• ergenlerin hatırlamadığı hala zihnen ergen olanların konuştuğu dönemdir.
    bu ergen kalanların siyasetleri o kadar perişan noktadadır ki geçmişten kendilerine medet ummaktadır.

ayrıca (bkz: #39324255)
  • sonrasıyla alakalı en memnun edici kısımın maaş alamadım diye vatandaşı mağdur eden çöpçülerin bu görevden siktir edilmesi olan dönemdir. bu sümsük yığınlara acımayıp hakettikleri gibi davrandığı için muhafazakar partiyi tebrik ediyorum.
  • oluşan gaz sonucu hekimbaşı çöplüğü patlamıştı.
  • çöp, şehrin bkudur. bk patlarsa, sçarsınız. yani fasit bir döngü. bir ara halkalı bu döngüde dönüyordu, unutmak mümkün mü... bk neticede...
  • sözlükte bunun gibi yaklaşık 100 tane başlık var. tamam geçti, eyvallah çöp dağları yok da, sen istanbul'un şu halinden memnun musun arkadaşım? gel bana onu söyle.

şehrin güvenliği var mı?
    şehir yeşil mi?
    trafik sorunu çözüldü mü?
    çevre kirliliği ne boyutta?
    tarihi alanlar yeterince korunuyor mu?

bunlara ne diyeceksin ey iktidar arkadaşım?
  • bakış açısıdır, şuan bazı semtlere baktığımda gördüğüm görüntü bunun aynısıdır.

sultanbeyli, eyüp, üsküdar vb.
  • bayramlarda, komşularımızdan şeker toplayabildiğimiz dönemdir. su kesintileri ve çöp dağları olsa da, 80'ler ve 90'larda yaşayabilmenin hazzını bilemezsiniz.
  • (bkz: çöp topladı diye ayakta alkışlanan belediye)

sorması ayıp belediyelerin işi ne ? şimdi akp'li belediye çöpleri topladı diye gözyaşları içinde bu başarıyı mı alkışlayalım. bir de kemalist adam akp'yi sevmeyen adam adam chp'li mi olmak zorunda sığ kardeşim.
  • (bkz: ahmet isvan)
    (bkz: başkent gölgesinde istanbul)
    kısacası: merkezi iktidarın muhalif partiye mensup yerel yönetimi mali kaynakları kullanarak köşeye kıstırmaya çalışması.
  • kemalist belediyelerin çöp dağlarını yandaşa ranta dönüştürmeyi bilmedikleri dönemdir.
hesabın var mı? giriş yap