• 23 gün gözaltı süresi ohal deki türkiyede yok.
  • kanunları ve kuralları bilmemenin onlardan muafiyet sağlamadığını hatırlatan durumdur.
  • ulan bizde yabancıları severiz geçen yıl denizli otogarda bi alman turist kız şarz aletini duvardaki prize takıp şarz ediyor civardaki abazanlar da kızı kesiyor biraz açık giyinmişti doğrusu
  • sabahtan aksama hdfilmizlemececehennemi.com 'dan korsan icerik stream eden dalyaraklarin "ozel mulkiyet" gizli bakinizi verip "özgürlükler ülkesi ülkenize geri dönün, burada sokaklara tükürebilirsiniz, kırmızı ışıkta geçebilirsiniz ve kaçak elektrik kullanabilirsiniz." diye artislendigi adaletsizlik. kit aklinla millete laf etme yavsak.

gaijin diye cocugun agzina sicmislar. bu xenophobia yuzunden de 20 yildir batmaya dogru gidiyorlar ve bugun dunyanin en yuksek dis borc/gelir oranina sahip ulkesi konumundalar. cunku dunya genelinde, expatlar her zaman girisimcilige daha meyilli oluyor ve inovasyonun basini cekiyorlar.

ama japonya gitmek isteyene binbir zorluk cikarip, asla vatandasliga almayarak, hasbelkader gidene de dusmanca davranip surekli oturma izni kovalatarak expatlari kaciriyor. ve bugun senelik borclanmalarinin gdp'ye orani %225.
  • (bkz: interrailcilerin donanım haber ölücüleriyle yarışması.)
  • (bkz: dna izi)
  • sucla ceza cok dengesiz ve evet irkciliktan dolayi boyle. baslatmayin artik kurallara uymayan pis turkler muhabbetinizden. dunyada (ustelik din kaynakli yobazlik olmadigi halde) en ahlaksiz toplumlardan biri olmayi basarmis japonya'ya da iki gun tatile git ustune para verecegiz deseler kabul etmem.
  • "bende alt tarafı sarja taktığımı söyledim dinlemediler"

hanimlar beyler..

japonya, turkiye'den 6 saat ileridedir.
    galatasaray besiktas maci turkiye saati ile aksam 7'de basladi.
    ilgili malimiz macin ilk yarisini izledim, ikinci yarisina sarjim yetmeyecekti diyor.
    mekan kapaniyordu diyor.

mekan kapaniyordu dedigin saati de yazsana mal evladim. interrail falan yapmayin siz bu malliginizla zira interrail'lerden medeniyet ogrenemiyorsunuz demek ki o kafayla.

gs bjk macinin ilk yarisinin bitimi tsi 19:45. ikinci yari ba$i 20 de. koy ustune 6, 26. yani gecenin koru 2 gibi vuku buluyor bu olaylar.

alt tarafi sarja taktik yeeaaeaeae.. tabii..

her yeri turkiye sanan bir mala japonlar boyunun olcusunu vermisler. bu kadar uzun uzun anlattigina gore kendisi elbet ki sucsuz, japonlar suclu.

bo$una interrail yapmasin iletin kendisine. bu mankafayla isterse dunyayi gezsin komple adam olmaz.

ek:
    bakin bana itiraz etmeden once bunlari dikkatli okuyun, cok pis laf ederim cigerinize oturur sonra. "7eleven marketine gittim bi kahve aldım kendime ve kapıya çıkıp kız arkadaşımla telefon sohbeti etmeye başladım" demek ki kiz arkadasiyla sohbet edebilecek kadar sarji varmis. bu arkadas mac izleyebilme derdiyle pilini doldurmaya niyetlenmis. ortada acil bir durum olsa, %3 %2 sarji kalmis olsa anlarim. kaldi ki o durumda bile izinsiz baglamak yanlis.

ek-2:
    o sarja bagladigi prizin parasini kim oduyor? polis her gece gidip oradan sarj etmedigini nereden bilecek? 11 gun iceride tutmalarinin sebepleri bunlar. ben gitsem boyle bir sey yapmaya kesinlikle gotum yemez. polisin gelip ceza vermesinden korkmamdan degil. insanda utanma arlanma olur.

ek-3:
    bu konuyu hatuna sordum. kendisi japon. evet, bu aralar bizim universitede de prizlerin ustune sarj etmeyin etiketler takmaya basladilar dedi. parasini verip gittigi universitede de bile durum boyle. enerji ile sikintilari olabilir, fukushima'dan sonraki enerji politikalarini anlatan bir wsj makalesi var surada. tam makaleyi okumak isteyen mesaj atabilir.
  • tabii turkiye'de adam oldurenlerin tecavuzculerin falan $akk diye birakilmasina cok alismissiniz, bu irkcilik oluyor turiste atarlanmak oluyor sizin gozunuzde.

malumunuz turkiye cumhuriyeti vatandaslarina japonya vize uygulamiyor kisa sureli ziyaretler icin (90 gun yamulmuyorsam). teoride ipini kopartan gidebilir. aha gidiyor da boyle i$te.

turist gorunce, ozellikle boyle vizesiz gelebilenlere, atarlanacak tabii adamlar. got kadar adalar ulkesinde senin ulkenin yuzolcumunun yarisi kadarinda senin nufusunun neredeyse 2 katini huzurla baska nasil ya$ayacaklardi yoksa?

ve en nihayetinde $ikayet eden adamin hakkini koruyorlar. oncelikle kendi vatandasinin hakkini koruma sorumlulugu var adamlarin.

cok iyi yapmislar, bir daha gotu yerse elalemin ulkesinde gecenin koru gitsin baglasin telefonunu oyle bakalim. boyle kekolara medeniyeti turkiye'de ogretemiyoruz sonra baskalari gelip boyle kafasina vura vura ogretiyor. uzucu olan kismi bu, elalemin bunu yapmak zorunda kalmasi.

benim basima boyle bir sey gelse utancimdan bu kadar detayli anlatamazdim cunku arkadas cevrem gorup "sen de ne malmissin be" derdi kesin.
  • bu interrail türkiye yi kuran bestami denen yavsagin anasını sikeyim. tam bir orospu cocugudur kendisi.
hesabın var mı? giriş yap