• istanbul'da bir çok nokta da gösterilen ve özellikle küçük çocukların görmesi açısından sakıncalı bulunabilecek reklamlardır. bir çok kişi için birşey ifade etmeyebilir ancak subliminal olarak gayet net bir şekilde bilinç altına işlenecektir.

asıl önemli husus gösterilen reklamdan çok , ibb'nin bu reklamlara nasıl onay verdiğidir.
    eğer kontrol edilmiş ise reklam gösterim kurallarına uygunluğu tekrar sorgulanması gerekir.

ilgili reklamlar ve ibb reklam yönetmeliği ektedir

görsel

görsel

görsel

görsel

edit : arkadaşlar, bu paylaşımları muhalif biri yapamaz mı ? günümüzde çocukların maruz kaldığı binlerce sorundan yalnızca biri bu.
    ozaman telefonu çıkar diyen dayı gibi buraya yorum yapmayın.
    daha iki gün evvel burada 16 yaşında bir kıza sapıkça mesajları sebebiyle birini linçlediniz. sadece o aşamaya gelince mi siyaseti bir kenara bırakacaksınız

edit 2 : yapılan yorumlara bakınca, dikkat eksikliği ve okuduğunu anlamayan ciddi bir kitlenin olduğu göze çarpıyor. burada iki konu var. birincisi reklam veren firmanın, yoruma açık bir reklam vermesi. "kız kıza dışarıya çıkmak kadar doğal" yazılmış olsa bu konu konuşulur olmazdı. gel gelelim bu ayrım ebeveyn olanlar için daha büyük bir hassasiyet içermektedir.
    ikinci ve başlıkta belirtilen konu ise , ibb tarafından bu reklamların denetiminin yapılıp yapılmadığı konusu.
    bu konular haricinde yapılan tüm yorumlar, yazan kişilerin bilinçalti olduğu için sadece kendi fantezileri hakkında ışık tutmakta.
  • küçük çocukları dert ediyorsan önce binlerce dolar borçlu doğmalarını falan düşün. bunlar çok sonra cinim.
  • gelişmiş ülkelerde bu konulara takılmazlar , insanlar hür ve rahat yaşar. ahlak kurallarını ihlal etmediği sürece ! kimse kimsenin yatak odasına karışamaz.

gelip sokak ortasında yaşamadıkça karışmayın. sonra zina suç olsun diyorlar.
  • uygunsuz olan, sizin zihniyetiniz. yasakci, sansurcu ve iki yuzlusunuz hepiniz. catlasaniz da patlasiniz da (bkz: lgbti+ vardir).
  • kiz kiza disari cikilinca ne olunuyor ki ben onu anlamadim?

erkek erkege cikinca da mi aynisi oluyor lan?

biz gecen ciktik ama. yoksa??? ulan serefsizler naptiniz lan bana???!?!?!?!!!
  • kız kıza çıkmamız kadar doğal kısmı acaba 3-4 kız toplanıp kız kıza çıkıp gezmek dolaşmak olabilir mi acaba ? sayın romalı.
  • çok şükür böyle reklamları artık ülkemizde de görebiliyoruz. yurtdışında görür, çok özenirdim. allah razı olsun emeği geçenlerden.
  • 2 dakika primat taklidi yapıp acaba neyden nem kapmışlardır diye düşünmeye çalıştım, bulamadım.

uygunsuzluk görmeye çalışsam da göremediğim reklamlardır.
hesabın var mı? giriş yap