• bir miktar güldürür.

şu sözlükte görülen en komik çıkıştır. nasıl ki; izmir ile ilgili bir başlık açılsa ve azcık eleştiri varsa izmirliler hemen atlarlar; şakın izmire gelmeyin, kendi çöplüğünüzde kalın gibi.

sonra yaz aylarında izmir’in kalabalıklaşması üzerine hemen her tatil başlığı altında şakın gelmeyin, istemiyoruz sizi, lütfen gelmeyin vb. çıkışları gerçekten tuhaf.

ayrıca izmirliler çok komik ve sazanlar, sebebi ise her trol başlığa balıklama atlayıp ciddi ciddi savunma yapmaları.
    sadece tebessüm edilecek bir başlık, olayda bile izmir’ e gelmeyin çıkışını yaparlar.

izmirlilerin sözlüğe index demesi gibi.

izmirliler olmasa gülmek gerçekten zor bu sözlükte.

biri izmirlilere bayıldığımı söylesin.

hülasa bebeğim insanın yüzünde tarık akan kahkahası.
  • peki izmirlilerin bundan haberi var mı?
  • izmir, bu ülkenin çan eğrisidir.
    en güzeli, en özelidir.
    özellikle son 2-3 senede bilinçli şekilde yıpratılmaya çalışılmakta ve karalama yapılmaktadır.
    (bkz: güneş balçıkla sıvanmaz)
    ayrıca bazen sadece nick altı her şeyi anlatır.
  • yeter artık. bu izmir ve izmirli düşmanlığı bitsin. mahsus bilinçli bir provakasyon söz konusu. demeyecektim ama en sonunda bunu dedirteceksiniz.
    izmirliler silksin hepinizi emi...en sonunda rahat edersiniz.
    edit: imla.
  • bir izmir' li olarak bende sıkça söylerim bu tarz cümleler... söyletirler...
    özetle; sen gelme lan ayı!
  • kimse yazmamış hayret.
    (bkz: sen gelme ulan ayı)
  • çünkü bok gibi bir yer.
  • haklı gördüğüm çıkış..çünkü onun kadar sevmiyorsun onun kadar sahiplenmiyor onun kadar temiz tutmuyorsun arkadaş..tamam vatan millet toprak vs. hepimiz birimiz falan da dedelerinin toprağında yaşa.söz biz de gelmeyeceğiz.
  • izmir, istanbul ve ankara'ya gitmeyin be abi ama artık. istanbul'dan gidin istanbul'a gitmeyin. her şeyin bir ölçüsü vardır böyle nüfusla nasıl bir şehir olacağını düşünüyorsunuz?
  • ben de ankaralı olarak istanbul sakinlerine "sakın ankara'ya gelmeyin olm, bak valla bi bok yok, pişman olursunuz, benden söylemesi." diye çıkışıyorum. "zaten kim napsın lan ankara'yı düdük makarnası?" cevabını alıp göt oluyorum.
hesabın var mı? giriş yap