• son edit:
    aşıya kesinlikle karşı olmayan ve iki doz aşısını yaptıran bir vatandaşım.
    dmde sayısız haraket içerikli mesaj aldım.bu başlığı açarken provoke etmek yada aşı karşıtlığı gibi art niyetim de yoktu.
    aşağıda da belirttiğim gibi covidi yendik salgın bitti diyen israil'in tekrar pik yaşaması ve sert önlemler almasından sonra ingiltere ile ilgili bahsi geçen araştırmayı gördüm ve buraya taşıdım.
    başlık altında bir yazarın belirttiği gibi biz ülke olarak bitmişiz ya.neden biliyormusunuz?
    bukadar basit bir olayı bile tartışamıyoruz.hemen hemen her entry i okudum ;küfürler ,allah belanı versinler...
    neyse canınız sağolsun.
    edit finito

yapılan araştırmaya göre ingiltere'de kovid kaynaklı ölenlerin %64'ü aşılı.

aşılamayı bitiren israil'in vaka sayıları 6.000 lere dayanmış durumda..

bilemiyorum altan....

bu iş nasıl bitecek bilemiyorum.

kaynak :
    pdf
    twitter linki

edit:moderatör arkadaş covidden ölenlerin olarak düzeltir diye düşünüyorum.

edit: arkadaş aşı karşıtı değilim 2 bionthech aşımı da oldum.ne şerefsizliğim kalmış ne whatsapp teyzeliğim amk.
    çekincem, yakın olarak israil ile çalışıyorum.aşılamayı bitirdikten sonra vakaların tekrar yükselmesi ve kısıtlamaların tekrar gelmesinden sonra bu haberi gördüm ve paylaştım.

edit:
    (bkz: patavatsız sadrazam) mesajına istinaden;
    haberin asli kaynaginın aşağıdaki link olduğunu iddia eder;
    link

sıkıntının delta varyasyonu ve yaşlılar ile alaklı olduğuna dair tespitler var.
  • kaynak efsane kardeş. aşı karşıtımısın. :)
  • algı yapmayın, çomar olmayın, bilime güvenin, en fazla kolları ağrıyordur.

bahaneleri izle şimdi. teker teker damlayacaklar. bak izle bak, kraldan çok kralcı olacaklar ve ölümüne aşılarını savunacaklar. bak gör ne hale geldiler.

bak gördün mü? herkes aşılı olsa ölenlerin %100'ü aşılı olurdu yazılmış, bilim aşıkları favoriye boğuyor. işte bak gör bilim diye savundukları şey bu kadarlık. diğerleri de haber kaynağına bok atmış, ingiltere böyle bir haberi devlet nezdinde verebiirmiş gibi, ulusal medyalarında yayınlanabilirmiş gibi. ah ah ah..

edit: ingiltere'de nüfusun büyük bölümü aşı olmuşmuş, evet, o yüzden ölenlerin içinde aşılıların daha fazla olması gayet normalmiş. bu argümanı da yazdılar. şimdi türkiye'de de aşılı oranı daha yüksek, o zaman ölenler içinde aşılıların daha fazla olmasına şaşırmayacaksınız.

bir de 50 yaş üstüymüş, bize giren çıkan yok tayfa da yerini almış. 50 yaş üstü ölsün banane seviyesine de gelinmiş. yarın 40 yaş üstü dendiğinde doğum tarihinize bakarsınız artık.

kafaları pırıl pırıl yapıyor demek aşılar. yarın kapanmalar da başladığında ne diyecekler bakalım. pes..

edit2:

önce;

- aşılar hafif atlatmanızı sağlıyor, aptal olmayın, bilime güvenin, aşınızı olun.

sonra;

- ama ölenler hep 50 yaş üstü.
  • bı bitmediniz be
  • ne anladın şimdi sen bu datadan?

herkes aşılı olsaydı ölenlerin %100'ü aşılı olurdu.
  • inanmayın, kol ağrısından kimse ölmez.

hem zaten bu işin de altından kesin kılıçtaroğlu çıkacak, bekleyin göreceksiniz.
  • bayes rule bilmeyen adamlari korkutan sonuc.
  • tepkim tam olarak budur

--- spoiler ---

s.ktir lan, alın lan bunu, bundan bi bok olmaz ya

--- spoiler ---
  • olmak istemeyen olmasın ama alacağı hizmet de sınırlı olsun, mesela hastaneye mi gidecek önce parasıyla test yaptırıp öyle normal polikliniğe gelsin, o zaman kim aşı olmuş kim olmamış skimde olmaz. böyle yapılan bilimsel çalışmaları çarpıtmaya fln gerek yok. nasıl alkollü araba kullanınca , yada ehliyetsiz araba kullanınca kaza yapıldığı zaman tüm suç o kişide kalıyor ise öyle olsun. covid ile ilgili problem yaşarsa aşısız olanların tedavi ücretini de kendileri karşılasın.
  • bu kadar saçma bir haber, bu kadar çakma veriler anca bilgehan bilge tipi sosyal medya maymunlarindan beklenirdi, bu da yancısı herhalde.

dileyen haberleri tarayabilir, ingiltere merkezli haber sitesi ve gazeteleri. komik...
hesabın var mı? giriş yap