• 6 haziran 2014 soundgarden istanbul konseri'nde chris cornell, hali hazırda uzun olan jesus christ pose intro'sunu iyice uzattığı için kim thayil'in "ulan girsene artık şarkıya şerefsizin evladı, neyi bekliyon?" bakışlarına maruz kalmıştı. halbuki cornell ağabey, yalnızca onun bildiği bir boyuta doğru uçmuş, orada takılıyordu. biz seyirciler de elimiz ayağımız titrer halde, bitmeyen solonun esiri oluyorduk. mesela ben, ağlayıp bağırıyordum. veya bağırarak ağlıyordum. solo uzadıkça, gözümde yaş kalmamıştı. allahuekber dedim ya, uzattım ellerimi havaya, "ulan nasıl bir doğa olayına şahit oluyorum, iyi ki geldiler, iyi ki gördüm, bir daha nah gelirler." haklıydım. şom ağzımı skeydim. istanbul'a son gidişim, soundgarden'ı da ilk ve son kez görüşümdü.

bis yapmadılar, ama olsun be.
  • çiçeğim burnumda evimde sakin sakin otururken televizyonda (o yıllarda uydu modası vardı) klibini görünce delirip, sokaklara dökülmüştüm. bir sürü kasetçiye gidip aramıştım. yok öyle bir grup deyip beni hasta etmişlerdi. ne zor yıllardı az önce tekrar dinledim o günler geldi aklıma. şimdiki gençler bilmez bir şarkıyı duyabilmenin ne kadar zor olabileceğini. (bkz: hey gidi gunler)
  • türünün en iyilerinden vokal ve davul dersleri. inanılmaz gaz bir parça.
    (bkz: bunu yapan insan olamaz)
  • motorvision versiyonu efsanevidir.
  • chris abinin vokal performansını duydukça götümün tavana vurduğu şarkı. böyle bir şey mümkün olmamalı amk. şarkının başında çıtayı arşa vurup 5 dakika boyunca bir daha da inmiyor oradan. söylemesi daha zor bir rock şarkısı dinledim mi emin değilim.
  • uzunca senelerdir ara ara ritmi beynimde çalkalanan, sound garden olduğundan adım kadar emin olmama rağmen bir türlü bulamadığım çıkaramadığım, aramalarım başarsızlıkla sonuçlandıkça grubun bu şarkının bulunduğu albümden sonra büründüğü yavşak modunu da düşününce ulan acaba başka grup muydu diyerek vazgeçtiğim parçadır.. az önce buldum hasktr çok mutlu oldum niyeyse, işte böyleydi sound garden, iyiydi yani.. neyse amk.
  • soundgarden in 1991 albumu bad motor fingerin bilinen sarkisi.

and you stare at me in your jesus christ pose
    arms held out like you've been carrying a load
    and you swear to me you don't want to be my slave
    but you're staring at me like i need to be saved

in your jesus christ pose
    arms held out

thorns and shroud like it's the coming of the lord
    and i swear to you that i would never feed you pain
    but you're staring at me like im driving the nails

and you stare at me

arms held out like it's the coming of the lord
    and would it pay you more to walk on water
    than to wear a crown of thorns
    it wouldn't pain me more to bury you rich
    than to bury you poor
  • $arkının bestelenme sürecini matt cameron'un davul line'ının ba$lattığı süper parça...
  • dogaclama bestelenmis olması pek muhtemel efsane..ayrıca matt cameron'a laflar hazırladım:hayvansın rıza
hesabın var mı? giriş yap