• yine bir erkek vahşeti. meğerse bu kadın birkaç hafta önceki özgecan aslan katliamını da feysbuk sayfasında protesto etmiş. aynısı bu sefer başına geldi maalesef. maalesef.
  • bu acı olay sayesinde kadının kendi seçtiği erkekler tarafından öldürülebilir olduğunu da öğrenmiş oldum. o zaman yapacak bir şey yokmuş. kendi seçmiş miş vıdı vıdı. kendi seçtiğimiz erkekler tarafından öldürülmemizin sorumlusu yine biz oluyoruz. bunu söylemeyi bırak aklının ucundan geçirene de insan demiyorum ben. bu katile demediğim gibi. kadın sokağa çıkmasın, çalışmasın, sevgilisi zinhar olmasın, insan olmasın, kadın olmasın, yaşamasın. ölsün. kendi seçti çünkü.
  • başlığı açıklamaya gerek duymuyorum.
    böyle saçmalık olmaz.
    şu entry'lere, altında korkunç şeyler yazılan başlıklara bi bakın.

"kendi seçtiği erkek tarafından öldürülen" ne demek, siz ne söylediğinizin farkında mısınız?
    sizi seçen kadınlara neler yapıyorsunuz? sizden doğan çocuklara, kendisinden olduğunuz ebeveynlere?

alaka aramak, benzerlik bakmak nedir olaylar arasında.
    minicik beyninizle, olmayan muhakemenizle burada bir kadının kalbine ve beynine -belki de hayatta en sevdiği ya da artık sevmediği ayrılmak istediği bir adam tarafından- saplanan kurşunu böyle irdelemek de nedir. video oyunu mu oynuyorsunuz, çoraplarla donları mı ayırıyorsunuz?

kendinize gelin. yeter artık.
  • ülkede komple bir cinayet furyası yaşansa az çok anlayacağım da erkekler kadınları öldürme hakkını ele geçirmiş gibi davranmaya başladılar, bunu bir türlü çözemiyorum. ben yokken yasa falan mı değişti? serbest mi oldu kadın öldürmek?
  • kadınlar seçtikleri erkeklerin kendilerini öldürmesinden...

erkekler de seçtikleri ancak kendilerini bir müddet sonra terk eden kadınları öldürmekten mi sorumludur???

"kendi seçtiği sevgilisi..." ne kadar iğrenç bir bakış açısı... insanlara ne zaman hata yapma payı vereceksiniz? hataları illa ailemiz, çevremiz, okulumuz, devletimiz, işimiz yapmalı... ama bireysel olarak hata yapamayız. ailesinin zorla evlendirdiği kocası tarafından tecavüze uğrayıp öldürülen kadınlar için isyan eder, bağırır çağırırız, ama her gün yüzlercesinin başına aynı şeyin gelmesine sesimizi çıkaramayız. aileye karışamayız.

ama ne zamanki bir kadın kendi tercihini yapar, o sözde çok duyarlı kimseler hemen diş bilerler. erkeğin aldatmasını, tecavüz etmesini, dövmesini, terk etmesini, öldürmesini beklerler... kadınların kendi tercihlerini yapmasına dayanamazlar. nasıl olur da bir kadın kendi sevgilisini, eşini... tercih edebilir! sonra hemen başına gelen en ufacık olayda kadının başının boş bırakılmaması gerektiği düşüncesini mantıksal hale bürüme fırsatı bulduklarından "böyle olacağı belliydi, kendi etti kendi buldu, ya davulcuya ya zurnacıya..."

öncelikle sormamız gereken şunlar. yirmi yaşında bir kızı kendisinden yirmi yaş büyük neredeyse babası yaşındaki adamla birlikte yaşamaya iten şey neydi?

kızın iki senedir bu adamla birlikte yaşadığı söyleniyor. bu ilişki beraber yaşamadan önce de var mıydı, kaç yıllık bir ilişki? lise çağında bir kızı kendisinden yirmi yaş büyük bir adamla birlikte olmaya iten süreç neydi? bu kızın ailesi nerede, ne yapıyor?

