• geçen yıl evime giren hırsızdan sonra gelen olay yeri inceleme ekibi parmak izi dahi almadı. sebebini sordum, "hırsızlar öğrendi artık eline çorap geçirmiştir" gibi abuk sabuk varsayımsal bir cevap verdi.

o an anladım zaten hırsızın aranmadığını bulunsa dahi dişe dokunur bir sonuç olmayacağını. noldu? ifadeler tutanaklar falan sonuç? birkaç ay sonra karakola gidip ehliyetim bulundu mu dedim. gitmişken hırsız olayında bir gelişme var mı dedim. polisten fırça yiyip yok kardeşim bişey olsa ararız seni zaten dediler.

memleketin emniyet teşkilatı bu hale olunca siz daha çok anlarsınız hırsızlık arttı diye. yahu polislerin o hırsızları yakalama ya da hırsızlığı durdurma gibi bir aksiyon planı var mı allasen? varsa bilelim cidden
  • (bkz: bekir bozdağ_22 şimdi oturumu açtı)

sayın sözlük yazarları son 1 yılda yakaladığımız hırsızların %80'i türk.
    sakın suriyeli din kardeşlerimize dil uzatmayınız.
    zaten onlar dilenmiyorlar da!
    dilencilerin bile %80'i türk.
    böyle şeylerle kafanızı kurcalamayınız.

ayrıca yeni bir otoyol projemiz var. avrupa bizi kıskanıyor bunu unutmayınız.
    15 temmuz ruhu üzerinize olsun.
    amin.
  • son zamanlarda gözlemlediğim durumdur. yaklaşık bir ay önce evimize hırsız girdi. iki hafta sonra da kapımızın önünden arabamız çalındı (araç eski bir araç değildi, 2010 corolla). o mahalleden çok şükür taşındık ve bugün de taşındığımız apartmanda bir daireye hırsız girmiş. ve yine bugün öğrendiğime göre taşındığımız mahallede bir günde üç ev soyulmuş.

belki de benimki algıda seçiciliktir ama bilemiyorum. her yerde aynı muhabbetler, mahallelere dadanan hırsızlardan bahsediliyor. haberlere de konu olmuş, eşkalleri de belli fakat nedense netice alınamıyor. hırsızlar da öyle arsız ve utanmaz ki kameralardan da insanlardan da çekinmiyorlar artık.

paramızın minimum yarısını vergi ve harç olarak bizden alan devlet güvenliğimizi sağlayamıyor. hadi güvenliği sağlayamasın da hırsızı, suçluyu yakalamak için çaba bile sarf etmiyor. iddialara göre bu kadar hırsızın salınması da fetö dolayısıyla dolan cezaevlerini boşaltmak içinmiş.

aklıma gelen son çare mahalleli olarak whatsapp gruplarıyla vs örgütlenip organize olarak bu şerefsizleri yakalayıp güzelce kafasını gözünü dağıtıp polise teslim etmek.

edit: bazı çok zeki ve mükemmel arkadaşlar da inanılmaz lafına ve kaynak belirtilmediğine dair yazılar yazmış. sanki research.org yahut sciencedirect'de yazıyoruz. bilgi içeren girdilerin bile kaçında kaynak var? kaldı ki bu bir tespit başlığı, yazar burada tespitini yazmış. kendileri anket başlıklarını doldururken sıkıntı yok tabi.
  • türkiye'de yaşayan insanların, özellikle de istanbul halkının tamamen kaderine terkedilmiş olduğunun göstergesi olan bir başka durumdur.

bu ülkede evinize hırsız girer ve polisi ararsanız, polis gelir bir bakar ve gider. uğraşmaz, en ufak çaba bile göstermez.

geçen yıllarda bir hırsızlık olayına şahit olmuş ve hırsızı neredeyse yakalayacakken elimizden kaçırmıştık. hırsız kendisini bekleyen ve işbirliği yaptığı apaçık ortada olan bir taksiye binerek uzaklaştı. polise gidene kadar taksinin plakasından sürücüsünden durağına kadar her türlü bilgiye ulaştık. ancak karakola gittiğimizde polisler bizden plakayı alıp herhangi bir yere not alma ihtiyacı bile duymadı. bu kulaklar "burasının hırsızı değildir o ya" gibi dünyanın en mantıksız cümlelerini duydu.

