• cska ile anlaştığının haberini aldığım andan itibaren halı saha videolarımı derlemeye başladım. mail yoluyla barca ve real'e ulaştırmayı düşünüyorum. sonrasında da platonik aşkıma açılmak var planlarım arasında. bu hayatta her şeyin olabileceğini gösterdi bana. teşekkür ediyorum kendisine.
  • adam elinden geleni yapıyor. bu kadar işte, yapacak bir şey yok. ama bunu basketbolcu yapanın amına koymak lazım.
  • tam bir beyinsiz atletik zenci basketbolcu.

basketbol zekası namına bir şey yok, uçmaya kaçmaya gelince 3.5 metre seviyesinde geziyor. ayarsız bomba.
  • gece gece bildiğin gülme krizine sokmuştur.

http://s14.directupload.net/…es/120210/et9iu4pa.swf

resmen dağıldım amk.
  • basketbol zekası, forrest gump'ın amerikan futbolu zekasının yaklaşık 10da 1ine denk gelen basketbolcu.
  • dış şutları yüzdeli, şut stili vasatın üzerinde, şut feyki yavaş olsa da kendi çapında başarılı... sırtı dönük oyunda iyi yaptığı iki-üç hareket var (çizgiye doğru fade-away, vücut destekli çengel atışı vs). iyi zıplıyor, daha da önemlisi ani zıplıyor. aldığı hücum ribaundunun ardından çok çabuk yükselip potayı bulabiliyor. parmak hassasiyeti iyi... teke tekte çok iyi savunmacı değil, yardım savunmasında iyi... sezgileri güçlü... ani patlamalarla seyirciyi, dolayısıyla momentumu etkileyebilir. yani bir basket atar, ama o basket bir baskettten fazlasıdır.

eksiklerinden de bahsedelim. mental olarak güçlü değil. avrupa basketbolunda çok üst düzeylerde oynamadı. kolej kariyeri de öyle... (sean may bile bitik haline rağmen fundamental bilgisi ve final oynama alışkanlığı sayesinde tbl final serisinde epey katkı verdi.) yüzü dönük oyununda geliştirmesi gereken bir yönü var. özellikle dış şut feykinden sonra içeri yüklenirken çok saçma atışlar yapıyor. iki elini de kullanıyor olmasını bazen abartıyor. sol elle havada saçma bir hareket yapabiliyor. şutu fena olmadığına göre bence dış şut feykinden sonra oyunu doğru okuyup koridoru boş bulursa yüklenip kendi bitirmeli veya bir asistle başkasına bitirtmeli. koridor dolu ise de orta mesafe şut kullanmalı. orta mesafe şutu neredeyse hiç kullanmıyor.

yani özetle; tercihleri, özellikle orta mesafe şut tercihi ve kazanacağı mental olgunluk onu avrupa'nın elit uzunlarından biri yapabilir. tabi bunun için spahija ve örs'e de görev düşüyor.

sert edit: bi halt olmaz bu adamdan!
  • ileri görüşlü oyuncu. takımın kaybedeceğini daha ilk devrede anlıyor ve ellerini kaldırarak teslim oluyor. bir sonraki maçı düşünüyor. herkesten bir adım önde. adam sherlock beyler.
  • basketbol oynamaya bu sene başlamış gibi duran bu adamı sistem, takım dengeleri, bütçe bilmem ne ayaklarıyla transfer edenlere diyecek söz bulamıyorum. elin 30 bin dolarlık kolejlileri bunun yanında all-star kalıyor. değil euroleague, tbl'deki en kötü 4 numara desem yeridir. ha nedim'e sorsan sakatlar takıma dönünce o da düzelecek der.
hesabın var mı? giriş yap