şükela:  tümü | bugün
 • 26.11.2018 tarihinde odtü'de yaşanan kaza da hayatını kaybetmiştir, ruhu şad olsun.
 • gencecik bir kız, hayatının baharında saçma sapan bir sebep yüzünden yitip gidiyor. allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
  haber
 • türklere özgü ölme şekline konu olan insan. her yerimizden kokuşmuşluk akıyor, bedelini hep masumlar ödüyor.
 • allah rahmet eylesin. tr'de insan hayatı her yerde ucuz odtü iç dış farketmiyor . artık rampaya çok hızlı mı girdi yoksa kasa kapağını doğru düzgün bağlamadılar mı ne halt yedilerse buna sebep oldular. daha büyük rezillik ise odtü medikonun ambulansının yetersiz kalması, hadi böyle bir olay oldu bari devamında düzgün şeyler yaşansın diye bekliyor insan fakat o da maalesef olmuyor. medikodan gelen ambulans yetersiz kalınca yarım saat kadar dışarıdan ambulans gelmesi beklenilmiş ve maalesef irem hocam ambulansla kaldırıldığı atatürk eğitim ve araştırma hastanesinde yaşamını yitirdi.

  güvenlik kamerası görüntülerine göre sunshine cafenin oraya kadar araç bu şekilde gitmiş ve o kaldırımda başkası da olsaydı muhtemelen aynı kaderi paylaşacaktı. hayır güvenlikler uyarmıyor araçlar korna çalmıyor kamyonet sürücüsü dış dikiz aynasına bakmıyor. öyle bir söylendi ki anlık bir olaymış gibi, halbuki ortada anlık bir şey yok yaklaşık 20 saniye boyunca kasa açık şekilde kamyonet harekete devam ediyor kamera görüntülerinden de göreceğiniz üzere.aynı olay daha yoğun bir saatte yaşansaydı çok daha ağır bir tabloyla karşılaşabilirdik. bu ihmalkarlıktan da öte bir şey, çünkü eminim ki irem hocama çarpmasaydı başkasına çarpana kadar o şekilde devam edecekti. yayalar için görüp önlem almak da mümkün değil çünkü sağ şeride arkası dönük kalıyor. cezasız kalmaması, unutulmaması gereken bir olay. mediko ambulansının yetersiz kalması da aynı şekilde...

  haber linki sürücü de çarptıktan sonra bile fark edemediğini ifadesinde söylemiş.

  edit: 35ten 55e 20 saniye tamam 40 değil benim hatam. 20 saniye az bir süre mi?
 • haberi okuduğumdan beri boğazımda bir hıçkırık düğümlü. kötü bir şaka gibi.

  umarım bu boktan dünyadan çok daha güzel bir yerdedir.
 • allah rahmet eylesin.bir evlat hiç kolay yetismiyor.çok üzücü,ailesine sabırlar diliyorum.artık hiç bir yerde güvende değiliz. sevdiklerimiz kapıdan çıktığı andan itibaren paranoyak oluyoruz!!!
 • kendi okuduğum dönemi düşünüyorum, bu olay benim okuduğum dönemde olsaydı ne olurdu? oraya araç girişi yapılabilir miydi? bu olayı duymayan kalır mıydı? şimdi buraya bakıyorum, 20 binden fazla öğrencisi olan bir kurum, ne resmi bir açıklama var, ne bir anma programı.

  odtü’de trafik kazası diye başlığı var olayın. türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birinin kampüsünde 21 yaşındaki bir kızın kafası kamyon kapağıyla kırılıyor ve ölüyor. bu kaza mı?

  arkadaşınız ölmüş beyler, kadınlar. kafasına kamyon kapağı çarpmış kampüsün ortasında. 7 entry nedir? anmamak nedir, normal okula gidip gelmek nedir? siz ne hale geldiniz, bir toplanıp çiçek de mi koyamadınız a4’ü kapatıp.

  gerçekten çok üzgünüm irem. uzaktan izlemek zorunda olduğum için üzgünüm.
 • irem’i tanımıyorum. ama o kadar etkilendim ve o kadar üzüldüm ki kaybına, anlatamıyorum. her birimizin yüzlerce kez kullandığı o yolda o anda olmak mıydı suçu? böyle basit mi senelerce emek emek büyütülmüş bir hayatı bi insanın elinden almak? o kadar boş gelmeye başladı ki her şey. irem de hepimiz gibi sınavlarına giriyordu büyük ihtimal gecesini gündüzüne katıyordu şu ara. yıllardır mezun olmak için çekti onca çileyi şimdi hepsi değersiz hepsi bomboş. keşke yaşasaydı irem burayı kazanamasaydı da. o kadar çok keşke var ki. derslere kafayı takıyoruz hayatı zindan ediyoruz kendimize. aslında bi tek yaşamak olsun o bize yeter. hala vaktimiz varken sevdiklerinize sımsıkı sarılın. napılır bilmiyorum elimden bi tek unutmamak geliyor, onun adına öfkelenmek geliyor. bilmiyorum ne gelir elden. sana yapılanı ve seni hiç unutmayacağız.
 • mekanın cennet olsun :(
 • kamuoyunda yaratması gereken yankının maalesef onda birini bile yaratmamış olan feci bir ihmalin kurbanı olmuştur.

  -------------------------

  "ihmaller ve eksiklikler zinciri arkadaşımızın ölümüne sebep olmuştur;

  odtü rektörlüğü irem kütük'ün ölümüyle ilgili hesap vermelidir!

  dün öğle saatlerinde a4 girişinden yurtlar bölgesine giden psikoloji bölümü son sınıf öğrencisi irem kütük, a4 kapısından giriş yapan bir kamyonetin kasasının kapağının açılıp başına çarpması sonucu kaldırıldığı atatürk eğitim ve araştırma hastanesinde yaşamını yitirdi. kazanın ardından okulun sağlık merkezinin ambulansının müdahale için olay yerine geldiğini, fakat yetersiz kaldığı öğrenilirken başka bir ambulansın ise kazadan yarım saat sonra olay yerine geldiği öğrenildi. kazaya yol açan kamyonetin ise okulun iç hizmetler müdürlüğüne ait olduğu ortaya çıktı.

  açıkça görülmektedir ki irem kütük bir kaza sonucunda değil, ihmaller ve eksiklikler zincirinin sonucunda hayatını kaybetmiştir. iç hizmetler müdürlüğüne ait olan kamyonetin oldukça eski ve bakımının yetersiz olduğu açıkça ortadadır, okulun sağlık merkezinin ambulansının irem’e müdahalede yetersiz kalması ise ayrı bir skandaldır. bu durum okulda yaşanan acil bir tıbbi durum sırasında bizlerin hayatının tehlike altında olabileceğini ortaya koymuştur. ayrıca, a4 yokuşundaki oldukça dar ve yola yakın olan kaldırımların yetersizliği ve yaya güvenliğini tehlikeye attığı böylelikle açıkça görülmüştür.
  odtü rektörlüğü yaptığı açıklamada olayla ilgili adli ve idari işlemlerin başlatıldığını söylüyor, olayı ise bir kaza olarak lanse ederek sorumluluğu üzerinden atmaya çalışıyor. ama açıktır ki irem’in ölmesine sebebiyet veren ihmal ve eksiklikler zincirinden odtü yönetimi bizzat sorumludur..."

  ankara dgb