• belki de, ama güzel olmasının bir anlamı olmazdı.
  • güzel olmasına kimin karar vereceği sorunsaldır.
  • şu sorulara neden olan kanı cümlesidir.
    günümüz insanı mı,yoksa yüzbin yıl önce yaşamış insan mı hiç olmasaydı?
    yüzbini geçtim,çok değil 3000 yıl önce yaşamış insan bile doğaya saygılı ve onunla beraber yaşayan insandı(mısır,inka vb.)yüzbin yıl önceki insan , bildiğin doğalın dibi insanıydı.

ama günümüz insan doğayı nasıl dizginleyebilirim,sömürebilirim insanı.
  • biz yokken dünya daha güzel bir yer idiyse dinozorlar ejderyalar cenevarlar neydi amlarınıza koyduklarım.
  • dünyanın o anki fiziki şartlarına göre insan yerine daha farklı şartlarda evrilmiş canlıların son vereceği güzelliktir. zira dinozorlar ya da canavarlar beslenme piramiti içindeki bir halka olup, temel ihtiyaçları, dürtüleri olan üreme ve beslenme gibi ihtiyaçları gidermekten başka bir şey yapamamışlardır... insan değilde bilincin varlığı dünyayı bu hale getirmiştir bence.
  • katıldığım önermedir. doğa bakımından herşey olması gerektiği gibi, el değmemiş, kendi düzeninde ve sağlıklı olurdu orası kesin. bu yönden evet daha güzel olurdu fakat bundan bahsedecek kimse olmazdı haliyle. illa olması mı lazımdır? bence hayır. insan burada en gereksiz ve en sorun çıkaran mahlukat. doğaya da bir katkısı olmadığı gibi ölümcül zararı var kendisi dahil hiç bir şeye de bir faydası yok. sadece lüzumsuzca var.
  • bu durumda dünyanın güzelliğini taktir edecek kimse olmamış olurdu diye düşündüren tümce.
  • şahsen ben siz yaşıyorsunuz diye yaşıyorum. toplu intihar falan edilecekse ben varım.
    bence bütün insanlar olarak intihar edip dünyayı hayvanlara bırakmalıyız.ne de olsa biz insanlar istenmiyoruz.
hesabın var mı? giriş yap