• imax'de seyrettim ama dizibox'ta bile seyredilmezmiş. zaten yapacakları çok birşey de yok aslında, kaynak materyal çok kötü.
    başroldeki abi, bütün dizi sezonu boyunca ağzını açmadan oynamak zorunda, ne gibi bir derinlik katabilir? garip garip mimiklerle idare etmeye çalışmış ama anca komik olabilmiş. abla desen saçıyla adam dövüyor. bravo. çizgi romanda insan bir şekilde yiyor ama bunu ekrana taşımaya karar vermek varolan evreni de çok kötü etkilemiş.
  • bu dizinin temel sorunu, ilk iki bölümünün imax'te gösterim için tasarlanmasıdır. sırf, ilk iki bölümünü film gibi yapmak adına, dizinin giriş kısmını tamamıyla atlayıp, doğrudan olayları balamışlar. "iyi işte, hemen aksiyona başlamışlar." diyebilirsiniz ama, karakterlere ısınmadan, taraf tutmadan başlayan aksiyon, izleyiciye zevk vermiyor. bir de tüm bunların üstüne, iwan rheon haricinde, oyunculuklar çok tutuk. medusa, maximus'un anası gibi duruyor üstelik film boyunca, saçları hareket eden bir kütük olmaktan ileri gidemiyor. aynı etki, black bolt ve prenses rolündeki kızda da görülüyor. öyle ki, "başlarına ne gelirse müstahak ." demekten kendinizi alamıyorsunuz. bunlara tezat olarak, maximus çok güzel işlenmiş ve neredeyse tüm replikler de ona yazılmış. tabii bu konuda bir şikayetimiz yok, zira filmdeki en yetenekli oyuncu kendisi.

filmdeki bazı olumsuzluklara rağmen, ben yine de diziden umutluyum. eminim ki, film formatından, dizi akışına dönünce, hikaye daha derinlik kazanmaya başlayacak. bu sebeple, en iyisi eylül sonunu beklemek.
  • çoktan eleştirmenler tarafından ''boktan'' olarak notu kesilmiş dizidir. ilk fragmanından itibaren bu belliydi zaten. mcu'ya da zaten bir iki referans haricinde herhangi bir bağı olmayacağına göre, izlemeye değmez.

imax'miş. salaklar dizi lan bu, insanlar bunu senelerce karakter gelişimi, diyaloglar vs. nedeniyle izleyecek. ilk iki bölümü sinemada yayınlandı ve hoş görünüyodu/en üst kalite kameralarla çekildi diye değil...

marvel televizyonda iyi gidiyor derken önce iron fist, sonra the defenders, ve şimdi de bu. eninde sonunda büyü bozulmaya başladı. merak ediyorum sinema evreninde ilk net olarak (yani thor 2 sayılmaz) kötü film hangisi olacak...

şuradan neden sıçtılar tarzı bir incelemeye ulaşabilirsiniz
  • https://www.comicbookmovie.com/…1-even-airs-a153972

asdsads. daha kaç kere fail yaşatacan marvel. yapamıyorsun işte bırak. dc abine bırak bu işleri.
  • cehennemin dibine kadar yolu olan dizi. agents of shield'ın kasıma kadar ötelenmesine sebep olduğuyla kalmıştır.
  • %7 rotten tomatoes %42 metacritic puanı alan dizi.

beklenmedik bir durum elbette ki değil 1 sene önceden belliydi böyle olacağı ama %7 de ayrı bir güldürdü yalan yok yeni the mummy, transformers 5, bvs ne rezaletleri geride bıraktı.
  • cidden rezalet olmuş. marvel gibi bir markadan böyle kalitesiz bir iş çıkmasını beklemiyorsunuz ama yapmışlar maalesef. maximus hariç oyunculuklar kötü, dövüş kareografileri kötü, kurgu kötü, kostümler kötü, çekim açıları kötü, cgi kötü. ilk iki bölümünü izledim ve devam etmek için hiçbir sebep göremiyorum.
  • çizgiroman.com da çok güzel anlatılmış

"bakın ben zor beğenen biri değilim. söz konusu çizgi roman uyarlamaları olunca seçiciliği bir kenara bırakan, hemen hemen hepsinden zevk almaya bakan, üzerinde birkaç kelam etmeye çalışan temiz kalpli bir şahsiyetim. marvel sinematik evreni de bu sempati kapsamımın en güzide köşelerinden birinde hayatını sürdürmekte. ama bugün biraz nefret kusmamız gerekebilir sevgili okur. ınhumans’ın sıkıntısı asla kaynak materyal değil. önümüzdeki günlerde marmara çizgi’nin de basmayı planladığı marvel knights serisi başta olmak üzere pekçok kaliteli hikayeye gebe olmuş misler gibi bir yan külliyatı odağımıza alıyoruz. film olarak izlemeyi bekliyorduk ama stüdyo gereksiz görmüş olacak ki 8 bölümlük bir dizi olarak yayın hayatına başlamasına karar verildi. işin içinde bir saçmalık olduğu belliydi zaten. oldu da. marvel resmen üşengeçliği sebebiyle ınhumans markasını arrowverse vari bir seri üretim superhero işine çevirdi.
    seçilen oyuncular ve kostüm tasarımları ilk sinyalleri vermişti zaten. hiçbir ön yargınız geri tepmiyor, merak etmeyin. oyuncularımız ellerinden gelen en iyi şekilde karakterlerin özünü silip atmayı başarmışlar. ıwan rheon bu bataktan çıkmak için çok çabalıyor, orada da devreye senaristler giriyor. sevgili senaristlerimiz iki marvel fan platformu bile gezmemiş maalesef. kağıt dolu görünsün diye karalamışlar bir şeyler. kostümler? hak getire! dekor? basbayağı rezillik! arkadaşlar lütfen, siz gelecek iki yılda vizyona sokacağınız bir yapıma 1 milyar dolar bütçe bastınız. dünya rekoru kırdınız. elbette kıyaslamak mümkün değil. ama onu yapan şuraya da bir el atabilirdi. bu mümkündü. ki marvel da bu tür harcamalardan kaçacak bir stüdyo değil. ters tepen bir şeyler var.

