6 entry daha
  • benimkilerin ortak özellikleri uzakta olmalarıdır. evet hepsi okul bittiği gibi * evlerine döndüler ama ben zaten evimde olduğum için aynı yerdeyim. bazen düşünüyorum da insan en azından bir iki yakın arkadaşını aynı şehirde olanlardan seçer bazen hiç kafam çalışmıyor. ne yapalım bana yine hasret.
  • sigara içmesi. benim tanıdığım bütün iyi arkadaşlar sigara içerlerdi. ben sigarayı bıraktım sonra iyiler yavaş yavaş uzaklaştı.
  • "bir kıvılcım düşer önce büyür yavaş yavaş,bir bakarsın volkan olmuş yanmışsın arkadaş
    dolduramaz boşluğunu ne ana ne kardaş, bu en güzel bu en sıcak duygudur arkadaş.." şarkısında gibi olandır.
    sizi en iyi anlayandır, hiç anlatmasanız bile. destek olandır her daim. yanında olamasanız bile duygularını en iyi hissettiğinizdir. bir bağ oluyor heralde arada tarifi olmayan, görünemeyen. diğer yarım diye hitap ettiğinizde bunun hakkını veren kişidir iyi bir arkadaş. yeri dolmaz. sizi sizden başka o kadar iyi anlayan kimse bulunmaz.
    en önemlisi de, yan yana durmayı her daim bilen kişilerdir en iyi arkadaşlar. birbirlerini kaybetmek için değil de kazanmak için uğraşanlar(dı)r en iyi arkadaşlar.
  • herşey bir yana ne olursa olsun arkadaşına karşı çakallık yapmaması, o derece çirkinleşmemesidir. gerçek arkadaş samimi olmalı herşeyden önce.
  • kardeşim sen git ben hallederim, hiç canını sıkma, ben varım ya olum(cinsiyete göre kızım da olur) gibi şeyler diyen şahsiyetler iyi bir arkadaştan öte dosttur, kardeştir, candır canandır.
  • gel diyince gelen git diyince giden bir yapisi olmasi. halden anlamasi. dedikodu derleyip toplayip getirip anlatmasi. dinlemesi. fikir beyan etmesi.
  • özlemeyi biliyordur. görüştüğünüzde gözlerinden anlarsınız.
  • yanında rahat hissetirmesi.arkadaşlığınızın devamı için bişeyler yapmanızı ya da yapmamanızı beklememesi.
  • yanımda ağlayabilmesi, yanında ağlanabilmesi.
  • öncelikle "insan" olması.
    e bu devirde biraz zor bulunuyor da.
29 entry daha
hesabın var mı? giriş yap