• keşke babasına da biri peçete satsaymış zamanında, belki doğmazdı.
  • (bkz: görüyorum ki çaresizliği tatmamışsınız hayatınızda)

fıtrat değişir sanma, kansızlık yine aynı kansızlıktır.
  • bu devran elbet bir gün dönecek, o zaman bu beyzadeliğinizin hesabını gerçek yargıda vereceksiniz o. çocukları.
  • peçete satmak legal miymiş? satsa karışmayacak mıymış kimse?

bu soruları aklıma getiren zırva.
  • amk ülkesinde suriye'ye kaçak girip yurda suriyeli olarak giriş yapacaksın ki insan yerine konulasın.
  • cebinde mendil almaya parası olmayan vatandaşlara mı satacak mendili?
    cebindeki son üç beş kuruş ile mi alacak mendili?
    velevki aldı o mendilleri alacak birisi olmayınca satamadığı mendilleri mi yiyecekler akşam eve döndüğünde?
    " günde bir ekmek alıyorum " çaresizlik ciğerlerimizi delip geçmiş uyumaya devam edelim

" ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler " devrinden daha da vahim bir haldeyiz
    susmaya devam ettikçe daha çok çekeriz biz
    bir gün ya sadece tek bir gün çalışmayı bırakıp baksak ya neler olacak?
    sadece bir gün
  • umarım ölür.
  • yüzsüzlüğün daniskası. işte bu siyasal islamcılar böyle zaten en tepeden inmemelerinin nedeni de bu.

çünkü o kadar alışmışlar ki tepeden inmeye. oradan düştükleri an bir böcek kadar değerleri olmayacaklarını çok iyi biliyorlar.

bu kadar adi ve duygusuz olmak gerekiyor bu ülkede belli yerlere gelebilmek için.

bu düzen ne zaman bozulur, nasıl düzelir bilmiyorum ama tamamen boka batmış bir durumda ülke.

ülkenin valisinde ki özgüvene, saygısızlığı, üsluba bakın. gerisini söylemeye gerek yok.
  • ne oldum değil, ne olacağım demeli sayın vali!

(bkz: görüyorum ki çaresizliği tatmamışsınız hayatınızda)
  • normalde hela işletemeyecek adamı cumhur yaparsan, hela kapısında peçete tutacak kapasitede adamı da vali yaparsan az bile yapıyorlar size. su veren itfaiyenin hortumunu
hesabın var mı? giriş yap