• italya basketbol liginde scandone avellino takımında forma giymekte olan 91 doğumlu hırvat pivot. pota altında çok etkili ve gerek dış ikilik gerek üç sayılık atışlarında görüldüğü üzere şutu da çok sağlam. ben bu oyuncuda büyük bir potansiyel gördüm. buraya da yazıyorum bakalım kariyeri nasıl devam edecek takipçisi olacağım. tahminlerime göre de euroleague'deki büyük takımlar kısa bir zaman içerisinde buva'yı kadrolarına katarlar.
  • benim dikkatimi çekmesi , reggio emilia ile oynanan yedinci maçta oldu. maçı kaybettiler ama maçta 22 sayı kaydetti ve son dakikalara kadar farkın açılmamasında en önemli isimlerden biri oldu.

sezon genelinde 20 dk ortalamayla 13.3s- 5.5r- 0.5b /2.1tk ile oynamış, %57 ikilik, %24 üçlük ve %80 serbest atış isabetleri var.
  • dominion bilbao basket takımına transfer olan oyuncu
  • istanbul büyükşehir belediye formasıyla oldukça iyi bir sezon geçiriyor, gelecek sene daha büyük bir transfer yapması muhtemel.
  • beşiktaş forması ile son 3 lig maçında ortalama 17, son 5 avrupa maçında ise ortalama 16 sayı ile oynamakta olan istim üzerindeki pivot.
  • (bkz: beşiktaş sompo japan) basketbol takımının pivot oyuncusu.

takımdan ödemelerini alamadığı için ayrıldığı düşünülüyor.

--- spoiler ---

geçen sezon istanbul büyükşehir belediye forması giyen 27 yaşındaki oyuncu bu sezon siyah beyazlı ekibin formasıyla tüm kulvarlarda 41 maç oynadı.
    ıvan buva bu karşılaşmaları 14.3 sayı, 6.8 ribaund, 1.5 asist ortalamalarıyla bitirdi. ülkesini uluslararası alanda temsil etmişliği bulunan oyuncunun ödemelerinin yapılmaması, ayrılığın sebebi olarak gösteriliyor.
    --- spoiler ---
  • 2019/20 için as monaco basket ile anlaşan basketbolcu.
hesabın var mı? giriş yap