şükela:  tümü | bugün soru sor
 • israil’de binlerce insan iki farklı yolsuzluk soruşturmasında adı geçen başbakan benyamin netanyahu’yu koruyacağını iddia ettikleri yasa tasarısını protesto etti.

  yaklaşık 20 bin kişinin cumartesi akşamı tel aviv sokaklarında yürüdüğü gösteride, başbakan benyamin netanyahu'yu koruyacağının söylendiği yasa tasarısının yanı sıra başbakanın kendisi de protesto edildi. göstericiler netanyahu'ya istifa etme çağrısında bulundu.
  israillileri sokaklara döken yasa tasarısı, kamu görevlileri ile ilgili iddianamelerde polisin bulgularını açıklamasını ve savcılığa önerilerini iletmesini engellemeyi hedefliyor.
  yasa tasarısını destekleyenler tasarının kamu görevinde bulunan şüphelilerin haklarını koruduğunu iddia ederken, tasarıya karşı çıkanlarsa tasarının sadece netanyahu ile ilgili cezai soruşturmalardan halkın haberdar olmasını engelleyeceğini ifade ediyor.
  yasa tasarısının israil meclisi knesset'teki ikinci okumasının pazartesi günü yapılması planlanıyor.
  başbakan netanyahu'nun adı yolsuzluk, rüşvet ve görevi kötüye kullanmakla suçlandığı iki soruşturmada geçiyor.

  link.
 • (bkz: hep israil'in oyunları bunlar)

  tezi çökmüştür beyler.
 • sokaktaki sıradan insan artık yemiyor beyler.ınternet farklı ve siyaset dogmalarına inanmayan bir insan türü yarattı. çok ama çoook ümitliyim dünya gençlerinden.hersey çok güzel olacak sosyalizm aşamasına gidiyor dünya.