şükela:  tümü | bugün
  • bursa'nın bir ilçesi olarak kamufle olmuş, insanüstü wonderland... biz insan değiliz biz inegöllüyüz yazar şehrin gizli girişinde. sadece ballı domata(hücre iç yapısına direk arı sütü genetik şifresi kopyalanmış domata) satışlarından gelen geliri ile tüm dünya bütçesine denk mali gelire sahip, bu sene kurulan koçbaşı(orta çağ şatolarının kapısını yıkmaya yarayan boynuzlu yatay direk) fabrıgası ile de cumhurbaşkanı the e.sarach beyin yönetim dehasını ortaya koyan şehir.. starwars evrenindeki bespin cloud city ile kardeş şehirdir. ballı domatayı fazla kaçırınca elinde avcunda kıllar çıkan boşbakan the herr babalık kıçını kaldırırsa inegöl-japonya megatren hattıda bu sene tamamlanacaktır (mevzu bahis tren hattının magmaya transit geçmesi planlanmaktadır). şehrin ampul değiştirme sorumlusu yenişehirli göçmen the faithless the wunderjunge şehre öyle bir aydınlatma düzeneği kurmuştur ki akıllılar şehri görememektedirler. gelip görmek isteyen direk cumhurboşkanına vize başvurusunda bulunmalıdır, cumhurbaşkanımızın ayda 2 ballı domatayı bünyece kaldırabilen bir münevver cevher olduğunu hatırlatır, bir daha düşününüz derim..
  • unutulmush bir not ve inegolizme dair bir soylemde shudur ki bir gun herkes inegollu olacak!!!!
  • (bkz: inegol pasaji)
  • türkiye'nın en büyük ilçesi
  • yaya merkezli bir trafiği olan ilçemizdir. insanları kaldırımdan yürümeyi sevmez, gayri ihtiyari bir şekilde yolun ortasına doğru ilerler.
  • geçmiş yıllarda bisiklet kullananlar yüzünden trafikte arabayla dolaşanların kriz geçirdiği, adım başı mobilyacıya rastlanan, kütükte beni de barındıran bursailçesi.
  • inegöl'deki çilek mobilya fabrikasında bisiklet parkının dolu olduğunu gördüğümde "vay anasını" deyip takdir ettiğim, bisiklet kullanımının yüksek olduğu ilçe.
  • çocukken istanbul - burdur yolculuklarımda mola verdiğimiz zaman yediğim köftelerinden, ve bursadaki cola fabrikası nedeniyle bursa valisi olmayı istememe sebebiyet veren bursa ilçesi. çocuk kafası deyip savunmayacağım bile düşüncemi.
  • oldukça muhafazakar bir halka sahip, yayaların yollarda bisikletliler ile birlikte, arabaların ise kaldırım üzerinde seyahat ettiği, cadde ve sokakların, doğal gaz kazıları yüzünden köstebek yuvasına dönmüş olduğu, çamurlu sokak ve caddeler ile dolu, küçük ve kötü bir adliyeye sahip, yoğun şekilde göç alan, uyuşturucu madde kullanımının yüksek olduğu, köftesi ile meşhur, sadece iki tane parkı bulunan, gençlerin biran önce kaçmak için can attıkları, zorunlu olmadıkça uğranmaması gerekli yerleşim yeri.
  • araba kullanmanın en zor olduğu, nerden ne çıkacağı belli olmayan, bisikletten bol bişey bulunmayan, her sokak aralığından küçük bir fırlamanın çıkıp üzerinize tükürebileceği, top peşinden yol ortasına atlayan veletlerin olabileceği, her köşe başında genç lise delikanlılarının olduğu ve durup dururken "hop birader ne işin var buralarda" gibi sorulara maruz kalabileceğiniz ve genellikle bu münasebetin sonucu kavgayla bitme olasılığı yüksek olan, köftesi, mobilyası ve şifalı diye tabir edilen kaplıcası (bkz: oylat) ile tanınan türkiyenin en büyük ilçelerinden birisidir.