• kendisi tıpkı ersun yanal gibi futbolcudan anlamıyor. yoksa taktik açısından ikisi de kötü teknik direktör değiller. oynatmaya çalıştıkları oyun göze hoş gelir. ama hangi oyuncuyla oynayacaklarını kötü seçerler. sene başında gelmiş olsa zacj gider crespo kim alınmazdı. onun yerine full sosa gustavo oynar 30 yaş üstü bir sürü oyuncu transfer edilirdi. ersun yanal da böyle antalya'dan kovulduğu maç ortasahada nuri şahin poli oynuyor. ulan nuri şahin kendini oynatmaz. oynatmadı da. yerine dinamik adamları oynattı takım coştu. ismail de oynatmak istediği oyunu dinamik oyuncularla oynayabilir ama onları tercih etmez gider sosa gustavo tarzı adamları aldırır takıma.
  • geldiğinde umut kalmamış takımı çıkartılabilecek en iyi konum olan ikinciliğe taşımıştır. bu yönden başarılıdır. ligin ikinci yarısının en iyi takımıdır fenerbahçe.
    oynattığı oyunu beğenmemeyi anlarım ki ben de seneye başka bir isim ve hava ile lige başlamak gerektiğini düşünüyorum şu saatte,; ve adam zaten haftaya bırakacak.
    ancak taraftarın son maçtaki protestosu ve burada yazılan bazı yorumları haketmiyor.
    gemiyi limana yanaştırmayı başarmış kaptandır
    ya ne yapacaktı?
  • ali koç u kurtarmış ve ali koç tarafından gönderilmiştir. buna ihanet denir
  • bugünkü beraberlikle feneri şl ye taşımış hoca. nankör köpek balıkları yine talimat almış gibi türedi. adamın belki son maçı alkışlamak onöre etmek varken! ali koç gibisi varken boşa tabii bunlar. keşke galibiyet olsaydı 2. yarı herkesin siniri bozuldu alışılmış tempo yoktu. ancak iş genel averaja kaldığı için malatyaya yenilsek bile konya bjk ye 7 falan atması lazım yani inşallah. %99 iş bitti. karagümrük iyi değil çok iyi bir takım. saldırırken kontradan yesek iş haftaya kalsa memnun mu olacaksınız? ayrıca ismail bjk ve bu maçıda alsa yine yaranamayacak yine beğenmeyeceksiniz. her gün jesus görüşmeleri varken hala motive şekilde takımı hazırlaması bile başarıdır. başkası olsa değmez mk deyip saladabilirdi.

tabii ki fb her zaman galibiyete oynar oynadı da ama hem karagümrük taş gibi takım ve ters, hem eksikler var. yedek kulübesinde adam mı var sanki! şimdi sosa gustavo hepimiz sıkıldık ancak seneye ismail de kalsa onları zaten istemeyecek. crespo yokken ne yapsın adam yahu! yapacağı hamle sangare alıp, 2. yarı osayiyi beke çekip sol açığa valencia yı almak olurdu. ama riskli gördü demek. karagümrük baya zorladığı için çekinmiş bence anlaşılabilir. ha seneye kalsa misal hala gustavo sosa sangare kalsın dede onlarla oynasa en büyük muhalefet ben olurum. son 13 hafta ortada akıl var izan var ayıp yahu? her sene şl de yarı final yapıyorduk da ismail mi bozdu nankörler. adam devreden bile sonra geldi 8. olacak takımı 2. yaptı hem de yıldızları silip resetleyerek, daha naapsın ulan!.

