• öncelikle avukatlar yeşil yakarsa sevinirim.

2019 sezonu. turizm fotoğrafçılığı yapıyorum. otellerde fotoğrafçılık hizmeti ihaleyle şirkete verilir. o şirket otelin fotoğraflama işini alır. ve fotoğrafçılar genelde sadece prim üzerinden çalışır. bu benim çalıştığım otel için yüzde 15di. (bkz: hillside beach club) tatil köyündeydim geçtiğimiz sezon. joker yani eksik yeri kapatma fotoğrafçısı olarak aldılar beni (toplam 4 fotoğrafçıyız). ama her gün su sporlarında fotoğraf çekimi yapıyorum (pool veya beach varken su sporları para kazanmaz). günlerden bi gün patronum bana dedi ki, diğer fotoğrafçılar yatıyor onlar olmadığı zaman onların bölgelerine gir çekim yap. biraz delirsinler akıllansınlar yatmasınlar. 1-2 hafta buna çekindim hak yemiş olurum diye. sonra patronum bunu yapmadığım için kızdo ve ben de mecburen girdim diğer fotoğrafçılar yokken. bi gün kidsside denilen çocuk alanındayım. x fotoğrafçısı geldi ve dedi ki senin burda ne işin var kafanı kopartırım senin. ben de dedim ki sorununuz varsa patronu arayıp söyleyebilirsiniz. ben patron x kişisini tanımam ayağımın altına alır gebertirim seni şeklinde tehditler yedim. ortamda da çocuklar, veliler ve çocuk bakıcıları var. daha fazla rezil olmamak için hızlı adımlarla ofise doğrı uzaklaştım. arkamdan kovaladı ve götün yiyorsa gel de seni geberteyim şeklinde laflar attı. hemen patronumu aradım ve aldığım cevap: sen kışkırtmışsındır onu o bi şey yapmamıştır. daha hiçbi şey öğrenmeden direkt taraflıca böyle bi laf alınca sinir krizine girdim tuvalette 30 dakika ağladım. daha sonrasında tehdit eden fotoğrafçı beni yemekhane bölümlerinde falan yakalayıp dövmesin diye taksiye binip lojmana geçtim. gün içinde patronla buluştuk ve benim yalan söylediğimi bana anlattılar. sorun şu ki tehdit eden fotoğrafçı etraftaki çalışanlara da demiş yakalasaydım öldürecektim onu diye. taksiyle ayrılmadan önce otelin mağazalar müdürüne de bahsettim bu olaydan. zaten onun kulağına gitmese beni hemen atarlardı işten dikkat çekmesin diye atmadılar. geçen gün hillside otel başlığına entry attım. ölüm tehditi aldığım yer diye. ertesi gün sözde patronum 7 kere aramış açmadım.

çok saçma gelebilir evet ama ben hakkımı aramak istiyorum. avukat bireyler yardımcı olsun lütfen.
hesabın var mı? giriş yap