• samandıradaki havaalanını ve t-38'lerini kullanarak ppl* (bkz: #1344049) veren bir kulüp(tü en azından 5 yıl önce). bir uçakları izmit civarındaki bir gösteri uçuşu esnasında düşmüştür.

ukte buldum doldurdum, allah'ım çok mesudum...
  • şu an sabiha gökçen havalimanını ana üst olarak kullanan klup.
  • ppl( özel pilot lisansı ) dışında ultralight pilot lisansı da verebilen kulüptür. havacılar içerisinde genel kanı zenginler kulübü şeklindedir. bunun sebebi yüksek aidatları diye düşünmekteyim. bazı dönemlerde kulüp üyeleri uçakları ile yunanistan gibi komşu ülkelerdeki aeroclub lara toplu uçuşlar yaparak geziler yapmaktadırlar.
  • turkiye'de genel ve sportif havacilik anlaminda (yogunluklari sportif havacilik diyebiliriz) en eski ve halihazirda tek aktif kuluptur.

sabiha gokcen'de terminallere girmeden duz devam edin, kartal heykelinin sagindan bariyerlerden gecerek ulasirsiniz. saw pistlerini kullanirlar, kendilerine ait ozel bir pist yoktur.

halihazirda cpl egitimleri vermektedirler ve sanirim 10 kusur ogrencileri vardir.

aidatlari ilk giriste 2.000$ (geri verilmemek kosulu ve bir defaya mahsus olmak uzere) ve yılda da 3 donemde odenebilecek sekilde toplamda 900$ dir.

guzel insanlardir, havacilik sevdalilarina seve seve yardimci olmaya calisirlar, sahsen ben ne kulup uyesiyim (en azindan su an icin) ne de baska bir sey ama her gittigimde cok guzel ilgilenirler, sadece ordaki tecrubeli havacilarla tanismak icin bile olsa gidilmesi, ziyaret edilmesi, gorulmesi gerekir.
  • paranız çok vaktiniz az ise ppl almak için başvurabileceğiniz; bünyesinde uçuş okulu barındıran kulüp.

eğitim ücretleri diğer uçuş okullarına göre yüksektir ancak çalışan bir insansanız ve size göre program hazırlanmasını istiyorsanız biçilmiş kaftan.

yer derslerini hafta sonları planlıyorlar, uçuşları ise sizin müsaitliğinize göre pazartesi hariç her gün planlayabiliyorlar (bazen pazartesi de oluyor ama haftada bir gün istirahati olan teknisyenlerden küfür yeme ihtimaliniz yüksek*). en önemli kriter ayda en az bir saat uçabilmeniz; eğer bunu yapamazsanız eğitim tekrarı gerekiyor ve saatine yaklaşık 200 dolar ilave ödemeniz gerekir.

uçuşlarını kocaeli cengiz topel havalimanı'ndan ve bursa yenişehir havalimanı'ndan yapıyorlar.

uçuş öğretmenlerinin hepsi emekli asker ve içlerinde birisi var ki efsane (murat eren)!!!

murat eren dışındaki hocaların yaş ortalaması 65-70 civarı. hocaların yaşlı olması gözünüzü korkutmasın hepsi birer tecrübe abidesi ve kontrol uçuşunda shgm tarafından görevlendirilen kontrol pilotu muhakkak hocanızı tanıyor ve saygı duyuyor olacaktır.

akademik ve planlama yönüyle aşırı amatör olsa da uçuş kısmıyla tatminkar bir eğitim kurumudur.

ha aynı zamanda mr. kanzuk'un başlayıp da bitiremediği/bitirmediği okuldur. benimle aynı listede, aynı hocayla adını görünce (bkz: başak purut) baya bir gülesim geldi.

edit: akademik eğitim yönüyle tırt olduklarını söyledikten iki gün sonra ayjet ile yer dersleri konusunda anlaşma yapmışlar. eeee görünen köy kılavuz istemez, aferim adam olacaksınız zamanla.
    haber
hesabın var mı? giriş yap