jesus gelmesini artık ben de destekliyorum. ismaile yazık olacak çünkü bu aklı havada nankör topluluk varken. deveye diken insana s2n yaranır. illa yabancı kariyerli olmalı onlara göre. her sene şampiyon her sene şl de yarı final oynarmış gibi yok fener 1 puana razı olmaz yok saldırmalı. ulan senelerdir kadıköy de gelen vuruyor giden vuruyor bir bu adam kaldırdı yenilgiyi unuttuk. ağzıyla kuş da tutsa yaranamaz. gelsin jesus sonuca da bakalım. o da katkı versin onu da destekleriz ancak hiç bir yabancının elini taşın altına böyle sokmayacağı bilinsin.
  • ben kendisini hiç istemeyen, ve yarım sezon olsa dahi takımda görmek istemeyen biri olarak baya yanıldım ve ismail kartal gerçekten başa geçtiğinden beri gayet iyi bir performans sergilemiştir. en önemli 2 icraatı ise birincisi mesut ve ozan gibi kangrenleri takımdan şutladı, 2. si ise kadro istikrarı sağlayarak, her hafta aynı oyuncularla oynayıp, oyuncuların saha içinde birbirine alışmasını sağladı. ve hak edenlere verdi formayı. fakat seneye her şey bu seneki gibi olmayacak. avrupa kupaları olacak ve her maç daha büyük bir baskı altında oynanacak. nitekim ismail kartal bu takımın başına geldiğinde her şey tam olarak bitmemişti ve takım 3 kulvarda da mücadele ediyordu. önce prag'a iki maçta da hiç mücadele edemeden elendik, sonra da kendi evimizde kayseri'ye yenilerek kupadan da elendik. yani 3 kulvar performansı baya kötüydü. bu yüzden seneye kalmamalı. ali koç ise son şansını kaliteli bir hocadan kullanmalı. ali koç geldiğinden beri vasat üstü bir tane hocamız bile olmadı. ve en azından istifa etmeden önce kaliteli bir hoca ile kendini garantiye almalı.
  • sadece durumu idare etsin diye getirildiği takıma, hepsinden zorunu başarıp bir kimlik ve özgüven kazandırdı. sorunlu oyuncuların bir kısmını ayırdı, kalanları uyumlu hale getirdi; birbirini tamamlayan oyunculardan, ezberlenmiş bir 11 yarattı; hücum futbolunu, önde basmayı hedefleyen bir strateji oturttu; sezonun başında değer bile verilmeyen oyuncuları, kaybedilmesinden korkulan oyuncular haline getirdi; herkesin, canını dişine takarak oynamasını sağladı; kim min-jae'nin, crespo'nun, rossi'nin gerçek değerini kazanmalarını sağladı; arda güler'i parlattı.

gelecek sezon, hangi teknik direktörle devam edilirse edilsin, olabilecek en iyi durumda bıraktı bu takımı ismail hoca. vasat denilen kadro, bir anda ligin en iyi kadroları arasında gösterilmeye başladı. hiç olmazsa, kadıköy'deki son maçında, ıslıklanarak veda emeyi, hiç haketmedi. çok garip bir şeye evrildi bizim taraftar.
  • ilk yarıda on kişi kalmış kayserispora kupada elenen, geldiği günden beri çok iyi analiz ettik dediği slavia prag maçlarında tarihi farktan şansıyla kurtulup elenen ismail, şampiyon kadroyla ikinci olduğu sezondan sonra bu sezonda ikinciliği başarıymış gibi yutturmaya çalışıyor. ikinci adam olmazmış, olma zaten. iki ayda adamın ayağını kaydırıp yerine geçersin. hayattaki tek başarısı sivassporu lige çıkarmak olan, vizyonu potansiyeli de bundan başkasına izin vermeyecek yerli hoca.
  • fenerbahçe maç kaybetmiyor diye övünüyor. umarım kalması gibi bir hata yapılmaz.
  • acımazca eleştirilen kişi.

yok kayserispor'a elenmiş yok prag'dan fark yemiş. sanki adam mourinho kadar maaş istedi ve o havalarda takılıyordu. takım berbat haldeyken geldi toparladı bir süre sonra demek ki 1 ay önce gelse 1 ay önce forma girerdi kulüp belki daha uzun sürerdi şampiyonluk iddiası.

ali koç'a o zaman neden emre' yi gönderdiği için kızdınız? emre'nin başarısı mı vardı? aldığı topçular, seçtiği hoca çok mu başarılıydı? 2 kritik maçta takım atak yapamadı (alanyaspor, sivasspor).
  • ben kalması taraftarıydım ama diğer yandan maalesef ki son haftalarda (eksiklere rağmen sınıfta kaldı) hadi beşiktaş maçında eksiklerin var ve rakip beşiktaş maç derbi. ama kendi evinde karagümrük'ü 45bin taraftarının önünde yenecek formülü bulması gerekirdi. benim tahminim kadrom şu olurdu bu maçta.
    altay, samuel, serdar, tisserand, novak, ferdi, zacj, valencia, irfan, rossi, serdar
    denenebilirdi. bunu denese en azından derdim ki elindeki kadroya sistemini oynatmaya çalıştı. ama şu an eski kafa türk teknik direktör görünümü verdi bana.
hesabın var mı? giriş yap