• 20 sene önce baggio abi o topu havaya diktiğinde ceza sahasındaki yalnızlığın çetin soğukluğunu hareketsiz kala kalmasıyla bizlere adeta tasvir ediyordu. osman abi tabi sevinen taffo'nun peşinde. ben bu oyunu bozarım arkadaş.

anekdot: sorgulayarak anlamayı öğrenmeyi başardığımızda, olucaz... (dikkat son satırda ürün yerleştirme mevcuttur.)
  • osmanlicaya olan merakimin osmanlicadan zerre anlamayan insanlar tarafindan pic edilmesi.
  • osmanlıca'yı arapça sanıp öğrenince dedesinin mezartaşını okuyabileceğini sananların desteklediği mevzu. adamlar tarih cahili dedi ya la bize rezillik aq.
  • zorla güzellik olmaz sorunsalı
  • tayyibin hızını alamadan söylediği cümledir.

ya arkadaş ben bişeyi hiç anlamıyorum . sen madem bi osmanlıcılık furyasına kapıldın , hiç mi duymadın osmanlı milletin dinine diline karışmadan nereyi aldıysa aldı . ben tarih bilmem ilk okulda böyle dediler ağam .

birleştirme kaynaştırma dayatarak olmaz arkadaş . kanında lider kanı olan thrall bile gitti cairne bloodhoofun gönlünü aldı darkspear tribe'n güvenini kazandı , gitti yıllardır medeniyete küsmüş olan kimseye güvenmeyen rexxarı horde'a kattı . beyinsiz ogrelere bile değer verip refaha kavuşturdu ve horde birleştirdi . az örnek alda liderlik gör lan . sen kim köpeksinde olacak ederek sike sike öğrenecek diye konuşuyorsun .

sonun garrosh gibi olur inşallah şerefsiz herif .

not : r.i.p. cairne bloodhoof ...
  • kendi söz ettiği (sözde)demokrasinin uçarak kaybolmasıdır. zaten gençlerimiz şakır şakır ingilizce'yi hallettiler yanına bir yabancı dil daha eklediler ve hobi olarak! "mezar taşı okumak" için osmanlıca öğrenecekler ancak böyle bir mantık da rte'den beklenirdi. adam yaşlandıkça nereye saldıracağını şaşırıyor andropoza giriyor sanırım ondan böyle huysuz..
  • üniversitelerin belirli bölümlerinde öğretilen ölü dil üzerinden yapılan gülünç siyaset, osmanlıca ders notu görünce kutsal bir metin sanarak yüksek bir yere koyma ihtiyacı duyan insanın beklentisi olabilirdi. ama artık bilgiye ulaşmak o kadar kolay ki bir şeyi öğrenmeye heveslenen insan kaynak sıkıntısı çekmiyor. buna rağmen, yani kuş sayısı ortadayken, leylek aramak, ecdad edebiyatı ile bunu desteklemek, gündemi zırvalıklarla sürekli değiştirmek özentisi için yazılırsa ma'kul, anlaşılması için açıklanırsa akla yakın değil.
  • "biz de isterdik aya gidelim marsa gidelim, kuyrukluyildiza gidelim, ama elimizden gelen bu" nun turkcesi.
  • cehaletin tavan yaptığı iddiadır. osmanlıca diye bir dilin olmadığına, gereksizliğine girmiyorum bak hiç, bütün amaç arapça olmasına rağmen bunu osmanlıca diye kakalamasına da girmiyorum..

cevabı şudur;

dersi zorunlu ya da "sike sike" yapmak, öğrenileceği anlamına gelmiyor. yıllarca zorunlu ingilizce dersi okuyup da bir tane ingilizce öğrenebilen varsa çıksın desin amk. bak latin alfabesiyle öğrenememişsin kendin..

sen istesen de, istemesen de osmanlıca öğretemeyeceksin. fıtrata ters..

not; hırsızlıklar, yolsuz saraylar böyle saçmasapan konularla gündem değiştirilerek unutturalamayacak. istesen de, istemesen de
  • birisi şuna internetin ne olduğunu anlatsın allasen yav... valla bak hocu şimdi internette her lisanda o aradığın değerli arşivlerdeki eserlerdeki ilmin irfanın milyonlarca katı mevcut.

hani dini bilgiler diyorsan ilim derken onlar da var lan... hem de şu anda nüfusunun %98'inin şu anda bildiği dilde. hayır ingilizcesi bile olsa yine osmanlıca eseri anlayacak insandan daha fazlası ingilizce biliyor.

bi' de birisi anlatsın osmanlı yıkıldı diye şuna... hani yıkıldı derken bitti gitti yok artık. biz varız. türkiye cumhuriyeti... bir sen ve senin şak şakcıların kaldı osmanlı merakında olan. onların arasında akıllı olanlar da emin ol aslında arkandan gülüyor ama işte seni dinleyen cahil bu kadar insan olunca nemalanırız diye şak şaklıyorlar. bir boşluğun olsa arkandaki deliği ilk tıkayacak olanlar da onlar.

zaten farsça arapça devşirmesi bir dili ne diye kastırıyorsunuz arkadaş, bir pakistan anlar o dili o da çat pat başka kimse anlamaz amaç ne lan... ne oldu hedef 2023 felandı 3 mart 1924'e mi çevirdik rotayı
hesabın var mı? giriş yap