• sene 89/90 felan, vhs kaset kiralayıp film izlemenin moda olduğu sıralar, alt komşunun oğlu bir film kiralayıp gelmişti, dolap canavarıydı sanırım filmin adı. filmden tek hatırladığım çoluğun çocuğun baltalarla dolaba dalmak sureti ile canavarı hapsetmeleriydi.

çok güzel filmdi diye hatırlıyorum ama başka da sahne hatırlamıyorum. dolap biraz kahverengi bir dolaptı, kırılmayı hakeden bir yapısı vardı.
  • eski toprak betamax ile kiralanıp izlenen ve bir türlü ne olduğu bunamayan bir film kendisi.
    baştan sona araba takibi ile geçiyor film. esas kahranamınız arabası ile kaçıyor, mafya, polis, belki kazık attığı arkadaşları falan filan derken neredeyse amerikada araba kullanan her birey peşine düşüyor ve hepsinin sonu arabalarının parçalanmaları oluyor.

yani 90 dakikalık film sürekli havada uçuşan ve parçalanan arabalarla geçiyor. bilen, gören, duyan varsa bi el atıversin lütfen. araba alcam bi türlü karar veremiyom. :)

aramaya inandım editi: evet buradan gururla sunmak istiyorum. aramaya inandım, google amcaya sordum o da sağolsun kırmadı beni ve söyledi. filmin ismi the junkman ukte kalmasın diye hemen dolduruyorum altını da. ha bu arada üşenmedim ve indirdim de filmi. ohh bee
  • (bkz: total recall)

yıllar sonra google'a üç memeli kadın yazdım da öyle buldum bu filmi.
  • (bkz: the cable guy)

cine5'te izlediğimi hatırlıyorum.aklımda sadece jim carrey'nin bir kadını dikizlediği sahne var.hala ikinciye izlemedim bir koşu gidip izleyeceğim şimdi.
  • --- spoiler ---

tele on'da adamın biri aniden kadının götünü açıp öpmeye başladı, annem babama bağırmıştı koş gel yetiş kapat diye, biz ablamla ağzımız açık kalmıştık. travmadır hala bende. neydi lan bu filmin adı?

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    film cine 5 te yayınlanırdı sanırım. iki kere rastlamıştım ikisinde de öğleden sonra yayınlanmıştı. bir müzik grubu vardı. filmin sonunda dağılıyorlardı. gruptan biri bir sunucunun kendisini sunarken kızlar dikkat edin sevgilisi var demesine kızmıştı ve grubun diğer üyelerine bunu söylüyordu yine kızarak. bateriyle ilgili de birşeyler olabilir filmde ama olmaya dabilir. bir de demin anlatmaya çalıştığım sahne küçük bir odada geçiyordu. kayıt ofası gibi birşey olabilir.

--- spoiler ---
    tüm hatırladıklarım bunlar film hakkında. küçükken nedense çok seviyordum bu filmi.
  • bazıları hafızada yer etmesin diye bilinçsizce uğraşılmış filmlerdir... bunlardan bende çok var...

--- spoiler ---
    eski model (hikayenin geçtiği zaman için son model de olabilir) bir araba içinde iki kardeş arkada aile büyükleri ya da sadece biri önde gitmektedir. büyük kardeş (abla olabilir) şaka yapmak amacıyla kardeşinin ayakkabılarını bağcıklarından birbirine bağlar fakat bir kaza olur araba alevler içinde kalır. ayakkabıları birbirine bağlı olduğu için bacaklarını hareket ettiremeyen küçük kardeş çıkamaz. yanarak ölür...
    --- spoiler ---

esas konu neydi merak ediyorum...

--- spoiler ---
    bir aile yeni bir eve taşınır fakat günün belli bir saatinde ritmik vuruş sesleri duyulmaya başlar evde bir hayalet olduğundan şüphelenilir. ruh çağırma seansı sonucunda hayaletin kendisine bakmaktan bıkmış olan annesi tarafından banyo yaptırılırken boğularak öldürülen bacakları felçli bir kıza ait olduğu anlaşılır. annesi bacaklarını yukarı kaldırarak başını suya soktuğu için ses çıkaramadığından pirinç banyo teknesine yumruklarıyla vurup dikkat çekmeye çalışırken o ritmik sesler çıkmıştır.
    --- spoiler ---

çok manyak filmdi adını bulursam yanlışlıkla bir daha izlememeye çalışırım... annemle mutfakta izlerken tırsıp uyuyan babamın yanına kaçmıştık... iyi ki net hatırlamıyormuşum...

--- spoiler ---
    sevdiği kız ünlü bir korsana aşık olduğu için sakal falan takıp korsan kılığına giren, kızı kendine aşık eden, sonra o korsan sanıldığı için başı belaya giren bir tip vardı. sonra gerçek korsan ortaya çıkıyordu sanırım...
    --- spoiler ---

eğlenceli filmdi... güzel kılıçla döğüş sahneleri vardı... adı da aşkın gücü gibi birşeydi, aramaya inandım ama bulamadım öyle bir kayıt...

edit: 2. film the changeling imiş... kreatin ve krang'a teşekkürler... bir de krang çocuk kız değil oğlandı diyor... bir tarafım yerse izleyip göreceğim de... yemedi...

edit 2: 1. film don't go to sleep imiş... teşekkürler mandy lane...
  • anlattıklarımdan gram bir şey anlayan ve de filmi bilen varsa söylesin. böyle yarım yamalak bir bilinçaltıyla daha fazla mücadele edemeyeceğim.

--- spoiler ---

spoiler verdim ama spoiler bile sayılmaz, o derece az hatırlıyorum, sadece bir sahne. böyle bikaç erkek var, artık insan olmaktan çıkmışlar. yani insan görünümündeler ama tam bi canavarlar. mutant olmuş olabilirler bak. bi arkadaşları var onu böyle arabada mı ne paramparça ediyorlar. ondan da tam emin değilim ama bi yerlerde araba var, onu hatırlıyorum. parçalıyorlar derken; gösterildiği kadarıyla herife bir dalıyorlar, kollar, bacaklar falan uçuyor havada. sanırım herifi de yiyorlar sonunda, orasını da tam hatırlamıyorum. ha bide olay hava karanlıkken gerçekleşiyor, gecenin ilerleyen saatleri olabilir.

--- spoiler ---
  • 10 yaşlarında kumral bi kız vardı. fakirlerdi. diğer kızlarla arkadaş olmaya çalışıyordu ama onlar kendisiyle dalga geçmek için partiye falan çağırıyorlardı. evcilikte onu garson olarak kullanıyorlardı. annesi kıza etek dikmişti. kızın mavi dizaltı bir eteği vardı. filmin adı neydi acaba neydi?
  • (bkz: uzaylı gösteren gözlük)

ey edit adanada tide ye: olm siz mal mısınız?

çocukken izlenip net hatırlanmayan filmler/#21978264 entry'niz ismi ya da konusu hatırlanmayan filmler başlığına taşındı

21.03.2015 03:15
hesabın var mı? giriş yap