aika

  • prezentabl (588)
  • 506
  • 12
  • 6
  • 0
  • dün

dünya kardeşlik birliği mevlana yüce vakfı

bugün öğle yemeğinde bir arkadaşın bir başka arkadaşa "beni de uçuracak mısın?" sorusuyla kendimi içinde bulduğum konuşmanın konusu dernek.

insanların başkalarının inançlarıyla dalga geçmeleri bana rahatsızlık verdiği için kızcağızla ilgilenme gereği hisseden ben, yukarıda bahsedilen "kaçılması gereken" o sorulardan bir kaç tane sormuş bulundum. eh tabii elimde 3 fasikülle kendimi evde bulmam bir oldu. "herşeyde öğrenilebilecek birşeyler bulabilirsin" teorimden sapmadan oturdum ilk fasikülü okudum. ne demişti arkadaş, önyargılarından kurtulmaya çalışarak roman gibi okumaya çalış. tam da öyle yaptım. ta ki yazılanları anlamadığımı fark edene kadar. oldum olası anlaşılmaz ağırlıkta yazılan dini metinlerden kaçınan ben, arkadaş hatrına ikinci fasikülü de okudum. (evet yukarıda verilen örnekler okuduklarım arasında) ve başımda bir ağrı. hazırlamıştım kendimi sağdan soldan kopyalanmış felsefi bir iki anlayışın karmalanmış haline. biraz budizm biraz hinduzm biraz sufizm... ama hiçbirşey beni uzaylılar, ufo'lar ve kalanına hazırlayamamış.

yıl olmuş 2012 hala "uzaydayız, sirius'un arkasındayız, merkezden mesaj gönderiyoruz, sizi kurtaracağız..."

"ne kurtarılmaya, arınmaya, yükselmeye meraklı insanlarsınız kardeşim. bir oturun yerinizde. herşey bitti arınmanız yükselmeniz kodlanmanız kaldı." desem mesela? yarın gitsem işe anlatmaya çalışsam? ya da ne bileyim bir isaac asimov romanı versem al buna inan daha iyi desem?

devamını okuyayım »
19.09.2012 22:14