şükela   tümü | bugün
 • avupa yakasından metrobusa binilerek uzunçayır istasyonu'ndan aktarmayla 16s numaralı iett otobüsüyle rahatca ulaşılabilen ucuz havaalanı.
 • havalimanı değilde şehir terminali tadında...
 • çok yakında yenilenmiş ve genişletilmiş dış hatlar terminali ile müşterilerine hizmet sunacak olan havalimanı. engelliler için daha kolay kullanabilecekleri bir terminal hazırladıklarını, duty free'yi daha da büyüttüklerini, terminal içerisinde burger king'den tutun simit dünyasına kadar pek çok farklı alternatifin yer alacağını ve artık çok daha hızlı check-in yapılabileceğini vurgulayacaklarmış. istanbul atatürk havalimanı'na rakip olduklarını ve bu yarışta var olduklarını göstermek istiyorlarmış. kullanıcılarına duyurulur.
 • avrupa şartlarına göre iyi denebilecek bir havalimanıdır ki türkiye şartlarına göre lüks sayılabilir.
 • topu topu bir tane binadan ibaret olması ve hem iç hat, hem dış hat seferlerinin aynı binanın iki farklı kanadından yolcu alması sebebiyle karmaşık olsa da çok bir şey kaybettirmeyecek mekan.

  binaya gir, sağa dön, al sana dış hatlar, sola dön, buyur iç hatlar. baktin yanlis tarafa gitmissin, arkani don, simdi dogru istikamettesin.
 • dunyanin en kotu ve en pahali havaalani kafelerinden birini barindirir icinde...
 • ic hatilarinda dogru duzgun oturup karninizi doyurabileceginiz bir kafe bulunmayan *, yer hizmetleri pilotlari bile cileden cikarabilen tesis. maalesef bu kadar kucuk bi havaalaninda bile ucaginizin saatinde hazir olmasi yetmiyor, pushback ya da merdiven icin dakikalarca ucak icinde bekliyebiliyorsunuz. isletme sıkıntıları bitmese de bedava otopark secenekleri ve 4.levent, kadikoy ve bostanciya surekli express otobus seferleri sayesinde ulasim sorununu hafifletmis durumda. bildigim kadariyla bu aralar thy bir kisim seferlerini buraya kaydiriyor. artan trafigi nasil kaldiracaklar yoksa thynin etkisiyle kendilerine ceki duzen verebilecekler mi gorecegiz.
 • şu sıralar yapılan tadilattan dolayı mıdır yoksa bilmediğimiz bir grev mi var ama geçen gün hayatımın en berbat aksamasına şahit oldum burada. uçak hiçbir rötarsız havalimanına indi. hadi bize müsaade biz kalkalım derken uçağın koridorlarına insanlar doluştu. bekleme. bekleme. derken "havalimanındaki otobüslerde yetersizlik olduğu için biraz bekleteceğiz sizi, üzgünüz"ler. en sonunda gelen otobüse binince "hemmen bagajımı alsam da eve gitsem" derken yaşanılan hezeyan. iki adet bulunan bagaj bantlarının başında, halihazırda inmiş 3 uçağın yolcularının biriktiğini düşünün. ekranlarda hangi uçak yolcularının hangi banttan bagajlarını alacakları yazmıyor, ortada herhangi bir görevli yok ve elinizden gelen tek şey beklemek. arada bant çalışıyor, lakin sanki birileri bizimle dalga geçercesine şemsiye yolluyor. aynı şemsiye dönüp dönüp duruyor. kalabalık sinirleniyor. bu arada duvara asılan kocaman bir afiş dikkati çekiyor: "havalimanımızdaki yenilenmeden dolayı olan aksaklıklar için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz." hayır biz anlayışlı falan değiliz.
  diye diye tam tamına 1 saat sonra bagajıma ulaşabildim. üstelik ortada ne bir özür, ne bir açıklama. görevlinin olmadığını söylemiştim değil mi? peki. uçakta da bekletilmiştik zaten. havalimanından ayrıldığımda uçağın inişinin üzerinden bir buçuk saat geçmişti. gözünü seveyim atatürk havalimanı'nın.

  derkenar: havalimanı çalışanlarının bir süredir yaptığı iş yavaşlatma eyleminden mütevellitmiş tüm bu yaşananlar.
 • yer görevlileri tarafından uygulanan iş yavaşlatma eylemine sahne havaalanı. dün, uçakların yolcu boarding işlemleri bitmiş olmasına rağmen hala bagaj alımları devam ediyordu.
 • dünyanın depreme dayanaklı en büyük binasıymış;

  http://www.wired.com/…est-earthquake-safe-building/