şükela:  tümü | bugün
 • bir sene hazırlık sınıfı olmak kaydıyla japonca/ingilizce eğitim veren dış ticaret ve bilgi işlem olarak 2 bölümden oluşan, spor salonundan dolayı ilçe kapsamındaki bir çok müsabakaya ev sahipliği yapan şimdi içinde aynı isimli bir meslek yüksek okulunu da barındıran şu sıra ne alemde olduğunu bilmesem de süper mezunlar vermiş, mutlu bir lise dönemi geçirmemi sağlamış okul adı ve bölümü söylemeye kalktığında zaman kaybettiren okul..
 • hayatımızın alelade 4 senesine değil; ergenlikten, ilk gençliğe geçişine tanıklık etmiş sevgili okulum... hayatın içine girdikçe özlediğim, günler geçtikçe benden uzaklaşan, oysa ona dair tek isteğimin, 98 yılının sıradan bir bahar gününe dönüp, son bir kez daha doyasıya ona bakabilmek olduğu lise. şu memleketin kurak vilayetlerden daha bereketli olmayan bahçesinin ortasına kondurulan ve bir türlü bitmeyen betonarme havuzun etrafında konuşlanmış banklarda huzurun en içinde otururken ona bakabilmek arzusuyla tutuştuğum eğitim yuvası...
 • (bkz: itoa)
 • zaman geçtikçe hayatımın en güzel dönemlerini geçirdiği, bir okul bu kadar mı iyi olur diye düşündüğüm lise. 97 yılında mezun olduğumda da hüzünlenmiştim ama şimdi o günler hiç bitmeseydi keşke diye düşünüyorum. tuvaletlerinde az mı sigara içerken yakalanıp, tokatlar yedik. lan yaşlanıyorum herhalde eskiyi özlediğime göre.
 • istanbul beyogluna bagli, cemal kamaci spor kompleksinin yaninda bulunan asil adi “istanbul ticaret odasi anadolu ticaret meslek lisesi”dir. okul 1984 yilinda acilmis ve 90’larin basinda okmeydanindaki bugunku yerine tasinmistir.
  97-01 yillarinda ogrencisi olma serefine nail oldugum ve 11-best sinifindan mezun oldugum okulum.
  donemimde kapali spor salonu, ingilizce ve japonca hazirlik egitiminin yaninda muhasebe, bilgisayar, yabanci dilde fizik, kimya, biyoloji egitimi verilirdi.
  okulun bir rock band’i bile vardi.
  beden egitimi hocasi voleybol hakemiydi (hikmet ay).
  okul muduru sonradan okuldaki ogretmenlerden biriyle yasadigi firtinali ask sonrasi tvlerde boy gosteren bahattin furuncuoglu, mudur yardimcilari ihsan katirci, hamza kali.