• sebahattin i$ik ko$aner.
    orgeneral, kara kuvvetleri.
    2010 genelkurmay ba$kani.
    2000 senesinin agustos'una kadar kara harp okulu'nda tumgeneral rutbesi ile okul komutanligi yaparken uzaktan da olsa gozlemleme imkani buldugum insandir. son derece duzgun bir asker ve ki$i imaji aldim kendisinden.
    ayrica ani mahiyetinde, astegmen olarak bana, direk kendisine yuzyuze yaptigim bir hata sonrasi firca atmayip gulumseyen komutandir
  • (bkz: paşamız)
    (bkz: paşam)
    (bkz: dick berlijn)
  • tanımam etmem ama anladığım kadarı üzerinden cehalet izharları ve hedef saptırma pişkinliği yapılmış bir rütbeli. bir de mazruf var, zarf var.

edit: cahillik izhar eden bir entry silinince muallakta kalmış bir entry. konuyu unuttum. yazılanların arkasında durulmayınca böyle muallakta kalıyoruz tabi. yoksa bu paşayı tanımam da etmem de. kefil de değilim.
  • dün dink suikastiyle ilgili sorumlulukları nedeniyle içişleri bakanını, valiler emniyet müdürleri ve istihbarat müdürlerinin resimlerini yanyana basıp istifasını isteyen manşetler gördük, istifa kurumunun işlemesinin istenmesi açısından hayırlı bir eylemdi. şimdi de cnn türk'ün milliyet'in çarpıttığı görüntüleri değil de herhangi başka yerden samast olayı sonrası jandarma etkinliğini görenler kimi sorumlu tutmalı? tamam komutanımız istifa etmesin ama bir kişi de eleştirebilsin yahu, bu nasıl jandarma bunun sorumlusu kim denilebilsin. türkiye'deki polis-asker-jandarma kavgasında demokratların laiklerin yeri tarafların herhangi birinin yanında olmasın, istenirse ve gerek varsa her durumda haksızın karşısında ve gerekirse de haklı olanın yanında olsun derim ben.

2001 editi: harf hatasını ve anlatım bozukluğunu şeyettim.

2011 editi: entry girildiğinde koşaner jandarma genel komutanı idi. jandarmanın karıştığı ogün samast posteri vakasına dairdir. (bkz: ogün samast posteri çekimi videosu)
  • istanbul'da islenen bir cinayet sonrasinda trabzon'da gorevden alinmalarin yasanmasini normal goren insanlarin, poster olayinin icyuzu henuz ortaya cikmamisken istifa etmesi icin alkis tuttuklari asker..
  • 2010-2013 arasi genel kurmay baskanligi yapacak orgeneral.
  • ege ordu komutanlığı görevini sürdürürken, genelkurmay ikinci başkanı olan ardından 2006 yılında jandarma genel komutanlığı'na atanan orgeneral rütbesi taşıyan komutan. tahminlere göre bu yıl genel kurmay başkanı olması beklenen ilker başbuğ'un ardından 2010 yılında genelkurmay başkanı olacaktır. ayrıca saçında bir tel bile siyah bulunmamaktadır. o derece beyaz saçlarıyla beni şaşırtmıştır. özünde iyi bir insan ve başarılı bir komutan olarak tanınır.
  • jandarma genel komutanının kara kuvvetleri komutanı olması daha önce örneği görülmüş bir şey midir bilmiyorum. şener eruygur'un 2003'tü sanırım aynı pozisyondayken* planladığı bu imiş diyor iddia makamları. neyse sonuçta genelkurmay başkanı olması için gerekli hamle yapılmış oldu. genelkurmaydaki ilker başbuğla beraber "amerika ile arası iyi" ekipten olduğuna göre akp de abd ile arasını hoş tutarsa 2012'ye kadar da darbe yok demektir. acı olan da budur. darbe olmasın diye hükümet abdye gebe kalacak. abd ile iletişimi iyi nato subaylarımız ordunun başında olacak. başka türlü bir demokrasi benim özlediğim (smayli smayli türkiyem).

bu arada not: şener paşa, paşamız, amerika ile arası iyi olmayan bir grup paşamızdandı. bu onu sevmemize yeter mi? yetmez.
hesabın var mı? giriş yap