• çalışanlara sadece sevk vermekle kalmaması gereken, 50den fazla çalışanı olan işyerlerinde, işe giriş ve periyodik kontrollerde kişi başına en az 30 dakika üzerinden sözleşmesi yapılan hekimlerdir.

meslek hastalıklarının tespiti ve takibini de dikkate alarak, veri oluşturulmasına yardımcı olması gereken meslek grubudur.
  • avrupa birliği ülkelerinde, altı yıllık tıp eğitimi sonrasında en az dört yıllık eğitim sonunda alınan bir uzmanlık dalıdır. lakin türkiye'de i$ yeri hekimliği diye bir ana dal yoktur.

iç hastalıkları ana dalını bitirdikten sonra (+5 yıl), i$ ve meslek hastalıkları yan dalını bitirip (+3 yıl) uzman i$ yeri hekimi olunuyor. veya yine halk sağlığı ana dalını bitirip (+4 yıl), i$ yeri hekimliği eğitimi (+2 yıl) alınıyor. yani i$ yeri hekimi olması 12 yılını alıyor. (bkz: smiley)
  • belirli kriterlerle işyeri hekimi bulundurmakla yükümlü firmalarda, işçi sağlığı ve güvenliğinden birinci derece sorumlu merciidir.
  • yeni çıkacak torba yasa ile artık kamuda çalışan tüm hekimlerin mesai sonrası 30 saate kadar yapabilecekleri tababet dalı.

her akıllı hekim kursa gidip bu sertifikayı almalı böylece kendini garantiye almış olur.
  • kamuda çalışan hekimlerin ayda 30 saat yapabileceği hekimliktir.

ben de sertifikalı bir acil doktoru olarak talibim böyle bir işe. hatta maddi ve mesleki tatminlik olursa tam zamanlı olarak.
    (bkz: iş ilanı)
  • başarı oranı mayıs 2014 sınavında %9 aralık... 2014 te %25 sınav giriş ücreti 120 tl(osym nin yaptığı en pahalı sınav galiba) başarı oranı düşükken 3-4 girişte ancak geçiliyor her seferinde 120 tl soygun... böyle melanetli bir sınavı geçtik diyelim ziraat bankasına birde 443 tl yatırılıyor...kurs ücretide 1500 tl civarı...iş yeri hekimi olmak şart mı peki yarınımızın garantisi yok elde bulunsun yapacak bişi yok
  • öncelikle dikkatli olmanız için (bkz: gülay şengel).

sınavı zor.

gerekli kaynak arayanlar bana ulaşabilir.

malesef kaynaklar illegal olarak internette olduğu için, link veremiyorum.
  • nasıl, neye nereden çalışacağımı hiç bilmediğim garip sınav. yardımcı olun a dostlar.
  • acilde günde tek dr olarak 350 civarı hasta bakarak meslek hayatıma çok düşük bir maaşla başladığım için düşündüğüm meslek. tecrübeli bilgili meslektaşlarım yardımcı olabilir misiniz biraz, iş imkanı maaşları nasıl sınavına ne kadar çalışmak gerekir zorunlu hizmet bitmeden başlanabilir mi vs
  • sertifika sertifikadır. alın hiç yoktan iyidir.
    şu an piyasa cidden kötü ama iyileşme olunca kullanırsınız.

tanım: parttimeişyerihekimispor
hesabın var mı? giriş yap