• (bkz: kaldırılmasının ardından sözlüğün böyle entrylerle dolması kaçınılmaz olmuştur)
  • çoğu sözlük yazarının hayatında nedense oldukça önem arz eden düğme...oysa ne güzel 10 adet adam akıllı entry girene mesaj atma gücü veriliyor, hatalı entry sahibini uyarma, onu hatasından döndürme, bir allah rızası (burası biraz abartı oldu sanırsam) alma şansı veriyor...ne gerek var insanları "çöpünüz var sarısı" ile irrite etmeye...

izin veriniz insanlar kendileri düzeltsinler hatalarını, moderatörden tokat gibi gelen "silen; xxxx" yazısını görmesinler...hayat ispiyonlamadan da güzel...
  • kaldırılması format açısından bir değişiklik getirmeyecek. zaten ispiyonlanan entry'ler değerlendirilmiyordu. bazen azıcık duyarlı olanlar ispiyonlandıktan sonra entry'ye çeki düzen veriyorlardı o kadar. genellikle ispiyon sonrası "edit: gammaza küfür" şeklinde sonuçlanıyordu.

tek merak ettiğim gg'ler ne olacak. silinmeyince direkt yazara girecek galiba.

bu arada, antik'te duruyor ama işlevi yoktur sanırım.

edit: ispiyonlandım. biri deneme yaptı sanırım. antik'te ispiyon yapılabiliyormuş demek ki. ne işe yarayacak hala mechul.
  • kaldırılmasıyla sözlüğün formatını öldüren eklenti.

şu son 3 günde gözüme çarpan saçma sapan entryleri ispiyonlayabilseydik en az 200-300 kişi çaylak olurdu. sözlüğün bitişine çok güzel zemin hazırladı bunun kaldırılması.
  • bazı durumlarda yetersiz kalan bir buton. daha önce aynısının noktasına virgülüne dokunmadan yazılmış olduğunu bildiğim bir entry gördüğümde yeni yazılanı ispikleyim diyorum ene bir bakayım "daha önce aynısı yazılmış zaten bu" seçeneği yok. iyi de gerekçeyi nasıl bildireceğiz? bari "diğer" diye bir seçenek sunsaydınız en azından. bu resmen bakanın "para verdik daha ne" der gibi "seçenek verdik daha ne" gibi olmuş.

edit: kaldırıldığını mesaj ile bildirdiler ki biliyordum. aynısı daha önce yazılmış bir entry'i aynen yazmak legal oluyorsa aynı başlığa tüm kullanıcılar aynı entry'i binlerce kez yazabilirler bizler de ezberleriz. işte ezberci eğitimin mükemmelliği.
  • ssg artık bir açıklama yapsın, formatı kaldırdım herkes kafasına göre takılsın desin, ne bileyim top benim değil mi istediğim gibi oynatırım desin, hepimiz rahatlayalım.

ispiyon yoksa tanım yapmaya kasmak da yok canım kardeşim.
  • eskiden bu kontrol mekanizması sayesinde bir sözcük dahi bir entrynin ispiyonlamasına yolaçarken ve bu nedenle entrylere ayrı özen gösterilirken, şimdi kaldırılması sebebiyle bir başlık altında bir yığın aynı tanım ve anlamsız sözcüklerin yer aldığı entryler bulunmaktadır.
  • an itibariyle -el alışkanlığıyla- "yazar hakkında" butonu yerine yanlışlıkla basılabilecek buton.
  • şu tarih itibariyle belli bir süre uçurulmadan yazar kalmayı başarabilmiş yazarlara sunulan fasilite. magracer'e teşekkürler, yardımı için.
hesabın var mı? giriş yap