• vatana millete, işsize güçsüze faydalı olabilecek fikirlerdir. (biliyorsunuz) şu an dünyada en çok sıkıntısı çekilenlerin başında gelen yeni bir fikir. burada zeki * çocuk çok, çalıştırın bakalım kafaları.

bir tane yazıyorum. (siftah benden)

baktım da, günümüzde insanların en büyük sorunu aşk, karşılıksız aşk, aşk acısı, ayrılık, aşksızlık... eh tabi bilgisayar gençliği bilgisayar-internet kullanmaktan -olsa bile- aşklarını yaşamaya zaman da ayıramıyorlar. her türlü çözüm bu fikirde.

bir bilgisayar programı. yazacaksın, o da sana yazacak, sen ona yazacaksın. yani, program yazacaksın, program da kullananın sevgilisi, sevgilisi olmak istediği kişi, aşık olduğu kişinin taklidini yapacak. çocuk onunla yazışacak. onun özelliklerini ve fotosunu yükleyeceksin, karşısında kanlı olmasa bile canlı olarak yazışacak. bir nebze tatmin. inanılmaz satarsınız. günümüzde ayda bir birisine aşık olan erkek-kızlar varken tutacağını ümid etmekteyim.

bir de şey, suyla çalışan beyin.
  • tuvaletinizin ulaşılmaz noktalarında kalan mikroplarla savaşamıyor musunuz? bırakın bunu boksil halletsin
  • sıfır motosiklet satın alıp rodaj döneminde kullanmak ve sonra satmak. satın alan kişiyi bir çok evrak işinden kurtarır, kullanmaya hazır bir motosiklet sunar.
  • mevcut hükumeti destekle gerisi gelecektir.
  • salam şeklinde yumurta.

30 senelik hayatımda gördüğüm en saçma iş fikri olabilir.
  • uyumak, gezmek, uyumak...
  • en işlevsel ekşi sözlük anketlerindendir. ancak herhangi bir işlevi olmamıştır.
  • sadece çeyrek ekmek arası karnıyarık içi satan bir fastfood zinciri. bence tutar. bunu sevmeyene denk gelmedim. kokoreç gibi seyyar kültür olarakta oluşturulabilir o konuda kararsızım ama bunu pazarlamamız gerekli arkadaşlar.
  • farmville gibi bir oyun olacak ama içinde gerçek tavuk, inek, arı falan beslenebilecek. herkes buraya para yatıracak. sonra da paraları alıp kaçacağız. bence çok güzel bir iş fikri.
  • burada veya buna benzer platformlarda paylaşınca işlevini yitirecek olan fikirlerdir.
hesabın var mı? giriş yap