• fanatik leyla ile mecnun yancılarını çok sevindiren listedir :)

eğleniyor çocuklar.
  • the legend of korra*nın avatar the last airbender*ın üstünde olduğu için ciddiye almadığım liste.
  • supernatural 84. sırada mı daha yukarda olmalıydı
  • ne sikime eleştirildiğini anlayamadığım liste. arkadaşım orada çok daha fazla emek ve para harcanmış dizilerin olması benim leyla ile mecnun'u daha fazla sevip 10 puan vermeme engel mi? leyla ile mecnun'un six feet under'dan yukarıda olmasının sebebi benim bu diziyi sevmem midir şimdi amına koyayım? sakın bana kalkıp da başka dizi bilmez bu sik kırıkları işte diye atarlanmayın, 370 (üçyüzyetmiş) dizilik arşivim var, çok pis taşa vurursunuz baltayı. (bkz: efendi olun adam olun lan)
  • seinfeld'e haksızlığın yapıldığı listedir.
  • house m.d listeye 82. sıradan girince kale almadığım sıralama olmuştur. listenin içi bir çok kaliteli dizi ile dolu fakat sıralamalar sıradışı.
  • dexter ve house m.d.'nin aşağılarda olduğunu düşündüğüm sıralama. tamam, birçok kaliteli dizi ile dolu olabilir fakat dexter'ın 16. sıra değil de en azından ilk 10'da house m.d.'nin ise 82 değil de en azından ilk 10-15'te yer alması gerek. ama işler oylamaya dökülünce fanların çokluğu durumu değiştiriyor tabi.
  • the legend of korra nın avatar the last airbender dan daha iyi olduğunu söyleyen liste. yavşak ergenler. nasıl abandılarsa 10'a
  • türkçesinin 'en az 5000 oyla belirlenen dünyanın en iyi dizileri' (ya da onun gibi bir şey) olan ve benim leylailemecnun'a başlamama sebep olan liste.
    not : l&m listede 6. sırada ama lost anasının nikahında
  • herkesin her istediğinin olamayacağı liste. yok şu şunun üzerine imiş, yok bu çok gerideymiş, yok şu çok puan almışmış... ne boş laflar edilmiş yahu. ulan kimse size bu listeyi ciddiye alın, burada sıralama ne ise onu kabul etmek zorundasınız gibi bir şey demiyor ki. neyin hırsı bu? tamam beğendiğin dizi yukarıdaysa sevinirsin aşağıdaysa üzülürsün de leyla ile mecnun ilk 10'a girmiş diye tutup da burada ağlayıp zırlamanın, götünü yırtmanın mantığı ne? düşük bütçeli yerli bir yapım, dünyaca izlenilen, beğenilen dizilerle yarışıyor. bu güzel bir başarıdır ve leyla ile mecnun da oraya hak ederek yerleşmiştir. kimse sana takdir et de demiyor; bu neyin çekememezliği? nedir bu ağlamalar, zırlamalar, nefret kusmalar? emeğe saygım var ama leyla ile mecnun benim için 10 üzerinden 10'luk bir dizi iken "ya şimdi amerikan abiler de çok para dökmüşler, ayıp olmasın" deyip de 9 verecek halim yok.

not: bir başka yerli dizimiz işler güçler sıralamaya ilk 10'dan giriş yapmış olup sevindirmiştir, şu an 5085 oy ile 18. sırada bulunmakta.
hesabın var mı? giriş yap