• bunun iyi parti tarafından hesap edilmemiş olmasına ihtimal vermiyorum.
    akşener'in kendisi 15 temmuz 2018'de erken seçim var demişti.

hesap edilmediyse de, bir yol daha var;

(bkz: seçim ittifakı sistemi) (bkz: saadet partisi)

edit: seçime katılabiliyor. #76095985
  • iyi parti kongresini 10 aralık 2017'de yapmıştır ve seçimlere girecektir. chp'nin iyi partiye kayacak oyları geri kazanmak için üreteceği bir argüman kalmamış gibi bu algıyla hareket etmesi mantıksız ve ahlaka aykırıdır. aynı zamanda bu iddia/yalan akp nin de mhp lileri kazanmaya calismak adina kullanmak için can atacağı bir argumandir.
  • chp iyi parti ve saadet ittifakı +diğer partiler
  • girebilir mi giremez mi bilmiyorum ama girmeli. anketlerde oyu malum. yangından mal kaçırır gibi erken seçim yapmak halkın iradesinin sandığa yansımasını önler. şimdi sen böyle bir potansiyeli, takvimi değiştirerek yok sayacaksın. bu parti de bütün planlamasını (kongrelerini) seçim takvimine göre yapmış olabilir. sandık ve demokrasi kelimelerini ağzından düşürmeyen akp, erken seçime taraf olacak mı göreceğiz.
  • aynı şekilde, yanlış yorumlamıyorsam eğer, seçim kanununda yapılan değişiklikle önü açılan seçim ittifakının da anayasanın 67. maddesinde belirtilen "seçim kanunlarında yapılan değişiklik, 1 yıl içinde yapılan seçimlerde uygulanmaz" hükmüne göre seçime girememesi gerekir.

ekleme: @zanzibarli aubameyang yazar düzeltti beni sağolsun. yapılan değişikliğin anayasa değişikliği olmadığını gözden kaçırmışım.
  • şimdi erdoğan da çıkıp aynı iddiayı dillendirse ne güzel olur değil mi?

türkiye'de gerçeği söyleyebilecek bir hakimin kalıp kalmadığını görmüş oluruz.

hukuk tamamen guguk olmuş mu anlarız..
  • (bkz: #76179128)
  • (ara: 367)
    (ara: sabih)
    saadet partisi ile ittifak yapar, demokrat parti ile ittifak yapar girer ama bu şekilde girerse "inşallah yargıtay böyle bir hata yapar" ortalığı dağıtır. işte o zaman iktidarın vay haline
  • seçim kanununda mühürsüz pusulalar geçersiz sayılır hükmü varken ben geçerli saydım diyen ysk seçim kunununun bilmem hangi maddesinin hangi hükmünün hangi bendine göre iyi parti seçime giremez ben yasayı uyguluyorum diyecek yani.
  • abi ona bakılırsa 90 günden önce erken seçimde olmaması gerekiyor. yani burası türkiye ayı çıkabilur daş düşebilur. her şey olabilir. anayasa pek takılmıyor artık.
hesabın var mı? giriş yap