• sonunda erişilebilirlik ayarlarına sağ-sol ses dengesi koymayı akıl edebilmiş apple. kulak ameliyatımdan sonra ihtiyacım olan bir özellikti. geç olsun güç olmasın ne diyelim.

ha bu arada cihazınızı sync etmemiş olduğunuz bir bilgisayardan yükselttiğinizde app ve müzikleriniz babayı yiyor, baştan yüklemek zorunda kalıyorsunuz. müziklerinizi mp3 olarak yedeklemek için sharepod kullanın, programlarınızın da hiç olmazsa isimlerini not alın böyle bir işe girişecekseniz.
  • tam yükleyecekken itunes'tan 'cannot backup (-5000) hatası aldığım ve bu nedenle devam etmeye çekindiğim sürümdür. bi yardım etsen sözlük?
  • iphone4'ün biraz yavaşlamasına sebebiyet veren işletim sistemi.
    eh tabii yavaşlayacak ki biz de yenilerini alalım değil mi.
  • rehberdeki kisinin bilgilerini düzenleme secenegini arayipta bulamadigim isletim sitemidir.hayir o kisiye arama yapilmissa aramalar kismindan kisinin bilgilerini düzenleyebiliyorum ama rehberde böyle bir secenek yok.yardimci olabilecek yazarlara selam ederim.
  • game center'e girmeme engel olan işletim sistemi.

güzelce apple center id'mi, şifremi giriyorum. yeni bir ekran açıyor, bu sefer kullanıcı adımı istiyor. veriyorum; "o kullanıcı adı zaten kullanımda anam" diyor.

"ulan gerizekalı game center, o zaten benim kullanıcı adım az önce sisteme apple id email adresim ve şifremi girdim ya, daha üstüne ne diye kullanıcı adı istiyorsun. hadi kullanıcı adı istiyorsun, verdiğim kullanıcı adı elli senedir benim apple id ile eşleşmiş olan, doodle jump'ta 130.000 yaptığım ad işte" diyorum. dinlemiyor.

"ulan şerefsiz doodle jump'ta sen mi yapacan o kadar puanı bir daha" diyorum. anlamıyor.

çok müteessirim sözlük.
  • update ederken, sürümü sonuna kadar yükledikten sonra, dosya işleniyor deyip, daha sonra bağlantı zaman aşımına uğradı yazısı çıkıyor. 5 keredir yükledim. sikerim böyle aşkın ızdırabını.
  • beta 1'den beri ios 5 kullanıyorum. (bkz: ios 5/@roket adam)

ilk betasından beri büyük bir heyecanla bekledim ve kullandım. en son, beta 7'den 8'e geçmeden final sürümünü kullanmaya karar verdim.
    an itibariyle ios 5 final sürümüne geçmiş durumdayım. alet tek bir hata vermediği gibi, icloud backup'ından geri yükledim, tek bir veri kaybı olmadı. notlarımdan alarm saatlerime kadar her şey duruyor.

ios 5, çooktaaan gelmiş olması gereken, bir akıllı telefonun olmazsa olmaz özelliklerini içerdiği gibi, icloud gibi çok önemli geliştirmeleri de içeriyor. bu sebepten kurmanızı şiddetle öneriyorum efenim.

ayrıca önceki betalarda bahsettiğim aşırı yavaşlıktan da eser yok, resmen beta 7'den çok daha hızlı çalışıyor telefonum.
  • evet, benim de değerli sözlükçülerden yardım dilenmek üzere olduğum yeni işletim sistemidir.

back up da yaptığım halde uygulamalarımdan eser yok. bilen biri allah rızası için el atsın. çıldırıciiiim.

edit: yardımlarını esirgemeyen tüm sözlük yazarlarına en derin teşekkürlerimi borç bilirim efenim. uygulamalarım geri geliyorlar.

edit 2: gördüm ki aynı sıkıntıyı çeken bir çok kişi var bu nedenle yardımlaşma geleneğini nesillerden nesile aktaralım bir ışık da ben tutayım;

öncelikle back up alırken hemen akabinde 'transfer purchased' yapanlar, yükleme bittikten sonra tekrar transfer purchased yaparsa sorun ortadan kalkıyor-muş. ben böyle bir şey yapmadan sadece back up aldığım için yükleme bitip de uygulamarımı göremeyince perişan olmuş idim. ancak üzülmeyin, tıpta çareler tükenmiyor! itunes 'store' kısmında sağda 'purchased' butonuna basıyoruz ve ilk günden son güne kadar indirdiğimiz hatta chazdan sildiklerimiz bile dahil- tüm uygulamalarımızın orada mevcut olduğunu görüyoruz. aşağıda göreceğimiz 'download' butonuyla uygulamaları tekrar cihaza aktarıyor ve en sonunda 'sync' yaparak sorunumuzu çözmüş bulunuyoruz.

ios 5 kurulumu artık resmen sona eriyor ve bizlere de doya doya cihazı kurcalamak kalıyor.

not: zamanın ötesine nasıl gittim cidden aklım ermedi.
hesabın var mı? giriş yap