• hala bir daha eren gibi çocuklar ölmesin diye tek bir adım atmamışken 15 yaşındaki çocuğun kahramanlığını övüyoruz senelerdir.

kimsede 15 yaşında çocuğun neden öldüğünü sorgulayacak cesaret yok. sadece güzelleme yapıp paylaştığı facebook postunu gündeme taşıyoruz. bizden ala yalancı da yok.

bugün üniversiteye gidebilecek eren, kolluk kuvvetlerinin hatası sonucu bugün aramızda yok. ak ile karayı ayıramayacak kadar aptal olduğumuz için bunu sorgulayamıyoruz bile.

hayatının baharını savaşlar sebebiyle göremeyen bütün gençler için sadece üzgünüm. savaştan nemalananların pohpohlanmasına canlarınızla çanak tuttuğunuz için daha da üzgünüm.

en çok üzüldüğüm şey balkonunda "erenler ölmez, vatan bölünmez" deyip küçücük bir çocuğun bedeninden oy toplayan insafsızların bu savaşın en büyük sorumlusu olduğunu kimsenin anlamaması.

yazıklar olsun!
  • iyi ki varsın eren. mekanın cennet olsun kahraman uşak.
  • unutmayacağımız kahraman bir vatan evladının ince bir sitemidir.
  • bulunduğu bölgedeki hain teröristlerin erzak çaldığını farkedip güvenlik güçlerine ihbar ettiği için kalleşçe öldürülen masum çocuğumuz eren, bu ülke var oldukça unutulmyacaksın ve hep iyi ki varsın.
  • unutmadık. unutursak kalbimiz kurusun, aldığımız her nefes haram olsun.

sen hep olacaksın, kalbimizin tam orta yerinde.
  • bir yıl önce bugün, 15 yaşındaki eren bülbül trabzon maçka'da pkklı teröristlerin yerini göstermesi sebebiyle şehit oldu. ruhu şad olsun. iyi ki varsın eren, allah ailene bolca sabır versin.
  • şimdi evinde deliler filmini seyrediyorum. orada gönderme yapmışlar.

iyiki varsın eren bugün evimizde rahat oturtabiliyorsak sen ve senin gibiler sayesinde.

iyiki varsın.
  • çınlasın gökyüzü,
    karadeniz ağlasın.
    yıldızsın, aysın
    eren iyi ki varsın...

yıkılsın yeryüzü,
    kanın yerde kalmasın.
    bayrakta alsın,
    eren iyi ki varsın...

solmasın gül yüzü,
    akıllardan çıkmasın.
    yaşasın adın,
    eren iyi ki varsın...

https://m.youtube.com/watch?v=pqb9igd0eks
  • filmini her izlediğimde ağlarım. trt1 de şuan oynuyor. insanın kalbinde yumru gibi oturan şey; o yaşarken duymak istedi, yaşarken varlığını değerli olduğunu hissetmek istedi. "
    iyi ki varsın keşke bunu yaşarken diyebilseydik. bu filmiher izlediğimde sevdiğim bütün herkese iyi ki varsın diyorum.
hesabın var mı? giriş yap