• insanlar tavuklara eziyet ediyor. küçücük kümeslerde tutup 21 günlükken kesiyorlar. bu süreç böyle gitmeyecek bir gün tavuklar daha zeki canlılar haline gelip insanlara karşı savaşacak. belki insanoğlunun zekası da gerilerse daha ortak şartlarda bir savaş olur diye düşünüyorum.
  • en benim diyen tavuğu bile bi yumrukta yere sererim lan ne savaşından bahsediyorsunuz siz. isterseler ikişer üçer gelsinler hiç farketmez.
  • tavukları hafife alıyorsun evlat.
    tavukları hafife alıyorsun…
    (bkz: ağzında otla sallanan sandalyede oturan amerikalı)
  • tavuklar aslinda bos canlilar degil, dedeleri dinozor. dikkatli olmamiz lazim.
  • benim kaybettiğim savaş. markette tavuk göğsünün külosu 50lira

mini düzelti: tam 16 gerzo bana külonun nasıl yazılacağını mesaj çekmiş. hahah 22
  • bakışlarından belli bişeyler planlıyorlar
  • kümeste terör estiren psikopat civciv

gelecekteki rakiplerimiz çok psikopat çok korkutucu. bakın nasıl yaratıklarla karşı karşıya kalacağımızı görün ve ve titreyin siz de. ben her izlediğimde annemin arkasına saklanıyorum hala. allah'ım sen bu psikopat civcivlerin gazabından bizi esirge, çoluk çocuk kırıp geçirirler bizi. inşallah bir gün bir civciv tarafından dövülmem. amin.
  • tavukların bu şartlarda hızlı gelişen, daha etli ve daha çok yumurta üreten bir türe dönüşmekten başka bir gelecekleri yok. çünkü doğal seçilim özelliklerini insanlığın ellerine ilk tarım toplumunda bıraktılar. bu arada tavuk dediğiniz bir kuş farkındaysanız. yapay seçilim kurdu finoya çeviren bir güç.

ama bu tavukların intikam alma ihtimali olmadığını göstermez. intikam değil de insanlığın kurduğu bu sistemin elimizde patlaması sonucu oluşan ilahi adalet diyelim.

hayvanlara sosyal mesafe bırakmamak havasız ortamlarda hastalanmamaları için sürekli antibiyotik basmak ileride çok ölümcül bir virüsün evrimleşmesi ve insanlara yayılması, antibiyotiğin etkisini yitirip eski zamanlarda olduğu gibi enfeksiyon kapanların sapır sapır ölmesiyle sonuçlanabilir.

vahşi hayvanlarla aramıza mesafe koymamanın ne anlama geldiğini covid salgınında gördük. bir de et üretmek için abarttığımız evcil hayvan üretimlerinin nasıl bir risk taşıdığını görmek kaldı.

yavaş yavaş beyond meate falan geçiş yapmak kazanacağımız ama çok kayıp vereceğimiz bir savaşı durdurabilir.
  • tavukların komutanı konuştu.buralar karışacak, vaziyet alın.
  • belki insanoğlunun zekası da gerilerse mi????
hesabın var mı? giriş yap