şükela:  tümü | bugün
 • http://www.independiente.co.uk/ adresinde çok başarılı bir web sitesi bulunan,paul weller,travis,crashland gibi isimlere ev sahipliği yapan plak şirketi*.
 • arjantinli futbol takımı. 13 kez arjantin birinci ligininde şampiyon olmuşlardır.
 • libertadores'i 7 kez ile en fazla sayida kazanmi$ takim. en son 84'te o ayri.
 • boca juniors'dan 2 river plate'den 5 fazla libertadores kupasını gecmi$e borclu olan, boca juniors ve river plate ardından racing club'le beraber en cok taraftara sahip kulübüdür..
  her takımda olan c.a independiente'de de club atletico'yu ifade eder. kırmızı beyaz forma renklerine sahiptir.
  racing club'un ezeli rakibidir.
 • (bkz: independenta)
 • yeni stadyumunu yaparken maclarını ezeli rakibi racing club'un sahasında oynayan buenos aires takımı..

  lakapları ''los diablos rojos'' (kırmızı $eytanlar).
 • kazandıgı 15 uluslararası kupa ile boca juniors'dan sonra arjantin'in arjantin dı$ında en ba$arılı kulübü. vamos independiente.!
 • galatasaraylıların unutamadığı mondragon az buz korumadı kalesini independiente'nin. mondi'nin yanı sıra diego forlan ve sergio aguero bu takımda forma giyen belli başlı gözde futbolcular..
 • federico insua'yı, federico insua yapan kuluptur. adamın turk basınında uc gunde bir galatasaray'a imza attıgı donemlerde bu kulup insua-silvera ikilisi ile cok canlar yakmaktaydı arjantinde. hatta bir ara daniel montenegro da eslik etti bunlara.. o donem insua istanbul'un avrupa yakasına, andres silvera ise istanbul'un anadolu yakasına cokca yazıldı cizildi.. sonuc ortada..

  insua simdilerde club america'da yeniden dogmaya calısıyor. silvera ise ayrı hikaye, o formuyla hala avrupaya gelemediyse bu pazarlama stratejisidir, zira hala gollere devam ediyor istikrarlı bir sekilde ama san lorenzo formasıyla, bir italyan veya ispanyol takımı formasıyla degil..

  independiente ise benim gozumde daniel montenegro'dur son bir kac sezonda. bir adam bir kulube boyle mi yakısır arkadas... fransa'ya gitti, rusya'ya gitti, ispanya'ya gitti, olmadı ulkesinde river plate'e gitti, her yeri gezdi ama 2 senedir tekrar independiente'ye geldi ve orada herkeslerin sevgilisi olarak oynamaya devam ediyor..

  bazı kulupler oluyor, boyle cok takip etmesem de, hatta guncel olarak durumuyla ilgim arada bir gorulen puan durumunda yerini gozetmek olsa da gecmiste kısa bir sureye yayılmıs o performanslar veya o formayı giymis bir kac adam yuzunden o kulube sempatim oluyor, yıllar yılı da nerde gorsem o eskiler aklıma geliyor.. independiente her zaman arjantin'de en sevdigimdir 2002-2003 yıllarındaki o iki sezonluk harika takımdan oturu.
 • diego armando maradona'nın taptıgı cocukluk efsanesi ricardo bochini aynı zamanda bir independiente efsanesidir. rüzgar buenos aires'de biraz karayel esse maradona independiente forması giyebilirdi.