”abi hikayeden bahset?” laflarını hisseder gibiyim. evet, normalde mevzuyu şöyle bir özet geçerek girerim konuya. affedin 1. bölümde az biraz dayandım ama 2. bölümün yalnızca black bolt’lu kısımlarını izledim. neyse şöyle diyelim; attilan şehri güneşli güzel bir güne uyanmaktadır. ayın karanlık yüzünde insan gözlerinden uzak bir yaşam kurulmuş. bu sistemin nasıl oluştuğunu, doğal döngünün nasıl işlediğini merak ediyorsunuz elbette. tabii ki açıklanmıyor. belki tabiat tasarlama gücüne sahip birtakım ınhuman’ın kontrolündedir. neyse önemli değil, önemli olan sarayın koridorlarında uzun uzun sürüp giden gereksiz atışmalar ve tiradlar. maximus abisi blackagar’ın kast sistemine dayanan yönetiminden rahatsız ve attilan halkını refaha ulaştırmanın tek yolunun dünya’yı fethetmek olduğunu biliyor. devrimini de gerçekleştiriyor tabi. müthiş bir gerizekalılıkla lockjaw, royal family üyelerini dünya’nın çeşitli yerlerine kaçırıyor. yalnızca black bolt’u takip etmemin sebebi de buydu. çünkü hikayenin ilerlediği tek kısım orası. diğer üyelerimiz bir bölüm boyunca dolanıyor. bayağı takılıyorlar öyle. neyse. bölüm bitiyor falan. dostlar beni fazla konuşturmayın."
  • efektleriyle, oyuncularıyla, hikayesiyle epey bir kötü başlamış yeni marvel dizisi. şimdilik dc dizilerinden daha iyi duruyor söylemem gerek. ileride gelişme olur mu bilmem ama hedef kitlelerini değiştirmedikleri sürece bu şirketten saçma sapan diziler gelmeye devam edecek gibi duruyor. imdb'den 5.3 almak da ayrı bir başarı ayrıca.
    edit: 3. bölümden sonra devam edilmemiştir, zamanıma yazık.
  • marvel, netflix ile ne güzel daredevil, luke cage vs. götürürken ne gerek vardı bu saçmalığa dedirtmiştir. dizinin fragmanı gelmeden itin götüne sokmuşlardı. keşke daha beter etselermiş. eğer iwan rheon'u görmeseydim bunun bir brazzers parodisi olduğunu düşünebilirdim. medusa önüne gelen veren milf tipi. kız kardeşi de eniştesini ayartan baldızı oynayacak potansiyele sahip. iron fist gibi sikim sokum bir karakterden bile kalbur üstü dizi yapmayı başarırlarken bu gerçekten büyük bir hayal kırıklığı oldu.

öyle kötü çekilmiş ki lan acaba wolverine filmindeki gibi montajsız halini mi sızdırdılar yanlışlıkla diye düşündüğünüz sahneler oluyor. cgi, kostüm, oyunculuk vs. bir yere kadar tölere ediyorsunuz. hadi bütçedir kısıtlı süredir diyerek kendinizi kandırıyorsunuz da aga onlar nasıl dövüş koreografileri. o nasıl bir boğulma sahnesi. hatırladıkça kahkaha attırıyor. hele anlatmaları gereken o kadar çok mevzu varken black bolt'un ebeveynlerini geğirerek öldürdüğü sahneyi eklemeleri sinirlerimi bozdu.

haklı olarak bütün meşhur sitelerde yerin dibine sokulmuş, izleyici puanları kel oğlan kara prense karşı filmiyle yarışır hale getirilmiş. şu başlık altında dahi bir tane pozitif entry yokken haspamın teki gelmiş nesini beğenmediniz pembe fularlı ekşiciler demiş. asdjkasdjkfd. lan tamam çizgi roman kültürünüz yok. karşılaştırma yapacak kadar materyal de tüketmemişsiniz ama gözünüzde mi yok birader? bir şekilde arrow ve flash sevebilmiş insanlar tanıdım ama bu durum ondan da farklı. bu bildiğin hatalı üretim. yanlışlıkla bitmemiş işi yayınladık deseler kimse yalan söylediklerini anlamaz. o derece kötü.
hesabın var mı? giriş yap