unutuyorsunuz kanatları var ve uçabiliyor. uçtuğunda anlarsınız.
  • akp güruhuna bu yerel seçimler sonucu verilecek en güzel yanıt şudur.

türkiye genelinde kazanılan il ya da büyükşehir belediye başkanlıklarının nüfus ile kıyaslanması sonucu:

chp ülke nüfusunun : 39.683.506 yani %48,39'luk kısmını
    akp ülke nüfusunun : 32.386.018 yani %39,49 'luk kısmını
    mhp ülke nüfusunun : 4.695.451 yani %5,73'lük kısmını
    hdp ülke nüfusunun : 4.789.849 yani %5,84'lük kısmını
    tkp ve bağımsız ise kalan kısım olan 449.058 kişiyi yönetecek durumdadır.

al sana topal ördek.

not: toplam nüfus ve illerin nüfusları 2018 yılı tüik verilerinden alınmıştır.
  • demogoji denince "yeni zelanda'da hedef bendim" dedi zannettim.
    alaka yokmuş.
  • akıllıca bir açıklama. ekrem imamoğlu adeta satranç oynuyor. ve iyi de oynuyor. bence burada amerikan siyasi jargonunu bilmiyormuş gibi gözükerek küçük bir feda yaptı ama aynı zamanda avantaj da sağladı. karşı taraf bu fedanın üzerine giderse imamoğlu muhtemelen çok daha sağlam bir cevabı çoktan hazırlamıştır.
  • uçurtma avcısı kitabında; "senin bu kadar mutlu olmana ancak senden bir şey almaya hazırlandıklarında izin verirler" diye bir cümle okumuştum. ben de bu kadar ince fikirli, nazik bir adamın bir gün değişip muhatabına evrilmesinden çok korkuyorum. belki de bu insanın kişiliğinden ziyade bulunduğu konumla ilgili bir durumdur, kimin eline orantısız ölçüde salahiyet verilse güç zehirlenmesi yaşayıp tiranlaşabilir. ben kendisini gerçekten 'demokratik' olan ve tek adama bağlı olmayan bir türkiye cumhuriyeti'nin başında görmeyi isterim. daha göreve başlamadan edepsizlik yapmadan, çirkefleşmeden de siyasette yer edinebilen siyasetçilerin olduğunu gösterdiği için.
hesabın var mı? giriş yap