• "ülkede 3 milyon üniversite öğrencisi var 668 bin öğrenci yurtlarda kalıyor. yani öğrencilerin yüzde 83'ünün kalacak yeri yok. devletimiz dünyanın en büyük havaalanını yapacak, sen önce yurt yap." sözüyle üstüne söylenecek söz bırakmayan gazeteci.
  • izlemesi keyifli bı adam.
  • https://www.youtube.com/watch?v=8q0qdxl1f8e

tren kazası ile ilgili canlı yayın yapan gazetecidir.
  • babala tv'deki programi 4 ayin sonunda kendi kanalinda devam edecek youtuber adayi. duyuru videosunda soyledigine gore 4 ayda sponsor olan olmadigi icin adresi degisiyormus.

https://twitter.com/…fan/status/1075095369141370880

edit: imla
  • irfanı hür harici video yayınlamaması gerektiğini düşündüğüm adam.

malum reklam verenler artık sosyal medyaya yavaş yavaş kaymaya başlamış durumda. çok güzel olmayan bir prodüksiyonla bile yayın yapsa zamanla yayın gelirlerinin hatırı sayılır meblağlara ulaşacağını düşünüyorum. çok uzun olmayan, mahmut amcanın da anlayabileceği formatta ve kendi yorumunu içeren haber bülteni formatına yakın bir şeyler de olabilir. bu arada babala tv‘den kurtulduğuna da ayrı seviniyorum.
    yolun açık olsun be adam.
  • videolarının artık bana hitap etmediğini düşündüğüm eski haberci, yeni yutubır.
    birinci problem içerikle ilgili. ilk videolarında yorum yapmak kadar bilgi vermeye de gayret ediyordu. ülkenin en masum (!) haber bültenlerinden birini izlememe rağmen duymadığım bir çok şeyi ondan öğreniyordum. artık daha az haber seçip daha çok yoruma kaydığını görüyorum. içerikle ilgili hoşlanmadığım bir başka değişimi ise köşe yazısı okuması. videoyu açtığımda başka yerde ulaşamayacağım bir içeriği kendim de açıp okuyabileceğim bir içeriğe tercih ederim doğrusu.
    ikinci problem videolarındaki süre değişimi. bunun iki yanı var: birincisi, video süresinin kısalmış olması. tamam, ilk videoları da fazla uzundu ama bu sefer de videoları çok kısa. ikinci sorun ise tutarsızlık. bakıyorsunuz bir video 8 dakika, diğeri 25 dakika.
    irfan'ı kanald'de iken her sabah izlerdim, "bilgilendiren" tek bülten onunkiydi. hala sabahları alternatifini bulamıyorum. videoları da belli bir disiplini izlerse alternatif haber bülteni olarak birçok insan onu izleyebilir. buraları okuyorsa n'olur bana kulak versin, içeriğini eski kalitesine döndürsün ve süreleri sabitlesin. bu ülkenin onun haberlerine ve yorumlarına ihtiyacı var.
  • süleyman soylu'nun hande fırat aracılığıyla kendisine yolladığı emri ifşa etmiş olan gazeteci. en azından ben yeni görüyorum.

1.5 dakikada akp'nin medya üzerindeki korkunç hegemonyasının özeti gibi olmuş.

video linki
  • aydin dogan uzun sure bana dokunmayan yilan bin yasasin diye gezdi, o yilana secdesini etti, kovmasini istediklerini kovdu, degdi mi peki?
  • handa fırat ankara kulislerinde meşhurdur zaten !
  • (bkz: popülist)

iyi bir insan olduğuna eminim irfancigim. ama tipki nevsin mengu, mirgun cabas, banu güven'de olduğu gibi ana akim medyadan cikan sunuculardan bir düşünce insani cikartma cabalarina karsiyim. basarili sunucular olsaniz da hicbiriniz bir fikir insanina dönüsebilecek zihinsel becerilere sahip değilsiniz.
hesabın var mı? giriş yap