asıl sormamız gereken sorular bunlar... belli ki kız sağlıklı düşünemediği bir çağda ideal baba figürünün yoksunluğundan, ailenin ilgisizliğinden/baskısından bu adamı bir kurtuluş yolu olarak görmüş. fotoğraflarına bakacak olursanız neredeyse hepsinde kız makyajsız ve yüzü aşırı derecede soluk, adam pişmiş kelle gibi sırıtırken kız vesikalık fotoğraf çekiniyormuş gibi zoraki bir gülümsemeyle duruyor. videoda da adamın sorularına zoraki cevaplar veriyor.

bu kızın hikayesini araştırın. aklı başında hiçbir insan kendisinden yirmi yaş büyük adamla birlikte olmaz, ilişki yaşamaz hele ki lise çağında. bu kızın yağmurdan kaçarken doluya tutulduğu çok açık.

işte bu nedenle ailenin tutumu çok büyük önem arz ediyor. bu kızlar aileleriyle olan problemleri nedeniyle en ufak gülüşe, sözünü iki dakika dinleyebilen birine, sabah uyanınca "günaydın... :)" mesajı atan birine aşık olabiliyorlar.
  • bir kadinin bir erkek tarafindan oldurulmesi ne kadar yanlissa,
    20 yasinda birinin 40 yasinda biriyle birlikte yasamasi da o kadar yanlistir.

kusura bakmayin ama bu genclik iyice zivanadan cikti, sapkinlik yolunda ilerliyor. bundan sonra ne soylesem gg olur.
  • cumhurbaşkanına laf söyleyen insanlar apartopar göz altına alınırken, içeride bir cana kıyılırken polis kapının açılmasını beklemiştir. bunların da bir ayarı yok kardeşim.
  • internet cafe ile nasil baglantisi bilmiyorum ama bu kizin ailesi nerede onun da bir sorgulanmasi gerekiyor. 2 yildir bu katil serefsizle yasiyormus ki iliskinin baslangici kizin lise cagina denk geliyor. ailesi bu yasta kizi nasil bu kadar serbest birakmis ilginc.

bu arada, bazi yavsaklara ithafen:hic bir sey ama hic bir sey bu katil herifin yaptiklarini hakli cikarmaz.
  • off icim parcalandi haberi gorunce. okumaya basladigimda ise giderek sinirlendim, polisin yedigi naneyi gorunce ozellikle. ıcerden bir kadinin yardim edin cigliklari geliyor, adama "ac kapiyi, polis!" diyorsun, o kapi acilmiyor, ustune polis "ikna yetenegini" kullanmaya calisiyor. boyle saflik olur mu yaa, nasil iciniz elverdi kapinin o tarafinda oylece beklemeye? hadi tabancasi oldugunu bilmiyorsun, evde bicak olabilecegi de mi akliniza gelmiyor, bu nasil bir ihmalkarlik? nasil bir akil tutulmasi? onu da gectim, saat 5 gibi silahin patladigini duyuyorsun. bak haberde ne diyor: "saat 06.30 sıralarında özel harekatçı polisler tam operasyona başlayacağı sırada lokman barış çelik, kapıyı açıp silahıyla birlikte teslim oldu". vah canim, tam da (!) operasyona baslayacaklarmis, tami tamina 1.5 saat sonra! desene suna acamadilar kapiyi, adamin teslim olmasini beklediler. polis nasil bu kadar beceriksiz olabilir? protestoculara gaz sikmaya, tekme tokat girismeye gelince hepiniz birer aslan parcasi kesiliyorsunuz, bir kapiyi acamamissiniz, goz gore gore adam kizi katletmis...

bir de tabi video var, hafif guluyormus gibi haberi sunan eleman, olayin "tatsiz" oldugunu dusunen bir komsu (vah canim, agzinin tadi mi kacti? birisinin katledilmesine can sikici bir olaymis gibi bakabilmene hayran (!) kaldim), daha da sinirlendim.

ve tabi ki "o da o adami secmeseymis" diyebilecek kapasitede capsiz sozluk yazarlari. hani desenki "daha dikkatli olsaymis keske, ama tabi ki secimi oldurulmesini hakli cikarmaz" belki bir nebze daha iyi anlasilacaktin. kimse kimseyi bu beni oldurur diyerek sevgili olarak almiyor zaten, bu nasil bir mantik?

kisacasi polisin ihmalkarliginin da yardimiyla bir kadin katletmis bir adamdir.
hesabın var mı? giriş yap