• yöneticinin adaletsiz davranması, cahil, ikiyüzlü ve yalancı olması
    insan yerine koyduğun kişilerin hayvan çıkması
    bi boka yaramayan insanlarla mecburen muhatap olmak
  • 1. alınan ücretin düşük olması
    2. uyumsuz yönetici
    3. iş tatminsizliği
    gerisi bunların alt başlıklarıdır.
  • dedikodu.

hele hele belli yaslara gelip buyuyememis tiplerin, kadin erkek fark etmeden birbiri hakkinda konusmasi.
    dedikodu yapan insanlar ayiklansa, bir de kibir icinde kasinti tipler, gercekten guzel yer olacak.
  • senelerdir çalışılan yerde her işi yapmana rağmen ilerlemeni engellemek dolayısıyla olduğun yerde saymak ve sonucunda bi sebepten işinden ayrıldıktan sonra piyasa genelinde vasıfsız eleman olduğunu/kaldığını farketmek.
    kafasını 5 vakit secdeden kaldırmayan sözde adaletli! , hak yemeyen! , şeytanın asistanlığını yapan yöneticilere selam olsun..
  • asgari ücret bordro imzasına maruz kalma.

sabah sekiz akşam ondokuz cumartesi onyedi saatlerinde çaliştirilma.

var olan resmi tatillerin kullandırılmaması.

senelik iznin suresinin gerekli şekilde ve gününde kullandırılmaması.

avans, maaş günlerinin belirsizlik içinde olması.

öğle molası olmaması.
  • (bkz: işyerinden nefret etme sebepleri)

(bkz: birleşik kelime)

özet geçiyorum: mobbing
  • 2 tane uzun sürecek iş verip, ikisinin de çabuk bir şekilde bitirilmesini istemek. yetişmez diyince fazla mesai yaparsın demek. siktir lan gavat, sen yap fazla mesai.
  • varan bi1: bu akşam kalalım.
    varan iki: cumartesi de gelelim.
    varan 3: yarın da gelip çözelim şu işi (cts)
    varan 4: bu iş öyle 8-5 işi değil. bütün gücümüzle bu konuyu halletmemiz gerekli. (pzt gecesi)
    varan 5: ee ne yiyeceksiniz?

ananın amını yiyeceğiz. amına kodumun karısı ananın amını ısmarlayıp yiyeceğiz. yarısını sana da verelim mi? uçaktan sabah indim geldim buraya. hala çalışalım diyorsun dalağını siktiğim. bari yemeği ısmarla. nah sana proaktivite, nah sana tam çözüm. sikimin tepesine kadar yolun var.

varan 6: 10 gün yatak istirahatı.
  • bir işsizlik değildir. ben demiyorum ki her şeye göz yumun ama her şeyden de soğumayın be kardeşim. daha iyisini bulana kadar en iyi iş mevcut iştir. evde sabi sübyan ekmek bekler. sakin olmak lazım.
  • seninle aynı iş yapan diğer 3 kişi prim alırken senin bundan haberinin olmaması (11 ay sonra öğrendim) seni iş yerinden soğutur. sonra zaten prim verseler de işi bırakırsın.
hesabın var mı? giriş yap