alışın gençler alışın. yağmur yağdığında alt geçitlerde boğulmaya, hırsızların evinizi yan kesicilerin sokaklarda cebinizi boşaltmasına, açık giyindin diye laf yemeye tecavüze uğramaya, muhalif iki kelime ettin diye mahkemelerde sürünüp hapislerde çürümeye, bir şeyi elde etmek için eşşekler gibi çalıştıktan sonra bir yandaşın torpille sizin emeğinizi hiç edip yerinize kurulmasına, işsiz kalmaya parasız kalmaya, üniversite mezunu olup evde oturmaya, ya onlardan olmaya ya da ölmeye alışın. çünkü şu anda siyasal islamın karanlığındasınız. muhtemelen de bir daha asla o karanlıktan çıkamayacaksınız. alışın.
  • 15 temmuz'dan sonra gerçekleşmiş hadisedir. hapishanelerde yer kalmayınca birçok kişi tahliye edildi. haliyle dışardaki suçlu sayısı arttı. şu an kapasitenin üstünde suçlu olduğundan ve adliyeler de çok yoğun olduğundan cezası az suçların faillerini yakalamakla bile uğraşmıyorlar. kendi önleminizi almak dışında bir çareniz yok maalesef.

benim evime bu tarihten önce hırsız girdi. laptopum, sırt çantam ve içinde bozukluklar olan kumbaram çalındı. polise güvenlik kamerası görüntüleri olduğunu söylediğimde delilleri toplamak kendi işleri olmasına rağmen görüntüleri benden istediler. dükkan sahibini zar zor ikna ettim görüntüleri usb'ye atıp gittim. gittiğimde bana usb olmaz, virüs falan girer deyip boş cd'ye at bunu dediler. yapacağınız işe deyip çıktım. utanmasalar bana yakalatacaklardı hırsızı.

eve hırsız girdiğinde ögrenciydim. şimdi işe başlayacağım. ışim gereğı bilgisayar lazım ama doların artmasıyla fiyatlar o kadar uçtu ki bir sene falan bilgisayar almam imkansız. ne bok yerim bilmiyorum. hadi bunları geçtim korkusu çok fena oluyor. evden çıkmadan önce en değersiz şeyleri bile bir yerlere saklıyorum. laptop falan alsam götüme sokarım herhalde.
  • ankaradaki kravatlı şebeke kadar değildir.

ıstanbuldakilerde vizyon yok bir kere... çalsa da iki üç kuruş çalıyor.. bak ankara'ya...

birak hırsızlığı vurgun yapılıyor!
  • son iki buçuk yılda evime 2 kere hırsız girdi. ilki gündüz; kilidi çıkarıp atmış, içeri girip laptop ve fotoğraf makinesi alıp çıkmış. ikincisi gece; ben yatarken girmiş çok az bir parayı alıp çıkmış. çıkarken de kapıyı açık bırakmış orospu çocuğu. ben de diyorum yatarken götüme bir yel vuruyor biryerlerde ama nereden diye. neyse, demem o ki hiçbir kilit dayanmıyor bu adamlara, kapıyı bir şekilde açıyorlar ve bir apartmana girdiklerinde zaman en az iki daireye uğruyorlar.
  • ne bekliyordunuz ki ?

hırsız olay yeri suçüstü dahi yapılsa savcılığa ifade verdikten sonra salınır bu ülkede .

başıma geldiği için biliyorum , adamın 60 tane benzer dosyası var , adliyeden sırıtarak çıkıyor .
  • tüm emniyet fetöyle uğraştığı için hırsızlık, gasp, tecavüz... bunlarla ilgilenmeye pek fırsat kalmıyor haliyle. e zaten emniyetin kaydadeğer bir kısmı da fetöden ihraç edildi.
    2 hafta önce tatil yeri için verdiğim kapora uçtu gitti, polisi zaten geçtim savcılığa bile gitmek istemiyor canım çünkü en fazla bir şikayet dilekçesi doldurup paşa paşa eve döneceğim. olay da orada kapanacak.
    insanları suçlayamıyorum artık, sistem yozlaşmış bir kere, işin içine giren de kalbolup gidiyor. eğitim, hukuk, emniyet hangi biri farklı? varsa izahatı olan biri seve seve dinlerim.
hesabın var mı? giriş yap