• chp'li arkadaşların desteklediği yeni kampanya, ben de destekliyorum, bence çok güzel bir şehir, her yer park, bir tane gecekondu göremezsiniz, insanı deseniz ayrı medeni hele kemeraltı civarı falan offf sanırsın hepsi ingiliz asilzadesi.
  • chp severlerin tekirdağ'ı da alternatif olarak düşünebilecekleri başlama. sanırım türkiye'de, tüm ilçeleri dahil chp'nin kazanandığı tek şehir.
  • türkiye'den siktir olup gitmek olmazsa benim içinde başlayacak olan durumdur.

kendi ülkemizde azınlık gibi yaşayacağız artık.
  • izmir'i cennet sanan saf istanbullu eylemi git de ebeni gör.
  • izmir'de zaten ülke geneline göre çok yüksek olan işsizlik oranının iyice rekora koşmasına sebep olacak talihsizlik. kısaca göç ederken yanında bir bavul para getirebilecek olan gelsin, yoksa buralarda ekonomi bombok. sebebini ise söylemeye gerek yok sanırım.
  • birbirinden habersizce herkesin istediği göç hareketi. ben de vazgeçtim istanbul'dan. demek yalnız değilim.
  • her şey gibi bu göç olayının da boku çıktı. istanbul'da sigortacıyım. portfoyumun neredeyse %20'si kuzey ege ve ege'ye göç etmeye başladı.

sadece izlemekle yetiniyorum. keşke ben de harekete geçsem ve gidebilsem...
  • gelin gelin izmir'de bok var dediğim durumdur..
    zaten son 2 senedir trafiğin halinden ve emlak fiyatlarındaki uçuştan da belli olacağı üzere son derece çok göç almakta olan şehrimiz artık içinden çıkılmaz hale geldi..
    izmir'i de istanbul'a benzettiniz sonunda..
  • gelmeyin dediğim göçün başlamasıdır. küçücük şehir zaten, kendine yetiyor anca. ne gelip daha kalabalıklaştırıyorsunuz ki?

ama bizim genlerimizde var. bu durum aynı yeni açılan ve memuriyette çok alacak olan bölüm gibi(misal pdr idi bir dönem). baktılar değerlendi yığılma oldu.

kısa vadeyi bilmem ama orta ve uzun vadede izmir'in suyunun çıkacağının resmidir bu durum.
hesabın var mı? giriş yap