• welcome to istanbul's airport of the future yazan guzel yuzlu bir ablanin oldugu bannerin altinda kirik, parcalanmis bir sandalyeyi barindirabilen uluslararasi havalimani.
 • güncel web sitesi http://www.sabihagokcen.aero/ dur.
 • avupa yakasından metrobusa binilerek uzunçayır istasyonu'ndan aktarmayla 16s numaralı iett otobüsüyle rahatca ulaşılabilen ucuz havaalanı.
 • havalimanı değilde şehir terminali tadında...
 • çok yakında yenilenmiş ve genişletilmiş dış hatlar terminali ile müşterilerine hizmet sunacak olan havalimanı. engelliler için daha kolay kullanabilecekleri bir terminal hazırladıklarını, duty free'yi daha da büyüttüklerini, terminal içerisinde burger king'den tutun simit dünyasına kadar pek çok farklı alternatifin yer alacağını ve artık çok daha hızlı check-in yapılabileceğini vurgulayacaklarmış. istanbul atatürk havalimanı'na rakip olduklarını ve bu yarışta var olduklarını göstermek istiyorlarmış. kullanıcılarına duyurulur.
 • yeni yapılan dış hatlar terminalinin 31 ekim'de hizmete girmesiyle, bundan böyle atatürk havalimanı ile kapışır duruma gelecek olan havalimanı.

  yeni dış hatlar terminalinin yolcuları doğrudan etkileyecek olumlu yanlarına gelirsek: cip-vip salonları, 112 adet check-in kontuarı, 20 adet gidiş-geliş pasaport kontuarı, 4500 mk*'lik duty-free alanı ve bence en önemlisi 5000 mk*'lik yeme-içme alanı. (http://www.sabihagokcen.aero/…nali_projesi_hakkinda)

  edit: link değiştirildi... adamlar durmadan websitesini değiştiriyorlar; işin ilginci bununla birlikte verileri de değiştiriyorlar.
 • avrupa şartlarına göre iyi denebilecek bir havalimanıdır ki türkiye şartlarına göre lüks sayılabilir.
 • topu topu bir tane binadan ibaret olması ve hem iç hat, hem dış hat seferlerinin aynı binanın iki farklı kanadından yolcu alması sebebiyle karmaşık olsa da çok bir şey kaybettirmeyecek mekan.

  binaya gir, sağa dön, al sana dış hatlar, sola dön, buyur iç hatlar. baktin yanlis tarafa gitmissin, arkani don, simdi dogru istikamettesin.
 • dunyanin en kotu ve en pahali havaalani kafelerinden birini barindirir icinde...
 • ic hatilarinda dogru duzgun oturup karninizi doyurabileceginiz bir kafe bulunmayan *, yer hizmetleri pilotlari bile cileden cikarabilen tesis. maalesef bu kadar kucuk bi havaalaninda bile ucaginizin saatinde hazir olmasi yetmiyor, pushback ya da merdiven icin dakikalarca ucak icinde bekliyebiliyorsunuz. isletme sıkıntıları bitmese de bedava otopark secenekleri ve 4.levent, kadikoy ve bostanciya surekli express otobus seferleri sayesinde ulasim sorununu hafifletmis durumda. bildigim kadariyla bu aralar thy bir kisim seferlerini buraya kaydiriyor. artan trafigi nasil kaldiracaklar yoksa thynin etkisiyle kendilerine ceki duzen verebilecekler mi gorecegiz.