şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul üniversitesi genel kamu hukuku nda araştırma görevlisidir kendisi. öğrencileri ile arası iyi midir bilemem ama merveilluex iü sözlük te, semih gemalmaz ile şeytan-zebani ikilisi olduklarını söylemiş; parantez içinde bir ünlemle saygılarını sunarken.
  kendileri bu sıralar çok çalışmaktadır. sırtındaki çanta emin olun kitap doludur. ama rakı ya - ki güzel içer sofrasında bulunmuşumdur :) - fırsat bulabildiğine eminim. gitar çalardı bir zamanlar hala da çalar mı bilmem. ama ortaçgilden bir memurun şarkısı çalardı ki dadından yinmez..
 • asistanligini hocaligini filan bilemem ama kanimca kendisi on numara bir insandir. yardimseverdir, iletisime aciktir, duyarlidir, vefalidir, iyi insandir iste.
 • bugün dersine girmiş bulunduğum hoca. kendisi sözlüklerde zebani olarak tanımlanmaya oldukça içerlemiş. "hakkımızda yazılanlar için gerekli hukuki işlemleri başlatırız eğer hakaret olursa sonuçta hukukçuyuz canım şurda hahahayt" diyip üstüne de tehdit olarak algılamayın sakın demiştir. kendisini ve ilk olarak itici gelen mimiklerini fazlaca beğenmiş olup, gelecekteki kocalarım listesine sokmuş bulunuyorum.
 • hukuk doktorudur. yök'ten kadrosu gelse yardımcı doçent olacak fakat ankara'da tanıdığı kimse olmadığı için beklenti hali içinde. bir taraftan da yasal değişliklerle kendisi ve kendisiyle aynı durumdaki arkadaşlarını okuldan uzaklaştırmaya çalışanlara karşı direniyor.

  gölgeli bir yüzü, karanlık bakışları vardır. şık giyinir genelde pantolon askısı kullanır.

  alanına son derece hakim donanımlı bir öğretmendir. dersi kürsüden anlatmaz merdivenlerden iner kürsünün önünden seslenir sınıfa. retorik yeteneği gelişmiş olduğundan kendisine ait çok sayıda veciz sözü vardır. bunları ders anlatırken kullanır fakat sınavda bu tür kullanımların fayda sağlamayacağının altını sık sık çizer. konuşan öğrencisini sabırla ve saygıyla dinler değer verdiğini hissettirir. ufuk açıcı derslerini almış olmaktan mutluluk duyuyorum.
 • iühf insan hakları kürsüsünün doktorasını verip kadro bekleyen sırp tipli asistanı.
  bir sırplık var gibi kendisinde. sırp sırp bakıyor zira. hadi boşnak olsun en kötü.
  yalnız baya potansiyelli adam bu. kendisinden kıdemli olan berke özenç'i falan solladı, nefesi gülay arslan öncü'nün ensesinde. umarım umutları boşa çıkartmaz, böyle devam eder.
 • dersleri zıplayarak anlatan hoca. şaka bir yana, iühf'nin en umut vaadeden hocasıdır. bunun yanında okul yaşantım boyunca açık ara dersinden en çok keyif aldığım hocadır da kendisi. gülmekten dersi anlayamama ihtimalin olsa da dersleri keyiflidir.
 • geçen sene, burak hoca yerine bazen insan hakları dersine gelirdi; geldiği bir derste katılımı yeterli görmemişti, siz zaten isveç vatandaşı olduğunuz için, böyle hak ihlallerini dert etmezsiniz deyip üç beş cümle daha edip gitmişti.

  daha sonra bir öğrenci arkadaş bu olayı, trip attı gitti diye özetlemişti.
 • mert ismini çok seven, şuan insan hakları dersini zevkle takip etmemde emeği olan kimse.

  (bkz: hukukçunun ezber yasağı)
 • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi birinci sınıfın ilk haftasında herkesin sevgisini kazanmış hoca. harika bir ilk izlenim bıraktı öğrencilerde.