şükela:  tümü | bugün
 • vatana millete, işsize güçsüze faydalı olabilecek fikirlerdir. (biliyorsunuz) şu an dünyada en çok sıkıntısı çekilenlerin başında gelen yeni bir fikir. burada zeki * çocuk çok, çalıştırın bakalım kafaları.

  bir tane yazıyorum. (siftah benden)

  baktım da, günümüzde insanların en büyük sorunu aşk, karşılıksız aşk, aşk acısı, ayrılık, aşksızlık... eh tabi bilgisayar gençliği bilgisayar-internet kullanmaktan -olsa bile- aşklarını yaşamaya zaman da ayıramıyorlar. her türlü çözüm bu fikirde.

  bir bilgisayar programı. yazacaksın, o da sana yazacak, sen ona yazacaksın. yani, program yazacaksın, program da kullananın sevgilisi, sevgilisi olmak istediği kişi, aşık olduğu kişinin taklidini yapacak. çocuk onunla yazışacak. onun özelliklerini ve fotosunu yükleyeceksin, karşısında kanlı olmasa bile canlı olarak yazışacak. bir nebze tatmin. inanılmaz satarsınız. günümüzde ayda bir birisine aşık olan erkek-kızlar varken tutacağını ümid etmekteyim.

  bir de şey, suyla çalışan beyin.
 • tuvaletinizin ulaşılmaz noktalarında kalan mikroplarla savaşamıyor musunuz? bırakın bunu boksil halletsin
 • sıfır motosiklet satın alıp rodaj döneminde kullanmak ve sonra satmak. satın alan kişiyi bir çok evrak işinden kurtarır, kullanmaya hazır bir motosiklet sunar.
 • mevcut hükumeti destekle gerisi gelecektir.
 • salam şeklinde yumurta.

  30 senelik hayatımda gördüğüm en saçma iş fikri olabilir.
 • uyumak, gezmek, uyumak...
 • en işlevsel ekşi sözlük anketlerindendir. ancak herhangi bir işlevi olmamıştır.
 • türkiye'de şu an olmayan çıkma parça internet pazarı. sahibinden vs. sitelerdeki kategorilerde var ama çoğunluğu ya yeni parça satıyor yada komple motora 1tl yazıp geçiyor. adını domainini falan da aldık baya da güzel ismi, teknokentlere başvurduk ama sikine takan olmadı.

  buyrun size iş fikri, yapan artık bana bi yemek ısmarlar.
 • sadece geceleri calışan, akşam 8'den sonra açılan avm. ya da gündüz aktif olan bir avm'nin sadece geceleri açılan bir bölümü.

  bar sokağı ya da pasaj tarzındaki yerlerin avm'leşmiş hali. canlı müzikli, içkili mekanlar; kokoreç-köfte-çorba tarzı yerler.

  (bkz: nightmall)

  ankara tepe prime'da hayal kahvesi, newcastle falan var bilen bilir, orası gibi. ama onun daha kalabalık, çeşitli ve merkezi hali.
 • miyendizler, laborantlar.

  biliyorsunuz gida guvenilirliginde paranoyagiz ve şüpheli durumlarda analiz işlemleri ölme eşeğim ölme zorluk derecesinde oldugu için boyun büküyoruz.

  yapsaniz ya mikrodalga büyüklüğünde bi alet. ev tipi.
  icine numuneyi koydugumuzda bize 5 dakikada gerekli analizi çıkarıp icimizi ferahlatsin.

  değil memleket yeminle dünya çapında bişiy olur bu olabilitesi varsa eğer.

  yapan olur da köşeyi dönen olursa eğer vallahi hakkımi haram ederim bir şişe viski almazsaniz :(