• avrupada şehirlerin boş duvarlarında grafiti olur genelde. bildiğim kadarıyla orada gençler karşılıksız yapıyor bunları.

grafiti şehre daha farklı bir hava veriyor. zevk ve alışkanlık meselesi. fakat bizde o tür alışkanlık yok. grafiti yapan genç nereden bulacaksın.

maliyete bakılırsa yılda dört kez çiçek dikmekle bir kez grafiti yapmanın maliyeti aynı olmasa gerek.

edit: imla
  • geçen bende gördüm gayet güzel uygulamadır saçma sapan betonda göstermelik laleye gerek yok. yeşil toprakta güzeldir betonda değil . ekrem başkanı kutluyorum .
  • akp li olduğum için demiyorum ama iğrenç.
    arkadaş yazmış bakım masrafı yok sulama yok.
    aga biri de sormaz mı bu yapılan tasarruflarla belediyenin cebinde kalan para nereye gidiyor. bu imamoğlu geldi geleli tasarruf yapıyor da bu adam hiçbir çivi çakmıyor. bu chp lilerden oy koparmak ne kolay vallahi. atatürkü sev tayyibe düşman ol yeterli :)
  • betonun üstüne dikilen çiçek fidanını sayarak istanbul'a 1milyon ağaç diktik diyenlerin zoruna gitmiştir.

ama grafitide görseller değiştirilebilirdi. zincirlikuyu metrobüs gibi. istanbul teması ön plana çıkabilirdi belki. yinede çok gğzeller.
  • şehir hayatına enerji katacak renkler, güzel olmuş
  • güzel fikir ama çalışma affedersiniz yarrak gibi olmuş.

edit: grafiti sanatıyla uğraşan bir arkadaş mesaj atıp bilgilendirdi sağ olsun. bunun gibi meblağ karşılığı yapılan legal işlerde karşı taraf ne isterse o yapılıyormuş. yani bunlar belediyenin bizzat "böyle olsun" dediği şekil şüküller. tabi böyle olunca bu sanat olmaktan çıkıyor, bildiğin duvar boyama işine dönüyor(bana göre). boyaların pahalılığı vs derken grafitici arkadaşlar böyle işleri alıyorlarmış yani.
  • çok hoşuma gitti. oldum olası renkli sokak görünümü severim. kendimi avrupa'nın cool şehirlerinde hissettirdi.
  • 10 numara iş. görselliği yüksek, sanatçılara para kazandıracak güzel bir amme hizmeti. dikine peyjaz diye adlandırılan penis başı anlamsız yeşilliklerden daha güzel görünecek duvarlar. madem yeşile o kadar hevesliydiniz, park bahçe yapsaydınız, yeşil alanları imara açmasaydınız da, asfalt yanı betonlarda çiçek yetiştirip bitkilere oksijen ürettirmek zorunda kalmasaydınız. teşekkürler ibb, teşekkürler imamoğlu.
  • çevre düzenlemesi ihalesi peşinde koşan soyguncular dumur olmuşlardır. ankara'da da gri tuvalimiz bol, mansur başkan'a duyurulur.
  • vizyonunuza sıçayım, brezilya’nın gecekondu mahallelerine çevirdiniz güzelim şehri
hesabın var mı? giriş yap