• apple'ın yeni çocuk kandırma versiyonu. yine androidden çalıp çalıp yenilik diye milleti kandıracaklar.
  • beta5 versiyonu için konuşacak olursak(developer tarafı),

iphone5s lerde bariz performans sorunları çıkaran ios versiyonudur. hatta şöyle diyelim, ios 8.4 de tıkır tıkır çalışan ve 60 fps de olan, 2d-3d oyunlar veya grafik-fizik deneme kodları 30-40 fps civarlarına inmiştir. hatta node'ların üzerine bindirilen shader kodlarının bazıları hiç çalışmamaktadır veya, 3-5 fps lere kadar inmektedir.

sanırsam spritekit ve scenekit üzerinde yapılan projelerin tekrar elden geçmesi gerekli, tüm projeleri swift 2 ye update ettik ama bakalım bu tip sorunlar nasıl çözülecek.
  • sarj sikintisini cozmus gibi gorunen isletim sistemi. guc tasarrufu moduna alinan cihazlar 3 saat fazladan kullanim vadediyor

diger yenilikler;
    notlar uygulamasina fotograf ekleniyor, elle cizim yapiliyor, haritalar, safari ve diger uygulamalardan icerik eklenebiliyor

cihazlara kulaklik baglandiginda otomatik olarak sarki calmaya basliyor

siri'ye gelen proactive ozelligi aliskanliklariniza uygun kisi ve uygulama tavsiyesinde bulunuyor
    ve
    deep linking ozelligiyle direk olarak uygulama icindeki bilgiye ulasip, sizi arayan kisi rehberde yer almiyor, e-postanizda bulunuyorsa, gelen aramada -ekranda- isim tahmininde bulunuyor

yeni harita uygulamasi bazi sehirlerde toplu tasimayla ilgili detayli bilgiler sunuyor
  • (bkz: open adblock)
  • public beta 3 ünü bugün itibariyle kullanmaya başladım. iphone 5s imi kullanmaya başladığımdan bu yana gördüğüm en iyi ios olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. gözüme çarpan güzellikler:

-sistem yazı tipi değişmiş, çok şık ve sade bir şey olmuş.
    -klavyeye türkçe tahmin özelliği gelmiş, ayrıca büyük-küçük harf olayı olmuş. klavye daha naif ve hoş olmuş.
    -siri daha güzel olmuş.
    -sistem genel olarak daha akıcı çalışıyor gibi.
    -düşük güç modu, nihayet!
    -notlar biraz bir şeye benzemiş

evet, bir çoğu androidde yıllardır var olan özellikler. ios un android den alamadığı tek özellik ikide bir şişip donarak kullanıcıyı orta vadede verem etmek sanırım. geç olsun temiz olsun. aynen devam apple, stabil ve şık olsun her şey.
  • iphone 6 cihazımı adeta fırından yeni çıkmış ekmek kisvesine büründürmüş, sıcacık yapmayı başarmış ios sürümü. sorun şu ki ben sıcak iphone sevmiyorum.
    kararlı sürümde bu ısınma sorununun ortadan kalkmasını dilerim.
  • http://hizliresim.com/1kerop

air 2 ile tek şarjda 11 günü devirdik
  • 4s için kuranların yorumlarını bekliyoruz
  • beta sürümü güncelleme olduğuna dair uyarı verebilir, bugüne özgü bir yanlış alarm, dikkate almayın.
  • 16 eylül'de çıkacak olan mobil os.
hesabın var mı? giriş yap