*

• kiralık olarak oynadığı blackpool'da piştikten sonra manchester city'nin kalesine yerleşen 1987 doğumlu ingiliz. ingiltere milli takımı için fabio capello'nun dikkatini fazlasıyla çektiği konuşuluyor. bu çocuk, kalede sıkıntı yaşayan ingilizler için ilaç gibi gelecek sanırım.
  • sezon başından beri maç özetlerinde sürekli pantervari kurtarışlarını gördüğüm, son 5-6 haftada abartmış kaleci. tabi ki hakkında daha sağlıklı bir yargıya varmak için tam bir maçını izlemek ve yan toplardaki performansını, yer tutuşunu vs. görmek lazım fakat özetlerdeki görüntüsüyle bile ben geliyorum diyor. özellikle manchester city'nin bol para harcayıp kurduğu kadroyla yaşadığı hayal kırıklığı göz önüne alındığında sezonun en büyük kazançlarından biri olduğu kesin.
  • birkaç yıl içerisinde ingiltere milli takımı'nın kalesini koruyacağını düşünüyorum. gerçekten çok yetenekli bir kaleci. her ne kadar kasper schmeichel'ı da beğensem de, joe hart ondan daha iyi bence. schmeichel geçen sene çok iyi maçlar çıkarmıştı fakat bu sene kaleyi hart'a kaptırdı. sezon başı uefa kupası'nda midtjylland'ı hart sayesinde eledi manchester city. ingiltere milli takımı'nın kalesini koruyacağını düşündüğüm gibi, arsenal, manchester united, barcelona gibi kulüplerin transfer listesine gireceğini de düşünüyorum manchester city kalesini korumaya devam ettiği sürece.
  • önümüzdeki sezonu kiralık olarak birmingham city'de geçirecek.
  • shay given'ın sezonu bitirmesine neden olan sakatlığı ve manchester city'nin ikinci ve üçüncü kalecilerinin uzun süreli sakat olması nedeniyle birmingham'dan geri çağırılmaya çalışılan kaleci.

o değil resözlük görselinde görüyorum, ha evet bi tepeye bi bakın, olm bu adam john terry'nin sarı saçlısı lan. çok benziyorlar.
  • robert green daha turnuvanın ilk maçında sahanın ortasına pisleyince, kale şansı daha da artmış görünen çocuk. forma ona yakışır zaten capello reis, dön bu yanlıştan..
  • bu sezon shay given'ın sakatlığını iyi değerlendirip formayı kapacağına inanıyorum. geçen sezon benim izlediğim 15-20 maçta istikrarını bozmayıp her maç 2-3 üst düzey kurtarış yapmıştı. bu dönemi değerlendirirse adını tarihe altın harflerle yazdıracaktır.
  • dünyanın en iyi kalecilerinden biri olabilme ihtimali yüksektir.
  • 23 ağustos 2010 manchester city liverpool maçında bir pozisyonda üstüste 3 güzel kurtarış yaparak maçın 2-1e gelmesini engelleyen kaleci. tottenham maçındaki müthiş kurtarışlarının ardından performansını devam ettiriyor. galiba ingiltere kronikleşen kaleci problemini sonunda halletti. bir aksilik olmazsa joe hart o kaleyi uzun yıllar koruyacak gibi görünüyor. ingiliz standartlarının çok üstünde olmasından ötesinde daha 23 yaşında olduğu düşünülürse ileride dünyanın da en iyi kalecisi olmaya aday.
  • delicesine koşarak %100 lük golü önlediği şöyle bir pozisyonu vardır. hızı takdir edilesidir.

http://kralspor.ensonhaber.com/…osturan-kaleci.html
hesabın var mı? giriş yap