• bunlara hiç ulaşabilen var mı merak ediyorum. yarım saate yakın fon müziği dinledim, haliyle sinir krizlerine girdim. baktım telefon muhtemelen sonsuza kadar çalacak gibi, kayıp-çalıntıdan komple kartı bloke ettirdim. halbuki sadece kullanımını internete kapatmak istiyodum. bu haftaiçinde de komple iptal ettiricem kredi kartımı, tabi önce geçenlerde çektikleri "aidat"ı alarak.
  • agustos ayi icinde farkli farkli tam 4 tanesi beni hayretlere suruklemis calisanlardir. 1 degil 2 degil tam 4 tane...

bir otobus bileti alacakken pamukkale'nin sitesi hata verdi ve bankayi arayip karttan herhangi bir cekim olup olmadigini sordum. yok dediler. bakin emin misiniz? ona gore yeniden islem yapacagim. almis olsam aninda sizin sisteminize yansir di mi dedim evet dediler. peki dedim kapadim telefonu. ve baska bi bilet aldim. aslinda ilk islemde bilet almisim. ve sayelerinde ayni islemi ikinci kez yaptim. varan 1.

sonra bunu kalkisa 4 saat kaldiginda farkedip zar zor pamukkale'den iptal ettirdim. ıptalden 2 gun sonra iscep'ten islemin iadesini gordum. ancak soyle bi sorun vardi. ıs bankasinda bir islemi sonradan taksitlendirirseniz sacma bi sekilde once islemin iadesini donem icinde veriyor, sonra islemin taksitini yansitiyor. aradim. dedim ki bakin ben islemi taksitlendirdim. ama siz boyle boyle iade gibi yapip muhasebe kaydini gosteriyorsunuz. ama sizin bi supersonik arkadasiniz yuzunden islemi iki defa yaptim ve sonra zar zor iptal ettirdim. acaba bu iadenin muhasebe kaydi mi yoksa taksitlendirmenin mi? kurumdan iade dedi. bakin emin misiniz? ona gore kurumla gorusecegim dedim. yok yok kurumdan iade dedi. peki dedim kapadim. hesaplari kontrol ettigimde bi abuk subukluk ve dolayisiyla aklima yatmayan birseyler vardi. varan 2

akabinde tekrar aradim. yine ayni seyi sordum. hesaplardaki mantiksizligi anlattim. beni bekletip soyledigine gore yetkilisine sordu. ve iadenin kurum tarafindan yapildigini soyledi. eyvallah dedim. ama icime hala sinmemisti. varan 3 vr yetkiliyi de sayarsak varan 4...

sonra ben pamukkaleyi aradim. bos attim dolu tuttu. ıadenin gececegini belirttiler. bekledim. esktre kesildi. ve pamukkaleden iadeler donemici hareketlerine dustu. aradim. durumu sordum. ancak bu sefer ekranda gorup neyden bahsettigimi anladiklarinda haklisiniz dediler.

ne bi halt bilen ne de bilmedigini kabul eden, 4 islem matematigi bile eksik kisilerdir. ben de halihazirla bu isi yapiyorum. ama musteriyi basimdan "yav he he " diyip salmak yerine kafa patlatiyorum. dedigim gibi 4 islem bilen herkes hesaba yapilan giris cikisi hesaplar zaten... ama farkli gunlerde farkli kisilerden yaptigjm gorusmelerde bile derdimi ben bu insanlara anlatamiyorum.

bi de bu hizmet kalitesine utanmadan kart ucreti aliyorlar ve iptal etmiyorlar. ılla tuketici hakem heyetine goturecekler...
  • nasıl erişilebildiğini öğrenmek için gizli bir örgüte filan mı girmek lazım diye merak ettiğim rezil oluşum. bir de çağrı merkezlerinin belli bir süreden uzun bekletmeme zorunluluğu yok muydu? önce 12 dakika sonra 23 dakika bekleyeceksiniz deyip bununla da yetinmeyerek küt küt kapanan telefon başında insanı delirten çağrı merkezinin erişilemeyen müşteri temsilcisi.(bkz: ben aslında yoğum)
  • ali adındaki temsilciye şükranlarımı sunmayı borç bilirim. 45 dk. boyunca hiç bir temsilcinin yapamadığı yardımı 2 dakikada yapıverdi.

umarım kendisi bu dandik sektörde daha fazla çalışmaz.
  • sabah 9 itibari ile hatlarında problem bulunmaktadır. sesinizi alamadığım için görüşmeyi sonlandırmak zorundayım kelimesinden sonra telefon kapanıyor. ardından (10.08.2020 10:24:36 tarihinde yaptiginiz gorusmede hat kesilmistir. 08507240724'u arayip musteri temsilcisine oncelikli baglanabilirsiniz. b002) mesajını alıyorsunuz. her aradığınızda yine hat kesiliyor. ve yaklaşık 4. kez de bağlanamadığım an itibari ile sistemlerinin çökmüş olan müşteri temsilcisi.
  • bağlanmak işkencedir.
  • iş bankasına sormuslar : "boynun neden egri ?"
    iş bankası "nerem dogru ki ?" demiş.
  • bu dünyada var olmadıklarını düşündüğüm temsilci.

gerçekten hayatım boyunca hiçbir kimse ile konuşabilmek için bu kadar çaba sarf etmedim. telefonun başında artık kendi kendime yeni küfürler bulmaya başladım, olabilecek tüm kombinasyonlarını denedim. yok, herhangi birine bağlanamıyorum. aklımı oynatacağım ya.
    ne söylediysem sesli cevap menüsündeki hanımefendiyi mutlu edemedik. inat etti beni görüştürmeyecek müşteri temsilcisi ile. hızlı da geçemiyorum, 8 defa falan kredi kartı bilgilerimi dinledim. halbuki istediğim sadece kredi kartı kullanımlarımla ilgili bir soru sormaktı.

başaramadım.. mutsuzum ve sinirliyim.
hesabın var mı? giriş yap