şükela:  tümü | bugün soru sor
 • varşova paktına mı bağlansalardı diye düşündüren durumdur. genel bir kamp olarak nato ülkeleri daha iyidir, kendi çıkarlarımızı tam anlamıyla gözetebildikten sonra nato cenahında olmanın bir sakıncası yok kanaatimce.
 • ulusal onurumuza yapılmış en büyük hakaret olan çuval olayı sonrası müzik notası dahi veremeyen 6. filoyu kıble belirleyip namaz kılan dinciler bu konuda söz söyleme hakkına sahip değildir.

  edit: ama'sız ve fakat'sız incirlik üssü kapatılsın***

  yaşasın tam bağımsız türkiye
 • komünist ve allahsız dinsiz rusya-çin eksenine mi geçseydi?
  allahsız mısınız olm siz? kitapsız mısınız? ekmeğe basmak hobileriniz arasında mı?

  allahını seven, imanı sağlam olan, cennete gitmeyi isteyen iyi partiye oy verir.
  yoksa öteki tarafta allaha hesap vermek zorunda kalır.
  benden söylemesi.

  (bkz: dinin çok kullanışlı olması)
 • isabetli bir seçim.
 • bunu ak partililer niye eleştirir ki? siz nato ve abd üzerinden ırakta'ki müslüman kadınlara tecavüz edilirken, abd askerine başarılar dileyen insanlar değil misiniz? iyi parti natoya bağlı çünkü nato'nun askeri güç olarak ülkeye kattıkları var diyor. pat diye nato'dan çıkıp dımdızlak ortada mı kalalım? bende nato'ya karşıyım, incirlik üssüne karşıyım. ama bunları başımıza bela eden menderes'i değil de daha yeni kurulmuş partiyi mi eleştiriyorsunuz?
 • şunu şuraya koyalım da birileri arsızlık yapmasın

  yüz olsa utanırsınız!

  edit: bazı ibneler ağlamaya-aklamaya başlamış.
 • daha önce hiçbir siyasi partide görmediğimiz bir durum. bu söylemi genellikle natocu askerlerin darbelerinde bir de 15 temmuz'da görmüştük.

  ardında bir anlam aramak lazım mı bilmiyorum, zira ali türkşen dahil hiçbir iyi parti'linin ağzından bunun mantıklı bir açıklamasını duyamadık.

  15 temmuz darbe girişimi bildirisinden:

  " yurtta sulh konseyi bm-nato ve diğer tüm uluslararası kuruluşlarla oluşturulmuş yükümlülükleri yerine getirecek her türlü tedbiri almıştır.
  meşruiyetini kaybetmiş siyasi iktidara görevden el çektirilmiştir."
 • türkiye nato da kalmalı.fakat etkili olmaya çalışmamalı. ingiltere modeli gibi...dünya yansa allah türk'ü korusun denmeli.
 • nato'ya chp döneminde başvurduk. dp döneminde girdik. o dönem sovyet tehlikesine karşı bu gerekliydi. bugün de batı'yla ortak politikalar üretmek için gerekli.

  perinçek veya komünist parti gibi uçuk bir parti tek başına iktidara gelmedikçe de tr nato üyesi olmayı sürdürecek.
 • natodan çıkmamızın sonuçları ne olur hiç düşündünüzmü. öyle saçma sapan komünist kafayla yorum yapmayın. hele hele ülkenin hava savunmasını nato sistemlerine yaptıran akp kafasıyla hiç yapmayın. evet bende natoya karşıyım ama natodan çıkmamız demek ülkece şapa oturmamız demek. o işler o kadar basit değil. nato kim ne derse desin türkiyenin koruma kalkanıdır. o kalkan kalktımı bütün nato ülkeleri + rusyanın ve çinin hedefi olur. bilmem farkındamısınız